Andromeda (2000) (seriál)

No ten seriál sem miloval. Ale co si budem povídat, miloval jsem Lexu Doig. Bez ni by to stalo za prd. Ale některé díly (tak 1/3) jsou kvalitní scifi. No prostě na víc jak 3 to nebude, ale není to zas takoví děs.

Will a Grace (1998) (seriál)

No mě to prostě příjde zoufale nevtipné. A Gaye prostě nesnáším. Nevadí mi jiná sexuálni orientace, ale vadí mi přesně tenhle typ gayů/bab. Hnus a nuda.

Buffy, zabíječka upírů (1992)

Nebuďte na tento film tak tvrdí, on sám ví že je pitomej a ještě si to užívá. Jednorazově zábavné, a pro fandy seriálu obzvlášt humorné. Na dvě to stačí.

Transformers 3 (2011)

Paradoxně, transformerům tři nejvíc uškodila právě akce. Vím že všicni říkají jak ře první hodinu mužete směle přeskočit atd. ale já mám jiný názor. Akce byla prostě moc dlouhá. A i ty největší CGI orgie pod sluncem (Fuck off avatar!) prostě po hodině trošku omrzí. Co mi vadilo byli opět amorfní Deceptikoni. Autoboty aspon jakž takž poznáte podle barvy karosérie na trupech. Jenžě ať už se Decepticon mění na cokoliv je prostě vždy jen stříbrný.(Až na Soundwave-a) Ocenuji Deceptikona co vypadal jak predátor, hezký detail a easter egg. Paradoxně ona proklínaná první hodina mě bavila nejvíc a byl jsem ochotný plácnout pět hvězdiček. Malí robůtci nejsou trapní, nová kost je KOST, hezký vývoj Sama Witwickyho. NEST zase jako ve dvojce vévodí, akce v Prypjati vyborná. Nápad lidí spolupracujících s Deceptikony rovnež, i zničený Megatron na dně se mi líbil. Jen mi nesedlo že by autoboti ničili teoristická jaderná zařízení ale budiž. Zase pár novích autobotů o jejich představení se nikdo ani nesnaží(Ale Ferrari s ruským přízvukem sem si celkem oblíbyl) ale na to už jsme zvyklí. Celá zapletka s NASA se mi líbila hodně i pres TUNY logických kiksů. A hezkou roli měl i Torturro, po dvojce super reparát. Za nejlepší scénu považuji kdy Bumblebee se Samem jedou po dálnici, před Bumblebeeho spadne kus betonu, on se transformuje (tím vyhodí Sama) preskocí prekážku, chytne Sama, vtáhne ho do sebe a pokracuje jako auto...Tleskam, to me ve 3D totálně odrovnalo. Další skvělá 3D scéna byli wingsuity, ale vzhledem k tomu jaký mají transformeri 3D potenciál byl celkem nevyuzit. V podstatě finální akci okleštit aspon o 3/4 hodiny a konečně bych měl Transformers 2 tak jak sem je chtěl. Škoda jen že už tam stejně jako ve dvojce chybí military atmosféra, na útok na Scorponoka v jedničce nikdy nezapomenu. Verdikt: Lepší než dvojka a to o dost, ale na jedničku má hodně daleko. Jedničce jsem dal pět, dvojce tři, takže čtyři, ale s přimhouřenýma očima. A jen tak pro pobavení: Logické kiksy! (Neberte to jako hanu, ale nemužu si to odpustit) (1) Apollo jedenecat čeká na zahajení mise v Arše až se dostanou na odvracenou stranu měsice. Pokud se ale měsíc točí tak nic jako odvrácená strana neexistuje ne? Měsíc se netočí. (2) Stíhačky deceptikonů podezřele připomínaly Battle L.A., a měli poklop akorát pro člověka. Jak se Bumblebee dostal na palubu? (3) V jednicče doletěli na zemi všichni transformeri vlastnim usilim. Na konci jednicky pri sceně v titulcích Starscream odlítá svími silami do vesmíru. Tak od čeho potrebují najednou raketoplán? (4) V jedničce byla Země zapadlá planetka kam se zatoulala krychle. Ve dvojce šokující odhalení: Naše světy se již střetli. Ale že mame na měsici loď na které závisí osud galaxie? To už je kapet přehnané... Nakonec jen...Odpočivěj v pokoji IronHyde, byl jsi mojě oblíbená filmová postava.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Hezký absurdní příběh, zajimavé postavy, a celí koncept světa po životě, kdy někteří mrtví žijí mezi námi a dělají "špinavou práci". Nápad a zápletka dobrá, ale po chvíli omrzí. 3 hvězdy ale stopro zasloužené.

