Armstrongova lež (2013)

Výborný dokument od nějž jsem čekal, že omluví jednání Lance Armstronga, avšak po jeho shlédnutí jsem nabyl opačného dojmu. Závěr skvěle graduje slavnou Tour 2009, přičemž v některých momentech si říkáte- kdy se jedná ještě o sport a kdy o absurdní šílenství (a to často i z hlediska fanoušků). Závěrem uděluji bohužel "jen" 4*, jelikož dokument obsahuje jisté chvíle, kdy se neorientujete v situacích "kdo co proč komu udělal a co to mělo znamenat" a ztrácí tak na tempu. Jinak ale SUPER!

Ona (2013)

Po tom týdnu, co jsem to viděl, si pamatuji jen divný outfit Joaquina a sexy hlas Scarlettky. Zajímavý nápad, výborní herci, ale jinak poměrně nuda. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale 3* stačí vrchovatě. Až bude Siri takhle flirtovat v reálu, přidám klidně další!

Lásky čas (2013)

No Láska nebeská to není, to musí být každému jasné. Ale rozhodně to neurazí. Dokonce se díky výborným hercům často pobavíte a snad i dojmete. Zaplaťpánbůh nijak prvoplánově ale tak zvláštně přirozeně. Tři hvězdy jsou možná přísné, ale už se mi to nechce měnit.

Gravitace (2013)

Proč mě nikdo nepřipravil, že to nemá děj??? Sandra je hezká a George chlapák jako vždy. Efekty fajn. Za každý z těchto aspektů uděluji jednu hvězdu, ale tím je to vše... Co třeba napětí? Scénář a děj tedy nula, dialogy prakticky nejsou. O kameře díky zelenému pozadí mluvit nelze. 10 nominací na Oscara říkáte? a já myslel, že doby, kdy bylo publikum nadšené z jedoucího vlaku jsou ty tam...

Vlk z Wall Street (2013)

Je to film o hovadu a přece vás nechává klidným. Je to film o sexu a drogách ale stejně si sem tam zívnete. Je to film, který má tři hodiny a klidně by mohl mít 90min. POZITIVA: Leo je dobrý, což ostatně od dob Titanicu prokázal daleko zásadněji v Chyť mě, když to dokážeš, Skryté identitě, Krvavém diamantu, Prokletém ostrově, Počátku či Djangovi. Jonah Hill je míň trapný než kdy jindy na rozdíl od Matthew McConaughey, který je na můj vkus příliš afektovaný. A TEĎ TO NEGATIVA: Děj by se dal shrnout do jedné věty, což u filmů nemám rád- obzvláště s touto metráží a když všichni ví, jak to dopadne. HLAVNĚ ale film není komedií, protože jsem se pousmál třikrát, není životopisný, protože je občas divně přitažený za vlasy, není drama, protože nudí a ano- je to kriminálník, po kterém jde FBI, takže krimi snad. Závěrem proto uděluji jednu hvězdu za Lea, druhou za tři vtipné momenty (první prodej penny stock, FBI na jachtě, jizda v lambu) a třetí jako milost panu režisérovi za jeho dosavadní geniální tvorbu. Smutné...

Iron Man 3 (2013)

Naprosto výborně udělaná žánrovka. Nesnaží se být batmanovsky realistická ani americky motivující. Hlavní hrdina je asociální sympaťák, záporák je super tajemný a hlavně je to celé myšleno s velkou nadsázkou, což je u těchto komiksových snímků, pokud nejste Nolan, alfa i omega! Jediná věc, která lze vytknout, je poněkud křečovité a zbytečné napojení na Avengers. Ale Marvel to má prostě rád a na rozdíl od DC, které prodalo separátně práva snad i k batmanově suspenzoru, si to můžou dovolit. 5* jak vystřihnutých!

LEGO® příběh (2014)

Tak tento film opravdu nechápu. Nebyl ani vtipný, ani poučný, ani hezky namalovaný. Naprostá a hlučná zbytečnost, při které i to nepříjemně vypadající dítě vedle mě usínalo... Jenom se mi potvrdilo, že doby vtipných animáků pro všechny jsou ty tam!