Avengers: Age of Ultron (2015)

První Marvelák který se více než na exploze a slow-mo fighty soustředí spíše na rozbor charakterů jednotlivých postav, za což jsem velmi vděčný. Mohl jsem si tak všechny postavy oblíbit mnohem víc než kdykoli předtím, dokonce mě i velmi nadchly nové přírůstky do party - skvělým visionem počínaje, frajerem, který bohužel umřel, konče. Jen tak dál Marvele!

Daredevil (2015) (seriál)

Tak to bychom měli další sakra dobrý nový seriál, ovšem první sakra dobrý seriál z marvelovy dílny! Od prvního dílu každého zkušeného avengera překvapí temná a poněkud nemarvelovská atmosféra seriálu, kdy hlavní postavou není bohatý svalnatý vědec s krásnou ženou a auty, nýbrž slepec střední vrstvy společnosti s tlustším kamarádem looserem (Sam Křepelka je všude) a dvěma chudými kámoškami, z nichž ani jedna vás (narozdíl od Thorovy frajerky, Black Widow apod.) nedožene k propálení židle pod sebou. Na druhé dlani máme pak vynikajícího záporáka se správnou psychickou poruchou a několika otravnýma podřízenýma. Příběh by vás měl vtáhnout velmi rychle, jelikož se rozvíjí z jednoduchosti - nemusíte tak prvních několik dílů bloudit lesem jmen postav a míst, jako v seriálech jiných (zatracených sedm království a jejich sto padesát šest rodů a konexí). To ovšem neznamená, že příběh vyvrcholí stejně jednoduše, jako jeho samotná podstata. Budete pěkně napjatí, a přestože je každému jasné, že Wilson Fisk někdy prostě poražen být musí, někdy vás lehké zvraty velmi nakopnou. Já jsem spokojen a doufám, že další řady seriálu a jeho budoucí bratři a sestra (Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage) budou minimálně stejně dobré. MARVEL OŽÍVÁ

Jessica Jones (2015) (seriál)

Sám o sobě skvělý seriál se slabším koncem. V porovnání s Daredevilem však musím ubrat hvězdičku.

Mr. Robot (2015) (seriál)

1. série Luxus na talíři, začátek mě velmi nadchl, prostředek trochu klesl, 9. díl mě dostal a 10. to završil trošku slaběji, stále se však jednalo o jízdu. Skvělý námět a scénář, velmi slušné herecké výkony a postavy. Druhá série snad nepřestane překvapovat a nabídne nadupanější soundtrack, který v této sérii zaujal jen vyjímečně.

Narcos (2015) (seriál)

První série úžasná. Takhle si představuji výpravnou záležitost podle skutečného příběhu, na nic si to nehraje. A herci skvělí.

Pixely (2015)

Čekal jsem větší komedii, jak to bývá u Adama zvykem.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Zcela spokojen s kamerou, režií a nápadem. DiCaprio mohl předvést více, respektive mohli jeho postavu ještě mnohem víc propracovat - času je ve filmu na nějaký ten chardev spoustu. Ale nevadí, byl to skvělý zážitek.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Star Wars 7 v podstatě slučuje všechny dobré aspekty z předchozí šestice do jednoho filmu. Akce jako v epizodě 3, postavy propracované jak v původní trilogii a dokonce všechny sympatické, efekty jsou tam, kde být musí, a nikde jinde zbytečně žádná digitalizace nepřekáží, což je skvělé. Příběh je možná předvídatelný, ale to byl kupodivu zatím v každé epizodě a nevadí mi to. Odešel jsem z premiéry bez výtek a stále žádné nemám. V podstatě se jedná o splněný dětský sen a zcela překonaná očekávání. Další epizody, těším se na vás.

V hlavě (2015)

Velmi originální a zábavný animák, co ty děcka možná i něco naučí - ne, jak mimoni co jen prdí a smějou se tomu. Výtvarná stránka trochu pokulhává, dočkáme se klasických figur ala Disney, které se ničím neliší. Jediné opravdu skvělé postavy byli bingbong a vztek, díky nim jsem se opravdu pobavil a odešel z kina s úsměvem.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Po první sérii jsem nadšen. Byly zde slabší díly, i lepší, ale atmosféra a kouzlo breaking badu překvapivě zůstalo, což je obecně u spinoffů a volných pokračování čehokoli neobvyklé. Saul nám nabízí poněkud jiný, vyvíjející se charakter, než sebevědomého zaprodance z bb. Čistě k první sérii, beru ji jako skvělý a svižný rozjezd (u bb byl začátek nudnější), přičemž poslední díl napovídá, že v dalších sezónách se můžeme těšit na námi již známého Saula z plakátu a drogové podsvětí Albuquerque. A mobily nechte radši v poštovní schránce.