Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Jednička byla super, dvojka taky i když trošku míň. Ale tohle byla hrůza. Naprosto absurdně zamotané, jeden podraz za druhým a nikdo už nerozumí ničemu. Turner už je pěkně otravný a jeho milá též. Dvě hvězdičky za Jacka Sparrowa, a za hudbu a scénu Up is down. Jediný důvod proč se na čtyřku těším je že Turner a jeho milá už tam nebudou. Ale Jack je stále ve formě to zas jo.

Tajný závod (1976)

Trocha akce, skvělé postavy (Briti na startu a šílený motorkář+Italové a jejich trable s babama) dobrý humor a nic není zbytečně přepísklé. Prostě správná sedmdesátková komedie, a to já rád. Těch pět tam nechám. Jsou i lepší filmy, ale já se prostě bavil.

Shrek Třetí (2007)

Víte co zabilo Shreka? Děti. Jak ty jeho, tak ty skutečné. Shrek 1-2 byli totiž film zaměřený na humor pro dospělé. Jenže i tak se stal zelený zlobr fenoménem mezi prcky. Shrek prostě nikdy nebyl ordinný film. Teď už je a kvalitní inteligentní humor nahrazují prvoplánové vtípky pro děti do 10 let. Děti byli určitě spokojené, vydělali na další díl. Já byl totálně otráven.

W.I.T.C.H. (2004) (seriál)

A víte vy co? Mě to baví. Jsem subjekt ve věku 18 let pohlaví mužského a baví mě to. Komix je teda fakt děs, u kterého fakt cítíte jak se vyplavuje estrogen, ale seriál je poměrně dospělý i na úroveň Jetixu. Temný svět je opravdu temný a záporáci hnusní (rozumějte "badass"). Hrdinové sympatičtí. Problém je v nedostatku násilí( vzhledem k tomu jak ničívími schopnostmi hrdinky disponují je fakt že v celém seriálu nikdo neumře tristní) a v oblečcích. Vyfasovat aspoň pořádná křídla a nějaký lepší oblek a hned to přidá na vážnosti. No a Blunk je kapitola sama pro sebe, ale každý Jetix seriál má "šaška". Ale to prostě baví. Ano čtyři hvězdičky jsou lehce přestřelené, ale tenhle seriál si trošku zaslouží zvednout image.

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Problém je že tenhle film není tak úplně koncipován jako film. Na vyplnění mezery mezi Dead Space a Dead Space 2 to bylo supr, a ukrátilo mi to čekání než sem sequel hry obdržel. Ale narozdíl od Downfallu se už ani nesnaží fungovat jako samostatný film. Jste-li fandové hry, určitě zkoukněte, nejste, tak nechte být protože vám tento film mnoho nedá. CGI animace mi osobně nevadila. Jakožto fanda hry jsem byl spokojen, byť né nějak odvázán. 65%

Světová invaze (2011)

Čekal sem tupý popcorn, ale byl jsem mile překvapen! Ano je tam zase kopa amerického patriotismu atd. atd. atd. Ale stále to není nic v porovnání s dnem nezávislosti a překousnout se to dalo. Klady filmu? Jednoznačně akce. Akce je "prašná a špinavá" a působí celkem realistickým dojmem. Vlastně celí film si i přes svou pointu dokázal udržet uvěřitelný feeling. Další klad rozhodně jsou mimozemšťani. Jsou totiž uvěřitelní, první invaze co se opravdu chová jako armáda(ale pár chybek by se našlo, např proč dát jediné řídíci centrum do bojové zóny když zvládám cestování vesmírem a můžu ho nechat na orbitě?). Postavy ušli, Aaron Eckhart zvládá i vojáka. Celkově jsem odcházel z kina mile překvapen a spokojen-80% Ještě malinké rýpnutí: rok starý "The Wall" trailer pro Crysis 2. Náhoda? http://www.youtube.com/watch?v=oBwReBKYs2s