Kramerová versus Kramer (1979)

Genialita celého filmu spočívá v jediném - vy vlastně nevíte, komu fandit a kdo má pravdu. Jak taky, když mají vlastně pravdu oba dva, že :) A herecké výkony Streep a Hoffmana? Tam není co dodat, lepší jak z Výměny manželek :)

Vanilkové nebe (2001)

Tak krásně se mi ten film zamlouval, ale tím koncem si to totálně pokazil... po všech mých úvahách, jestli je Tom Cruise psychopat, vrah či oběť, se mám spokojit s koncem, že se mu to jenom zdálo a tralalá jedeme zase od začátku? A to ještě takovým kýčovitým závěrem "raději si vyberu realitu",.... pro mne tedy opravdové zklamání :(

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Doufám, že to byl režisérův záměr hlavní hrdinku nesnášet, smát se jejímu partnerovi a pochybovat nad úlohou ředitele, abyste si nakonec s pohledem na jídlo z fast foodu řekli: "jo, fakt má cenu žít". Na tenhe film může mít člověk pouze dva názory - absolutní kýčovitá blbost nebo oduševnělá uvědomělost ceny života... zvolím kompromis: kýčovitý způsob uvědomění si ceny života.

Sophiina volba (1982)

Nejhorší je koukat na film, kde víte, jak skončí - vlastně celý film přetrpíte jenom kvůli tomu okamžiku, který znáte odjakživa. Takže až když ukojíte zvědavost a zjistíte, že to dopadne přesně tak, jak vám to všichni říkali, můžete si ten film pustit znovu a začít vnímat, o čem doopravdy je. Bezvadné psychologické drama, které by bylo ještě bezvadnější, kdyby nebylo opředeno takovým klišoidním oparem.

Nedotknutelní (2011)

Navzdory očekáváním to je opravdu milý film, který pohladí na duši i rozesměje.

Klukanda (2011)

Od filmu jsem čekala víc, než se mi nakonec dostalo. Těšila jsem se na zajímavý psychologický rozbor, ale místo hlubšího pochopení celé podstaty jsem se dočkala pouhého náhledu na celou záležitost - až na nepřiměřenou reakci prudérní matky a příjemné vzrušení z nové dočasné identity jsem nezaznamenala větší snahu vžít se do situace hlavní hrdin(k)y. Protože problematika transsexuality mi je poměrně vzdálená, dala bych přednost dlouhodobějšímu a hlubšímu pozorování vnitřních pocitů, prožívání apod. Nicméně herecké výkony byly přesvědčivé a aspoň v omezeném množství to ve mně probudilo sympatie a lítost k hlavní hrdince.