Lovci stínů (2007)

Příběh o třech novinářích, co se snaží najít válečného zločince kdesi v horách. Super téma, které mě ale tak průměrně zabavilo, chybělo mi více napětí a dobrodružství a občas to působilo kýčovitě. Průměrná zábava.

Okamžik zlomu (2007)

Příjemná méně napínavá krimi podívaná, hlavně díky dvojici Hopkins - Gosling (pro mě docela překvapení). Tím jak se film vyvíjí jsem čekal trošku větší zápletku, která se bude pomalu vyjasňovat a ne, že vše vyjde najevo až tak pozdě. Ale možná jsem jen blbej a mělo mi to dojít dřív :-) Určitě ale stojí za shlédnutí.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Příjemný a plynulý film o kongresmanovi, který mi jeho stylem života dost připomínal ten můj a kolegů z práce. Kongresman je docela požitkář ale zároveň si jde za svým, z pětimilonové dotace pro boj s komoušema udělá za relativně krátkou chvíli neuvěřitelnou částku která podpoří Afgánce pro osvobození a výhru války. Jsem zastáncem hesla ,,v jednoduchosti je síla´´ ale tomuhle filmu právě chybělo trošku složitosti k dokonalosti.

Trucky na ledě (2007) (pořad)

Než jsem na to náhodou narazil, vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Ti truckeři jsou fakt frajeři, o tom žádná. Já, jakožto klasickej Pražák jezdící Jeepem na machra zásadně po asfaltu jen čumím, jak ty vylízanci jezdí s 20ti tunovejma nákladama po ledu. Já mám velký auto protože mám fakt hodně malinký pínis, tak si to kompenzuju, ale oni s těma 800x většíma a 2500x těžšíma autama jezděj prostě vole po ledu. Nazdar. Tak jako tak je ten reality dokument časem dost stereotypní, vlastně se to pořád opakuje dokola, ale je to fakt úlet.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Tomuto filmu nejsem hoden dávat hodnocení, jelikož je nad mé chápání. Uvidíte v něm kupříkladu vězení pro Španělské nájezdníky v podobě výběhu pro prasata s půl metru vysokým plotem, věčně zkaleného kněze, zhoubovaného Španěla, který jako lusknutím prstu přestane být zhoubovaný, milující se dvojici ve chvíli, kdy na ně útočí velmi precizně digitálně zpracovaný T-rex a podobné laskominy. Jo a finále? Tak to se nechte překvapit, protože finále s pyroefekty a proslovem zlitého kněze vám možná změní život.

Zkažená mládež (2007)

Tahle podívaná mě doslova vtáhla do sebe, celý film jsem se více a více vytáčel a na konci přišlo zcela vážně uvolnění až takový ten příjemný úsměv na mých ústech. Určitě doporučuji shlédnout ale připravit se na to, je to fakt síla. V reálném životě zcela absolutně chápu vyústění té situace, která na konci nastala.

Jako malé děti (2006)

Svatbu vymyslel někdo, kdo měl již dávno vymyšlený byznys plán rozvodového advokáta :-)

Krvavý diamant (2006)

Síla. Fakt síla, krásně z toho čiší, že jediné nebezpečí pro lidi jsou díky své ubohosti vlastně lidé. Čekal jsem drsnější konec. Za mě 89,9%

Vzpomínky (2006)

Jeden z nejlepších filmů co jsem doposud viděl.

Warholka (2006)

Příběh o mladé, krásné a nadané ale také naivní Edie Sedwick, která dokázala svým úsměvem změnit špatné věci na dobré. Bohužel okolnosti showbizu z ní udělali trosku. Pro mě silný příběh, který jsem poprvé shlédl ještě na vysoké škole na doporučení kamaráda. Od té doby jsem viděl film cca 10x, je na co koukat. Hodně mě dostala jedna ze závěrečných scén, kdy Edie sedí s kamarádem ze školy v taxíku který ji vytáhne z feťáckého doupěte, ukáže jí její fotku ze školy když jí vyfotil, než odjela poznávat svět a zeptá se: ,,poznáváš tu dívku?´´ Edie: ,,ne´´. Síla. Pěkné, smutné, syrové. Škoda že jsem tuhle holku neměl šanci v životě potkat.