Tváří v tvář (1997)

Dost originální kousek, kde si prohodí role (nebo spíš obličeje) záporák a dobrák a oba po nějaký čas žijí život toho druhého - zvláště Travolta (přeměněný Cage) v roli otce trochu ,,upáplé´´ rodiny poznamenané smrtí malého syna je excelentní. Film je ovšem na můj vkus - hlavně ke konci - až zbytečně přehnanej, ale zase je to primárně akční film... možná kdyby to bylo více drama a bylo tam víc napětí, bylo by to ještě lepší. Tak jako tak, je to jeden z filmů, na který se dá koukat od začátku do konce a u kterého nechceš být rušen.

Fargo (1996)

Přiznávám, že mě tenhle počin zase tolik neoslovil. Ano, zajímavě natočené, místama dost vtipné ale z mého pohledu nijak nadprůměrné. Příběh různých typů lidí od finančně nespokojeného vedoucího prodejce aut který nechá unést svou manželku aby dostal z tchána prachy, přes těhotnou policajtku co to řeší až po dva ,,gangstery´´ - únosce, kde jeden z nich je docela magůrek a všichni až na policajtku chtěj prachy. Jako jo, slušná zápletka, ale občas se to hrozně táhne a často mě to i nudilo. Trochu mě to mrzí, po přečtení místních komentářů sem čekal pecku, ale asi nejsem tak filmově vyspělej abych to tak žral :-)

Spáči (1996)

Tenhle film pěkně poukazuje na to, jaký může mít vliv výchova na děti. V tomhle případě partě kluků přijde uplně normální ukrást vozík s párky jako legrace. Krádež je prostě sranda. Jak zaznělo v Pulp Fiction - ,,na cizí auta se prostě nešahá´´. Tak to prostě je. Problém je, že klukům tohle nikdo nevysvětlil a tím se dostali do slušnýho průšvihu a někomu tim ještě ke všemu dost ublížili. Zavřeli je do pasťáku kde ovšem vládli vychovatelé, kterým taky zřejmě v životě nikdo nic nevysvětlil a léčili si tím komplexy. Dost mi to připomínalo jednání některých fízlů, ubožáků, kteří si v uniformách léčí komplexy a doma po večerech pak brečí při masturbaci u dětského porna. Kluci teda byli dost brutálně šikanovaní, zneužívání atd a po letech se docela pěkně pomstili. Mám rád filmy o pomstě, ale právě ta druhá fáze, kdy se mstili mi přišla příliš jemná, krátká a mohlo to být drsnější. A závěr je vlastně takoví, že se tím v podstatě stejně nic nevyřešilo. Proto ne 5*

Casino (1995)

Proč krademe, když nás někdo okrádá... a kurva zůstane kurvou! Skvělá podívaná, která ze začátku trošku vázne ale zhruba od půlky se rozjede v jeden velkej kolotoč. Asi by tomu neuškodila trochu kratší stopáž, ale stojí to za to. 3 hodiny mafiánské jízdy z prostředí Las Vegas u které si člověk uvědomuje, že peníze fakt kazí lidi. Příběh plný přátelství, pomáhání si a krytí se různých skupin zapletených do fungování kasin, která se kazí narůstajícím vlivem, mocí a samozřejmě tučnějšími konty s docela drsným koncem. Dost mi to připomínalo Scarface - z jiného prostředí. Současně návod na to, jak si z přítelkyně vychovat svini, která Vás kvůli Vaší přehnané štědrosti jednou bude chtít sejmout :-)

Kids (1995)

Syrové, úchylné, otevřené... Přesně jako já v šestnácti :-) A vlastně pořád. Mladík jehož cílem je dostat každou co si zamane si neuvědomuje, že díky své nemoci, o které neví, všechny vlastně zabije. Člověk na to může koukat jako na vzpomínku na léta kdy řešil jen kde sežene dobrej model a kterou dostane do postele, nebo jako na varování že nechráněnej sex může bejt ve výsledku docela nepříjemná záležitost... Z filmu mám pocit jakoby to vlastně nebyl film, ale jako kdyby kamera sledovala určitej čas bandu mladejch puberťáků, to se mi na tom líbí nejvíc.

Nelítostný souboj (1995)

Přátelství, odhodlanost, čest ale také zrada a další lidské vlastnosti jsou v tomto příběhu z prostředí kriminálníků asi nejlépe zfilmované a to všechno za mistrovských výkonů Al Pacina, Roberta De Nira a daších.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Nádherný příběh party školních kluků páchajících všelijaké lumpárny rozkouskovaný na 6 dílů z nádherné doby, kdy neexistovali supermarkety, maso se nakupovalo u řezníka a zelenina u zelináře. Skvělá humorná oddechovka plná nostalgie s úžasně vykreslenou atmosférou. Pro mě srdcovka.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Spory o tom jestli je tohle kultovní nebo nekultovní nebo legendární nebo o tom že ještě než Tarantino cokoliv vydá tak už je to půl roku předtím kultovní mě nezajímají. Tohle se prostě povedlo. Prostě se na to koukni. Nepochopíš na poprví a řekneš si, co to je za blbost? Koukni znova. Pořád nic? Tak znova. Stále se ti to nelíbí? Ok, v pohodě, vždyť o nic nejde, ale za mě je to neokoukatelnej film této planety. Dá se na to dívat pořád.

Carlitova cesta (1993)

Hey, remember me? Ano, je to fakt dlouhá a místy táhnoucí se gangsterka, ale tady všechno tak zapadá, že je ta stopáž akorát. Opravdu dobrej film!

Uprchlík (1993)

Skvěle propracovaný ale zároveň jednoduchý příběh o obvinění uznávaného chirurga z vraždy vlastní manželky. Při převozu do vězení se doktorovi naskytne velice zajímavá příležitost uprchnout a pak již začíná velmi akční příběh o tom, jak doktor hledá pravého vraha své manželky, snaží se tím prokázat svojí nevinu a zároveň se neustále musí skrývat ,,před zákonem´´. Uvěřitelné, nepřehnané a pěkně propletené, člověk přemýšlí, co by dělal on v jeho situaci. Viděl jsem snad 50x a nikdy neomrzelo. Za mě špička bez výčitek.