Trosečník (2000)

Na tom filmu jsou nejzajímavější právě ty záběry, které nejsou vidět: vrátí se Helen Hunt k Hanksovi? jak Hanks přežil vlastnoruční vytržení zubu bez umrtvení? a co sakra bylo v tom balíčku?! Jinak celkem zajímavý film o tom, co všechno jste fyzicky i psychicky ochotni podstoupit, abyste se vrátili do civilizace.

Smrt jí sluší (1992)

Bezvadně kýčovitá komedie s trochu vážnějším podtextem o nebezpečí současných trendů po dosažení věčné krásy, který stejně upadá do zapomnění, protože Meryl Streep a Goldie Hawn coby nesmrtelné "krásky" jsou prostě k sežrání vtipné :D

Madisonské mosty (1995)

Díky perfektním hereckým výkonům je tento film jeden z nejdojemnějších dramat o lásce a obětování se rodině.

Hodiny (2002)

Ten film můžu vidět stokrát a pokaždé tam najdu něco nového, co mi předtím uteklo.. Bezchybné herecké výkony jen podtrhávají geniální propletení lidské samoty a bezmocnosti.

Láska přes internet (1998)

Tom Hanks zdatně zachraňuje místa, kde Meg Ryan upadá... příjemná komedie a kdyby Ryan působila méně afektovaně, bylo by to možná ještě lepší. Ale to by už nejspíš nebyla ona.

Prázdniny (2006)

Cameron Diaz neskutečně přehrává, Kate Winslet vypadá jak nakopnutý štěně, Jack Black postrádá svůj humor... no, vlastně se mi tam líbil jenom Jude Law a představa, že jedu na prázdniny taky do takovýho luxusu.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Skvělé herecké výkony a příjemná atmosféra po celou dobu. A že je to příliš dlouhé a rozvleklé? Kdyby to nebylo, tak by zas všichni nadávali, že je to příliš krátké a strohé :) Výborně jsem se bavila a scéně s nahým zadkem se nikdy nepřestanu smát :)

Krásná pokojská (2002)

Od Jennifer mě to nepřekvapuje, ale proč i Ralph Fiennes?! Tu jednu hvězdičku dávám za pár vtipných momentů s Natashou Richardson... jinak odpad.

Správci osudu (2011)

Zajímavá myšlenka, která pod návalem rádoby romantiky, pánbíčkářských keců a dojemného happyendu ztratila veškeré kouzlo. Příště bych prosila jenom sci-fi, romantiku nebo náboženskou rodinnou komedii zvlášť, ne všechno dohromady.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Opravdu se tomu filmu snažím přijít na chuť, ale nemůžu si pomoct - taková pěkná vězeňská pohádka, ale až na šokující a zaslzený happy end mě tam na kolena nedostalo nic. Možná jsem příliš zhrublá realitou, ale ve chvíli, kdy se Morgan srdceryvně objímal s Robbinsem, jsem nevymáčkla ani slzu... a to poctivě brečím i u Pošty pro tebe.