Trabantem napříč Afrikou (2011)

Taková zvláštní forma dokumentu, hodně syrová, jo, je to spíš sestřih zážitků z cesty, spíš takovej cestopis ale od začátku do konce mě to fakt bavilo. Neni to prostě dokument o africe jako takové, ale o té cestě skrz ní v Trabantech a všeho, co k té cestě patří. Vtipné, úderné, bez zbytečností. Velký respekt těm co to projeli.

Všemocný (2011)

Zajímavé téma a hlavně super film který odsejpá! Spisovatel, který je na dně, nechá ho holka, docházej mu prachy atd potká bejvalího šváru, ten mu dá jakousi piluli a rázem mu patří svět, holka a prachy jsou zpět! (menší rým neuškodí). Ale... všechno má své ALE!

Farmář hledá ženu (2010) (pořad)

Jasně, trapárna největší, nikdy by mě nenapadlo že já budu sledovat tenhle pořad a... sleduju. Je to docela vtipný pozorovat některá individua a hlavně poslouchat ty konverzace. Hvězdičky nedávám, je to blbost ale něčim mě to chytlo, šílený :-)

Konspirátor (2010)

Lidská rasa je dle mého nejubožejší ze všech tvorů na zemi. U všech ostatních zvířat platí právo silnějšího, prostě vole když mě někdo sere, tak ho sejmu, nebo on mě. Jenom my musíme mít zkorumpovaný soudy a kašpary co rozhodujou o budoucnosti ostatních, strašný divadlo. Je jen otázka času, kdy tohle přestane fungovat a vrátíme se do jeskyní. No a k filmu: Poměrně pěkné, táhnoucí se soudní drama - slabší drama, jež vystihuje to, co jsem napsal výše.

Odpočítávání (2010)

Film, kde je všechno hrozně přísně tajné a všichni tam jsou supertajně důležití... místama jsem se musel smát některým dialogům, tváří se tak vážně a tajně až mě to rozesmálo. Pointa filmu super, týpek co má sví náboženský přesvědčení nastrká po USA 3 nukleární bomby a požaduje aby prezident stáhnul americký vojáky z Arabskejch zemí a vůbec se tak nějak přestal srát do jejich života... a nechá se schválně chytit. Pak koukáme na opakující se smyčku záběrů kde SL Jackson docela drasticky mučí onoho atentátníka a Trinity z matrixu se snaží najít bomby (v Matrixu jí to teda slušelo o dost víc)... Celkově na mě film ale působí tak nějak ,,uměle´´ ale zase tím, že to celkově není uplná pecka dokáže některýma scénama překvapit (ty vole to s tou manželkou atentátníka už je silnej kalibr). 65%

Route 66 - splnit si svůj sen (2010)

Příjemná projížďka po R66. Vidíme spoustu krás, kýčů a zajímavostí z této dlouhé silnice napříč Ámerikou. Až budu starej, koupim si taky Harleye a svezu se tam. Teď si spíš libuju v lítání ve vzduchu a narážení do stromů na motorce než jenom tak jet... líbila se mi věta jednoho z účastníků, zhruba takhle: ,,mě prostě nebaví jezdit k tomu moři a tejden se jen válet na stejným místě, každý ráno se vzbudíš do stejnýho dne, kdežto tady je to jinak´´. Můj člověk.

Snadný prachy (2010)

Film mě v ničem nezklamal ale v ničem neohromil. Příběh o JW, který chtěl snadno a rychle vydělat prachy, aby si mohl dopřát luxusní život ale narazil na to, že to tak jednoduše nepůjde... Radši než aby se nechal zradit on sám, zradil on ostatní a celé se to docela zamotalo. Příběh dobrý, konec zajímavý ale film jako takoví se zbytečně táhne a mě to prostě nijak extra neoslovilo.

TACHO (2010)

Chápu, že pro místní uznávané režiséry a uživatele, kteří se živí kritikou filmů je to asi podprůměrná píčovina. Mě, jakožto člověku, který kouká na film pro zábavu a nehledá v něm jestli náhodou v jednom záběru neměl herec na mikině chlup z koulí a na druhém už ne, to hodně bavilo a vůbec se mi líbí ta pointa, která vyvrcholí do smutně hezkého konce. Navíc, Jožo nakládal strašně. Ale zase si z mého hodnocení a komentáře moc neberte, protože jsem jen obyčejný divák bez filmového vzdělání a třicetileté praxe od Jamese Camerona, jako většina místních profíků.

Tlustí, nemocní a téměř mrtví (2010)

Jsi línej, tlustej, smrdíš a začínáš mít díky svojí tuposti zdravotní problémy? Tak si pust tohle! Super dokument o obézních lidech, kteří si za svou obezitu můžou sami, nikoliv vrozenou nemocí a o jedné z cest, jak se z těch sraček vyhrabat. Já tohle nikdy nepochopím, jak ty lidi dokážou podlehnout těm sračkám a žrát to. HNUS který střídá překvapení, jak se člověk dokáže díky své silné vůli ,,opravit´´ a zhubnout pouze přírodní cestou. Hlavně to, že to ty lidi dokážou, dokážou NEŽRAT TY HNUSY! Respekt všem z toho dokumentu, co to dokázali. Na 5* je to zbytečně zdlouhavé, ale tohle má smysl vidět. Jdu si dát Jablko. A panáka vodky.