Dlouhá míle (1989) (seriál)

Překvapivě dobrý seriál ze sportovního prostředí. Samozřejmě dle mého silně přehnaný děj s tolika zvraty, vzestupy a pády, že to snad ani není možné. Zajímavost je věk herců kdy Skopalovi bylo v té době už 38 let a Čenskému 28... Nikdy nebylo řečeno kolik let jim mělo být v seriálu, jen se pořád mluví o tom že byl starý :) Soukromá část děje byla takovou telenovelou, ale o to víc působivý byl poslední díl. 69%

Narcos - Season 1 (2015) (série)

Samozřejmě chápu, že je potřeba dostatek akce aby to diváka bavilo a hlavně ukázalo jakoej byl Pablo borec, ale osobně bych byl raději za propracovanější vykreslení toho jak se vlastně dostal k moci a jak fungoval jeho kartel po obchodní stránce. Tedy v podstatě více věnovaný děj Medellínskému kartelu a jeho celistvému fungování. Ano, hlavou i patou byl Escobar, ale způsob výroby, distribuce, převozu celkově fungování ho dalece přesahovali a na tyhle věci měl lidi. Což je tu také zmíněno, ale podle mě hodně okrajově. Ale i tak je to jeden z nejlepších seriálu, které můžeme vidět a asi nejlepší který mapuje život a dobu jednoho člověka. 79%

Machete (2010)

S odstupem času se mi to snad líbilo ještě víc než když sem to viděl poprvé :) Na jednu stranu ultimátní pi**vina, ale taky neskutečná odlehčená zábava:) A fight se Seagalem :) No prostě blbost na 70%

Vodník (2019) (seriál)

Kupodivu suveréně nejlépe hodnocený díl na ČSFD. Úplně nechápu proč. Respektive, chápu. Zajímavost příběhu a vše kolem, zatím suveréně nejlepší z celé řady a i to, že se dostáváme poprvé někam třicet let zpátky, je bomba...Jen kdyby....Jen kdyby se nestřídali Hřebejk s Taušem... Hřebejk kriminálky moc neumí, ale dá se na to koukat...Taušovo pojetí je sice originální a ne každému sedne. A já patřím mezi ně. Pomalu hororové sekvence s polobláznivou Krobotovou, umělé navozování "tajemna", kdy se pak dozvíte, že vše se točí zas a znova jen kolem mezilidských vztahů a vše rozčísne jeden obyčejnej debil... Kdyby to dostal do ruky někdo jinej ( ale opravdu asi ne ani Hřebejk) a nebylo to zakomponované do "frančízi" detektivů od nejsvětější trojce, mohli sme tu mít jednu z nejlepších kriminálek posledního desetiletí. Takhle kromě obvyklých postav zaujme jako vždy poslední dobou dobrý neužil a doba socialismu... Ale vším ostatním spíše docela odradí... 38% PS: Nadruhou stranu je pravda, že pokud si někdy na tuto sérii vzpomenu, určitě to bude právě na Vodníka... Jak v tom dobrém tak v tom špatném.... z tohoto pohledu 4x a 68%

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Seriál, který má stejný ročník narozní jako já, jsem nikdy dříve neviděl. A pocity z jeho shlédnutí po více jak třiceti letech od uvedení? Bez znalosti románu Eduarda Basse? Prostředí cirkusu mě nikdy moc neoslovovalo, ale zde mi ani nevadilo. V podstatě to bylo o vztazích a lidech, než li o představeních. Asi nejvíc co stojí za ocenění je plejáda vynikajích českých herců. Ti němečtí se teda povedli. Horší byl snad jen casting na Dva nosáče, ale jelikož každému bůh nadělil dle svého uvážení Kelišová, nechme toto stranou. Pan Haničinec, Kemr, Dvořák, Bartoška, Němec a mnoho dalších. Jako téměř vždy radost pohledět. U Jiřího Bartošky, snad zatím nejsympatičtější role co jsem viděl. Děj jako takový už bych trochu podrobil kritice. Respektive. Nacpat osudy šesti generací do pouhých 12ti dílů a ješte to obrovské množstí vedlejších postav? To prostě nejde a kdyby se to dělalo dnes, mělo by to jistě několik sérií. Tady v podstatě nejvíce času máme věnováno osobě Petra Berwitze a Václava Karase a jejich životního příběhu. Tedy vlastně pouhých dvou generací. Zbytek tak byl projet šmahem, přičemž hlavně začátek a život Carla Humberta a následně Bernharda Berwitze, výborně ztrvárněného panem Brzobohatým by si jistě zasloužili pomalu samostatný seriál. To samé na konci, osud kolem malého Petra Karase, byť ten nebyl od kumštu, ale poté i jeho dcery Ludmiliy, jejímž "osudem" to celé skončilo. Také vedlejší postavy mohli mnoho nabídnout. Malina o kterém byl vlastně první díl, se dál objevoval v roli pana Kemra už jen sporadicky. Atd... Tohle všehcno ve mě zanechává s tím, že byl celý seriál vcelku pochmurný, neboť snad v každém díle někdo zemřel, pocit neúplnosti a "smutku".... Ale ano, asi to patří ke zlatému fondu české seriálové tvorby, jen je škoda, že narozdíl od některých jiných které měli skončit daleko dříve, tento seriál měl být naopak o něco delší a obsáhlejší...77%

