Odborný dohled nad východem Slunce (2014)

A toto je co za home video? Hercům nejde rozumět, černobílý film je jak z domácí kamery a děj je děravý, že se snad psal během filmu. No, se sebezapřením jedna * za Lábuse, díky kterému jsem neodešel a druhá za to, že rejža je hradišťák a my se přeci podporujem. Jinak provar teda... max **

Mustang (2015)

Možná lehce kýčovitý, avšak poměrně strhující a hlavně precizně natočený snímek. Na MFF KV odcházely dívky dojaté a jistě odhodlané podílet se na řešení problematiky arabských žen... ...alespoň tedy do doby začátku další projekce! Budu-li mít dceru, umožním jí podílet se na výběru svého partnera! :) film jinak za ****

Babai (2015)

S denním odstupem jsem rád, že jsem komentář k Babai napsal až dnes. Myslím, že ona všednost první části cíleně podporuje zoufalost hlavního hrdiny v části druhé. A i když příliš nejsem na tato filozofická zamyšlení, závěr (resp. poslední věta) toto jednoznačně dokládá. Jinými slovy- bez první půle by ta druhá dle mého těžko vynikla. Za mě zajímavý nezávislý kus, kterému bych dal 3*, avšak za závěr přihazuji ještě jednu k dobru. :) takže ****

Špinavý prachy (2014)

Špinavý prachy aneb kterak Forrest Gump začal gangsterem býti. Vcelku originální příběh s vynikajícím Tomem Hardym v hlavní roli. Nevím, zdali to nebylo onou festivalovou aurou MFF KV, ale ke konci publikum burácelo nadšením. Příběh není dokonalý, leč za mě jisté 4*!

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Bohužel Nick je takový profetovaný intelektuál, až jsem z toho umíral nudou. Věty typu "občas se probudím a mám pocit, že pluji na velkém drakovi, jehož křídla ovládám a díky němu mohu ovládat všechno kolem" jdou opravdu mimo mě. Jednu hvězdu dávám za vtip s dětským sborem a za úchylně oddané fanoušky (can you feel my heartbeat?) a druhou za závěrečný song z opery v Sidney... Jinak je to jeden velký průjem!

Interstellar (2014)

Tak teď opravdu nevím, jak se k tomuto filmu postavit. Utíká rychle jako TGV. Děj má spád, i když klasicky neúplně víte, o co tam jde. Herecké výkony jsou výborné, kamera super. Bohužel konec poněkud zbytečně zmatený a trochu očekávaný. Hlavně je ale závěr kýč jak bič, z čehož jsem se málem poblinkal. K úplné americké dokonalosti chybělo už jen nějaké roztomilé štěňátko... Tudy ne pane Nolan prosím!!!

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Taková hezká televizní inscenace. Bohužel jak tento film přišel, stejně tak i z mé hlavy odešel.

O koních a lidech (2013)

Já opravdu nevím, co si o tomto filmu myslet... První povídka je stěžejní pro celý film a zbytek je takové bezduché plácání jater. Island je drsný a krásný, ale jejich filmová produkce má na víc. To vím i z vlastní zkušenosti jakožto vášnivý návštěvník Islandského pásma na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Závěrem dávám jednu hvězdu za pár vtipných či silných momentů a druhou za Island.

Zmizení (2013)

Že v dnešní době natočí někdo dobrou detektivku, jsem ani nedoufal! Super herecké výkony (hlavně Jake), originální scény, kdy čekáte americkou šablonu, ale nakonec skončíte s otevřenou pusou (poděkování, závěr, policejní honičky,...). Místy až poněkud hodně neamerické, což se samo o sobě v dnešní době musí hodnotit. Byť mám pár výhrad, uděluji 5*

Přežijí jen milenci (2013)

Jakožto Jarmuschův fanda musím být k tomuto snímku poněkud přísnější. První polovina trochu ztrácí na tempu a byť je atmosféra takřka dokonalá, obsah prostě chybí. Druhá polovina je ale vynikající a závěr je jako vždy Jarmuschovský... Mrtvý muž to není, ale za shlédnutí to rozhodně stojí!