• Krátkometrážní

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Když se vám povede trochu odhlédnout od legendy a brát tenhle film jen jako samostatnou záležitost, tak to najednou není tak špatné. Příběh upravený do fantasy stylu mi nevadil, ale ani mě neohromil, co bylo na druhou stranu podle mě parádní byly prostřihy u retrospektivního vyprávění,  u toho jsem se ohromně bavila stejně tak jako u některých dialogů.  A celkově musím říct, že zpracování po audiovizuální stránce a střih se mi hodně líbilo. Celkově je hodnocení za mě někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Pokud nemáte citový vztah k filmu Merlin, nebo celé legendě o Artušovi a pokud hledáte jen nějaký film na odreagování a nevadí vám fantasy...tak pak to není k zahození vůbec.

Královská aféra (2012)

V druhé polovině vše ztrácí tempo což ubírá na celkovém dojmu velmi silného příběhu. Vše spěje k předvídatelnému konci, ale jednoduše ne a ne se tam dostat. To je tak to co bych vytkla. Jinak je to povedený film se skvělým hereckým obsazením. Trochu silnější 3 hvězdičky.

Král z ostrova Bastøy (2010)

První čtvrtinu filmu jsem se upřímně nudila a říkala jsem si jak proboha vydržím tu další hodinu a půl. Ale jakmile se přetrpí ten začátek tak to začíná být temné hutné a drtivé- jako moje prvotní představa. Poslední čtvrtina je naprostým opakem začátku- Plná akce a dramatu. To co nepochybně stojí za povšimnutí jsou herecké výkony a dokonalá hudba (která je podle mě vůbec nejlepší složkou celého filmu. To co by se dalo vylepšit je kromě slabšího začátku- který je pro diváka (jestliže sleduje film poprvé) zbytečně rozvleklý a nic neříkající také předvídatelný děj a jednoduchost některých vedlejších postav. Takže hodnotím film 4 silnějšími hvězdičkami i když můj emocionální dojem hned po shlédnutí by byl na pět hvězdiček.----"Jednou jsem viděl velrybu, jak plavala se třemi harpunami v sobě.Trvalo to celý den, než zemřela. Našli jsme ji znovu a přistoupili k ní blíže,než kdykoliv před tím. Byla slabší kvůli harpuně, s kterou jsem jí střelil. Pokryta šrámy ze všech zápasů, které bojovala."----

Krámpack (2000)

Zajímavý námět, ale všechno ostatní trochu pokulhává. Skoro nic se neděje a vůbec nic se neřeší- což se nezmění ani na konci a je to škoda, protože z původní myšlenky by se dalo určitě vytěžit víc.

Krásný chlapec (2010)

Na tenhle film jsem se hodně těšila, hlavně proto, že vypráví příběh sebevraždy a vraždy- ale z naprosto opačného úhlu pohledu, než je to obvyklé. Hlavní postavou není ani oběť ani vrah, nýbrž jeho rodiče. Je to dobrý nápad, dívat se na věc jejich očima, protože mě to donutilo přemýšlet nad věcmi, nad kterými bych asi nepřemýšlela, kdyby byl příběh podán z pohledu útočníka. Ale taky je pravda, že ačkoli má film v sobě tolik bolesti a smutku, tak se tam prakticky nic neděje a ani to nejdůležitější téma se nakonec nepodaří zcela objasnit. Takže se člověk ani nedozví proč se to všechno stalo, nemůže odpovědět na otázku, kdo za to může, nemůže si udělat ani vzdálenou představu o tom klukovi, co zabil tolik lidí- protože to pro tvůrce asi nebyl klíčový problém. Zato, pokud si libujete v depresivních/ plačících/křičících scénách, tak si přijdete na své, protože to je prakticky jediná náplň filmu.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Asi hodně záleží na tom- jakej díl člověk chytne, protože někdy jsem se smála a jindy jsem to ani nemohla dokoukat jak to bylo hloupý.