Volha (2023) (seriál)

Tak ja ti nevím Karle... Pro někoho kdo v tom žil, to snad mohla být i dobrá vzpomínka na tu dobu. Pro nás ostatní to bylo zajímavé snad jen tím že jako jeden z mála seriálu ukazuje "realitu běžného života", ikdyž s tak příšerně přehrávajícím Hádkem jen těžko uvěřitelnou. Hraje si na Švejka, jen s tím rozdílem že u Švejka má člověk za to, že je to chytrý člověk hrající si na blba, kdežto u Pekárka, že jde o blba hrajícího si na... Vlastně na nic. Což mu ale zase musí jít k dobru, že si alespoň jako blbec nehrál na inteligenta, narozdíl od půlky téhle republiky :) Celkově zde ale nevidím v podstatě žádnou uměleckou hodnotu a nějaký důvod si to pustit znovu. Rozhodně česká televize umí lepší díla... 41% EDIT: Vlastně mi to vcelku zůstalo v hlavě a musím uznat, že když dám stranou svou antipatii k bratrům Hádkovým a zde teda dementní roli Standy Pekárka, tak vlastně i jo.... Seriál z doby kterou sem vcelku fascinován, hlavně teda asi díky tomu že sem ji nezažil, který dokáže být přímý a vulgární v době přiblblých rádoby vtipných sraček přímý a upřímný. Takže lehká úprava na 61%

Saw 3 (2006)

Po slabší dvojce dějově ne o moc lepší díl, který to ale zase zvládá dohnat závěrem. Za zmínku asi stojí past s prasaty, což je teda kolosální nechutnost a nějak nechápu že se borec co v tom byl nalozenej nepoblil :) S kvalitou vsech pokračování nadruhou stranu patří k tomu výrazně lepšímu. 69%

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Velmi zajímavé drama z jednoho z nejtemnějších období naší historie... Za mě srovnatelné s okupací.  Možná vlastně ještě horší, neboť za okupace nás tu vraždili Němci, ale tady sme se mezi sebou zabíjeli sami. Byť na popud Moskvy... Každopádně těžko říci jak moc realistické, přesto působivé svědectví o době a o procesu se Slánským a spol.... 78%

Rambo: Poslední krev (2019)

Moderní Rambo co se stal kovbojem a řeší Mexicko-Americké vztahy a bojuje s mexickým gangem...Jak píše Verbal, tahat ho do džungle je asi fakt blbost,ale vozit ho do mexika za mě taky nebylo to ono... Ale celkově prostě Rambovi slušela ta doba před 40ti lety, kdy v prdelýkově kdesi na Americkém středozápadě se nemohl ani v klidu najíst. Kdyby ho radši vyhnali znovu do lesů někde v Montaně kdy by si sentimentálně zavzpomínal na všechny hrůzy svého života, naposled by sundal pár členů pomocné stráže VB a pak se v klidu odebral přes hranice do Kanady nebo na Aljašku kde by v závěrečné scéně sundal Grizzlyho holýma rukama, byl bych asi radši. Ale pořád je to Rambo... John Rambo!!! Táta Johna Wicka :) 75%

Hra bez pravidel (1967)

Zajímavá kriminálka s mnoha zápletkami a v podstate zapornymi postavami. Velmi "příjemná" role Vladimíra Menšíka . 70%