Čarodějky (1998) (seriál)

Jak natočit seriál o Magických sestrách, s naprostým minimem kouzelné akce, zato s třemi zadnicemi rodinných a milostných vstahů a na tolik sezón? Takhle...Zlatá Buffy, ale pravda že pro maminy na mateřské je to asi dobré spotřební zboží.

Odložené případy (2003) (seriál)

Proč tak nízke hodnocení u kvalitní kriminálky s celkem zajimavím nápadem a hezkými přechody mezi minulostí a současností? Protože tak strašně nesympatickou hlavní protagonistku nemá ani Julie Lescautová. Ta baba je mi z principu tak protivná a arogantní že sem to nikdy nezkousl...

JAG (1995) (seriál)

Já mám armádní seriály rád. Nelíbí se mi americký patos, ale americká vojenská technika ano. Elliot je sympaťák, a Bell kost. Spousta cool záběrů na Tomcaty, letadlové lodě, ponorky a tak vůbec. Pokud pustite patos jednim uchem tam a druhým vem, můžete se solidně bavit. 3 zasloužené hvězdičky.

Čtyři lvi (2010)

Ten nejčernější humor jaky si dovedete představit, který mnoho lidí znechutí. Ale když to snesete, tak se nasmějete jako nikdy. Dávám 4 hvezdicky sa naprosto smrtonosnou kadenci vtipu, a patou za Obrovske množstvi hlašek ktere jsme s kamaradem použivali ještě týdny. Herecké výkony perfektní, ale popravde bude lepší vypsat nejlepší momenty: (Pozor na Spoilery) Výbušná vrána, priznavaci video žě odpalili mešitu když to chtěli svést na židy, Faisalův výbuch, Barryho smrt, Wajovi rukojmi, "Já chci mudžahedína, a né zasrané Kari!", Lvi kral, a dva naprosto nejlepši momenty: Když Faisal popisoval svoje převleky při nákupu chemikálií v drogerii, a velké finále, scéna s Bazukou.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Bay to prostě přestřelil. Já si na nepřehlednost akce v jedničce nestěžoval jelikož jsem opravdoví detailista a dokázal sem jednotlive roboty od sebe rozeznat. To co ale provedl ve dvojce, to už sem ani já nezvládal. Vadil mi brutální nárůst trapného humoru (za dvojčata alá Jar Jar binks bych střílel) a senilní Blackbird taky nebyl to pravé ořechové ale budiž. Taky my prostě vadí že megatron je najednou jen (P)oslíček pod Fallenem, mě prostě megatron charakterově přišel jako jednoznačny šéf. Robotů je tam tolik že jakkákoliv naděje na poznání jejich charakterů upadá v prachu. A k tomu ještě Witvickyho matka...Jedničku miluju, ale tohle bolelo. Den před Dark of the Moon dám dvojce ještě šanci. Jediné co se mi velice líbilo byl N.E.S.T., ona jednotka USA jejímiž členy byli naši hodní roboti a kteří lítali po světě a ničili pozůstatky Deceptikonů. Kdyby ty efekty nebyli tak drahé, byl by to skvělí námět na seriál...