Metanol (2018) (TV film)

Jdu si dát panáka.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

V rámci žánru špička, totální přehnanost a úlet. Jakmile ke konci filmu začne odpočet, všechno se to ještě znásobí.

Můj strýček Archimedes (2018) (TV film)

Poměrně vtipný příběh z nevtipné doby, který příjemně vyzdvihuje dvojice Donutil - Vetchý, pro mě překvapení. Do nadprůměrnosti tomu ale chybí za mě více vtipu a klidně trochu více dráma.

Prezident Blaník (2018)

Těšil jsem se na to jak kráva a těžký zklamání teda :-( Jako jasný, pár hlášek kde jsem se upřímně zasmál tam padlo, ale celkově mi to přišlo totálně prázdný a hlavně Tonda Blaník trošku přehrával... za každou cenu nemusí říkat v každý větě píča, kunda atd... zlatej séroš teda.

Rédl (2018) (seriál)

Opět povedená česká krimi, kde jak zde uvádí více uživatelů, fakt s každým dílem roste napětí a člověk čeká, kam se vlastně Roman až dostane a co tam objeví. Místy pěkně syrové, poslední díl to jen celé podtrhl a zvedl výš. Stejně ty Žigulíky jsou pěkný auta.

Tiché místo (2018)

Jelikož jsem docela posránek a bojím se koukat na podobné filmy, stálo mou holku dost přemlouvání, abych na to šel do kina a ještě ke všemu střízlivej!!!! OK, šel jsem a musím konstatovat, že se jednalo o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Atmosféra tichého a prázdného světa je tu tak reálně vyobrazená, že jsem po skončení projekce další dva dny jen šeptal. Výkon Emily Blunt je neuvěřitelný, všechno jsem jí na 100% věřil, podle mě byla fakt těhotná :-) a ten závěr? Taky špice... za mě plná palba, bez chyby.

Vzteklina (2018) (seriál)

Chybělo málo do dokonalosti (ještě trochu více napětí a akce) a dal bych plnou palbu. Super česká krimi z nádherného prostředí s místy až ,,sci-fi´´ příběhem, okořeněná sem tam o dobrý hlášky a černý humor, paní z pitevny hlásila nejvíc, Eva Nosálková zahrála fakt skvěle. Na české poměry špička.

Bába z ledu (2017)

Skvělý příběh o různých životních starostech a radostech, točící se kolem života Hany, která se musí i ve svém věku stále starat o své syny (jeden má prachy ale je to totální ňuňán a druhý je zase bez peněz a klasický vyhořelí zaměstnanec, který za své problémy viní kde koho ale nenapadne ho hledat vinu v sobě). Hana se nachomýtne k partě otužilců a dostane nový životní směr, díky kterému sledujeme, jak si sama sebe začíná víc vážit a žít a má to pak vlastně pozitivní vliv na celé její okolí. Film jen občas působí opravdu moc ,,hraně´´, hlavně ty hádky u obědů a večeří, jak zde píše v komentáři sofiapetra. Celkově je to ale fakt pěkný film. Btw Vilhelmová tu zakomplexovanou dilinu zahrála na 1*.

CzechTek (2017)

Obsáhlá sonda do freeparties v ČR. Mě se na teknu líbí, dle mého jedna zásadní věc, tohle si buď zamiluješ, nebo to zavrhneš, neexistuje nic mezi. Ač jsem občasný účastník těchhle akcí už dobrých 15 let, nehodnotím tu styl hudby apod, ale dokument jako takový, a fakt se mi to líbí, je to pěkně sestříhaný apod. Kdo o tom nic neví a chce se dozvědět, jak proč a podobně, tady to má. Ale, ideální bude, když si na takovou akci vyrazíte, ať by to bylo sebe líp zdokumentováno, tohle musíš zažít!