Kronika (2012)

Wow, tak tohle je pecka. První půlka je prostě dokonalá. Úžasná kamera, zpracování, triky- vůbec celá vizuální stránka i samotný nápad. Říkala jsem si, že to je snad jeden z nejlepších filmů tohoto typu, co jsem kdy viděla. Ale potom se z toho stala veřejná akční podívaná, což sice není zlé, ale prostě se mi to do toho filmu nehodí a ani to není zrovna můj šálek kafe-i když musím znovu přiznat, že zpracování těch scén je vážně ...dech beroucí. Taky mi přišlo už moc jednoúčelné zavraždění tolika lidí- jako pokus o vytvoření mamutího trháku. Myslím, že film měl pokračovat stejně "nenápadně dokonale" jako začal a byla bych nadšená. Ale stejně rozhodně nelituju toho, že jsem se dívala a moc se těším na další Trankovi filmy. A v neposlední řadě, herci mě vážně mile překvapili. Dávám čtyři silné hvězdičky.

Labyrint: Útěk (2014)

Mutant Hunger Games a Divergence. Na rozdíl od těch dvou zmíněných, Maze Runnera jsem nečetla. Možná to je důvod, proč mi to přišlo celkově o dost slabší a poměrně laciné. Taky je to možná proto, že většina těch motivů (jakkoli jsou poupravené, možná vychytané a já nevím co všechno) už tady prostě a jednoduše byla. Zase netuším, jestli to je tím, že jsem nečetla knihu ale celé to je takové "placaté" nevím, jestli se takhle jeví i ony ostatní díla v tomhle žánru, když člověk nemá tu knižní "psychologii" postav, ale ve výsledku, jsem se celou druhou půlku filmu nudila a konec tomu nepřidal, spíš naopak . Co bylo fajn, bylo obsazení. Pochybuju, že najdu odvahu a chuť podívat se na další díl. Možná, pokud se někdy dostanu ke knížce..

Ladíme! (2012)

"Kinda a GLEE movie." A možná i o trochu víc, než jen trochu...Bohužel musím konstatovat, že hudba je taky vážně to jediné co za něco stojí. Herci jsou fajn, ale taky nikdo nevyčnívá. Příběh je plný klišé- kam se jen člověk podívá a konec je,mno dalo by se říct "klasický". Rozhodně se na to dá podívat a člověk se ani nebude nudit. Na druhou stranu od toho určitě nečekejte něco zázračného- jak by se mohlo jevit i podle hodnocení tady (momentálně 67%). Což je podle mě těžce nadhodnocené, ale budiž- chápu, že pro takovýhle film může mít někdo slabost. U mě je hodnocení někde mezi dvěma a třema hvězdičkama. Takže i když dávám dvě vězte, že rozhodně nejsem daleko od toho dát tři.

Lady Macbeth (2016)

Syrový film bez hudby a efektů, prostředí bez kudrlinek a postavy bez přikrášlování nebo nějaké typizace. Všechno působí stroze, chladně a opravdově. A přestože se film odehrává víceméně jen na "pár místech" tak to rozhodně není nuda a nepůsobí to lacině, naopak. A scény, kde se zdánlivě "neděje nic" jsou možná nakonec ty nejvíce říkající a nejvíce názorné, člověka jakoby to přeneslo blíž k postavě Katherine, skvěle to vystihuje tu samotu prázdnotu a strnulost, kterou musí v tom strohém domě zažívat. Jen ta její "proměna", nebo vývoj, chcete-li byla trochu těžkopádná, z ničeho nic. Celý film plyne poměrně pozvolna a pak se najednou cosi zlomí, a vše se děje hodně rychle, bez toho aniž by člověk viděl nějakou postupnou proměnu postav, alespoň mi to tak přišlo. A ještě musím dodat, že myslím, že se povedlo obsazení. Pro mě to jsou slabší 4 hvězdičky.