Pod povrchem (2000)

Film se zajímavým námětem ovšem hrozně ,,potrhaně´´ zpracovaný. Sledujeme american dream rodinku kde všechno klape ovšem po čase se ženušce která je v domácnosti začne zjevovat duch nějaké mladé blondýny a ona začne podezřívat souseda, že zabil svou ženu. Nakonec je všechno uplně jinak a dokáže to i překvapit. Mísí se tu prvky thrilleru a dramatu se špetkou slabších hororových scén, ale tak nějak jako nesourodě. Jako kdyby jste si do jogurtu s jahodami přimíchali hovězí syrové maso. Tenhle námět by dle mého mohl být více hororově zpracovaný. Za skouknutí to ale rozhodně stojí.

Requiem za sen (2000)

Nejupřímější, nejsmutnější a realisticky nejhnusnější film, co jsem zatím viděl. Pohled na lidi co se sjíždí nelegálníma drogama a snaží vydělat nějakej cash a na důsledky, které z toho plynou... Pohled na člověka, co se sjíždí těma legálníma, zdanitelnýma, těma ,,na kterých přece není nic špatného, protože je náš ubohej systém klasifikuje jako legální´´.

Riziko (2000)

Před Boiler Room jsem viděl jak Wall Street, tak Wolf of Wall Street, takže pokud napíšu, že tenhle film na stejné téma byl poněkud slabší, jsem určitě ovlivněn předchozími filmy. Tohle téma se mě týká, nejsem sice makléř z Wall street vydělávající mego dolarů ročně, ale ve financích dělám už dost dlouho a filmy na toto téma mě zajímají a baví mě. Tohle byla slabší podívaná, klasika, mladej kluk, chce prachy, dostane se mezi makléře, kteří prodávají fiktivní akcie neexistujících firem za na dnešní dobu absolutně nemožný provize, prachy, zápletka se sekretářkou a... a jakože vlastně žádný zdůraznění růstu a pádu Setha, vlastně jsme neměli šanci pořádně vidět růst a pád yuppíka Setha, bylo to, ač zastávám heslo ,,v jednoduchosti je síla´´, až moc jednoduchý. Dal bych 2* nebýt legendárního projevu na náborovém řízení :-)

Sex Pistols: Děs a běs (2000)

Sex pistols byli prostě krásný v tom, jak byli oškliví. Na pankáčích sem vyrůstal a poslouchat je budu už asi pořád, i když už dnes ne každý den 3x dokola :-) Dokument je z mého pohledu skvěle sestříhanej, je v něm prostě všechno, co chce člověk co měl a má rád Pistols slyšet a hlavně to odsejpá, člověk se u toho prostě nenudí.

Tele Tele (2000) (pořad)

Kombinace stupidního a chytrého humoru rozložená tak akorát. Ideální kravina před spaním.

Americká krása (1999)

Film jsem viděl poprvé cca před deseti lety kdy jsem ho vnímal uplně jinak než teď, když je mi 28 let. Dřív bych tomu dal také 5 hvězd, ale z uplně jiného pohledu. Dnes to vidím tak, že až tu jednou přistanou mimozemšťani, tak bych jim tohle pustil, ať vidí, jak jsme jako lidi hrozně vtipný. Bohužel, tenhle příběh a mnoho jim podobných vidím čím dál častěji ve svém okolí v reálu a fakt si říkám, jestli se ve mě někdy něco zlomí a stane se ze mě taky takovej debil, nebo ne. To ukáže čas. Každopádně doporučuju všem věkovejm kategoriím, o zábavu budou mít postaráno.

Ospalá díra (1999)

Ano, zajímavě vykreslená atmosféra, výtečně zahraný ale celkově příběh o honbě za bezhlavým jezdcem mě tedy úplně neuchvátil.

Pelíšky (1999)

Usínám a chtěl bych se vrátit o nějakej ten rok zpátky, bejt zase malým klukem, kterej si rád hraje, který je s tebou.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Totální slátanina vypitejch, sjetejch a zhulenejch individuí který se na konci sjedou na svatbě kde to všechno vypukne v ještě větší šílenost. Fakt magořina, v tom filmu se vlastně vůbec nic neděje ale přitom se pořád něco děje! Doporučuji požít menší množství drog před shlédnutím. kacer4 to vystihl nejlépe.

Jednoduchý plán (1998)

,,byla docela sranda najít to letadlo, viď?´´ V duchu názvu filmu se nese i celí příběh, je to prostě jednoduché, v prvních minutách jsem nad tím až kroutil hlavou, některé scény byli až komické, jak byli ,,obyčejné´´. Ale ten film neskutečně graduje každou minutou až do jeho vyvrcholení. Nádherný příběh o lidské ubohosti, kdy jsme prostě kvůli pár potištěným papírkům, které jsme si sami vymysleli, schopni dělat šílené věci.