Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Krátkometrážní

"O" (2001)

Povedený snímek zachcující nesmrtelný příběh- nebo alespoň jednu stále a vždy pravdivou myšlenku. A to, že žárlivost je proklatě silná věc. To, že se vše odehrává na střední škole dodává příběhu ještě více té všudypřítomnosti a prostosti celého problému...Myslím tím, jakoby jste slyšeli "jsem žárlivost a přede mnou se neschováte". A to co se vážně hodně povedlo jsou herci- ti byli téměř všichni skvělí. ----"I always wanted to live like a hawk. I know you're not supposed to be jealous of anything, but..."----

(Ne)zadaní (2013)

Romantická komedie, ve svém žánru rozhodně na špičce. Povedené herecké obsazení i občasné vtipy. Příběh není nic originálního, je to taková ta obvyklá slátanina rozvodu, kamarádství, lásky "nelásky" a k tomu pár trapných momentů. Koukat se na to rozhodně dalo, občas jsem se i bavila, znovu si to ale pravděpodobně nepustím. Hodnocení někde mezi 2 a 3 hvězdičkami.

12 let v řetězech (2013)

Rozhodně to není špatný film, jen jsem asi na základě přechozích McQueenových snímků čekala víc. To co je ale hodně povedené je hudba, to se nedá odepřít a potom taky kamera. Herecké výkony jsou taky skvělé, ještě aby nebyly s takovým obsazením, jaké film má a tím to nechci nijak shazovat. Téma je silné, ale mě to zpracování nějak zvlášť neoslovilo. Nedokážu říct, čím to je ale ani emocionálně se mnou film moc nezahýbal a až na pár scén by se většina dlouhých záběrů dala prostříhat a k žádné škodě by nedošlo.

12 opic (1995)

----"What we say is the truth is what everybody accepts. Right? I mean, psychiatry: it's the latest religion. We decide what's right and wrong. We decide who's crazy or not. I'm in trouble here. I'm losing my faith."----

127 hodin (2010)

Přiznám se, zavírala jsem při oné scéně oči. A to já často nedělám. Na druhou stranu kromě perfektního Franca a audiovizuálního zpracování filmu už tam toho moc není a ano místy jsem se nudila i přes všechny ty (když to hodně odlehčím) silně znepokojující dějové okolnosti. Nevím, jak bych film ohodnotila na to z něj mám moc rozporuplné pocity a taky pochybuju že se k němu kdy znovu přiblížím.

17 dívek (2011)

Tenhle film mě mile překvapil. Příběh je jednoduchý, ale výstižný. Moc povedená je i kamera a celková atmosféra filmu, která se zajímavě mění. Chvíli maté pocit, že koukáte na poetický a přemýšlivý snímek a chvíli na středoškolskou parodii, která se lehce zvrhla. Je pravda, že jsem se vůbec nenudila, ale líbilo by se mi kdyby byly jednotlivé postavy trochu více propracovány, protože i přes pár povedených "niterních" momentů, je film celkem plochý. To co mě zaujalo, je že je film natočen podle skutečné události, přiznávám se, že by mě to nikdy nenapadlo a kdyby to nebylo přímo řečeno, pravděpodobně bych se tomu vysmála. Ale o to více je snímek působivý. Dávám silnější 3 hvězdičky.

plakát

2 $ocky (2011) (TV seriál)

Příjemná oddychová záležitost, když chce člověk na chvíli jen vypnout a pobavit se.

2:37 (2006)

Tohle je celkem síla. Moc se mi líbí jak je celý film poskládaný dohromady, jak do sebe všechno postupně zapadá, jak se postupně seznamujeme se všemi postavami....A postupně zjištujeme co se vlastně stalo. Všechny postavy vlastně poznáme celkem do hloubky, což je přesně to, co u hodně filmů postrádám a co mi přijde na tomhle filmu hodně dobrý. No ale ten konec ten mi nesedl. Je takový nic neříkající, jakože prostě tečka a tím to končí, už se nevracíme k ostatním postavám, nedovídáme se co bylo dál, prostě tam není závěr. Ale není to ani tak, že by si člověk řekl- tenhle film má otevřený konec- mě to prostě přišlo, jako by to někdo useknul a zbytek tam nedal....Ale nápad skvělý, postavy nádherně promyšlené a krásně zahrané.

3-iron (2004)

Můj názor se během sledování několikrát úplně změnil. Ze začátku jsem byla zvědavá a spokojená. Film je úplně jiný, než "typická západní produkce" na kterou jsem zvyklá, ale poetické umělecké pojetí se mi líbilo, líbilo se mi i co se dělo a originálnost všeho. Jenže potom, tak po 45 minutách mi přišlo, že film už nenabídne víc než to, co už člověk za tu chvíli viděl. Scény mi přišly moc dlouhé přímo roztahané a prázdné, nemohla jsem v nich najít žádný význam, ani žádné skryté duchovní poselství, nic co by vysvětlovalo proč ve filmu vůbec jsou. Ale řekla jsem si že to dokoukám i když jsem se trochu nudila ... Ale pak přišla poslední čtvrtina a já jsem začala postupně tušit, proč je tady tak vysoké hodnocení a proč jsou celkové ohlasy okolo tohohle snímku tak pozitivní, Nevím co bych k tomu řekla na závěr, jak bych to shrnula. Jednoduše to stojí za vidění a jsem ráda, že jsem film dokoukala až do konce, protože má opravdu své kouzlo jak po technické, tak po obsahové stránce. Nakonec dám 4 slabé hvězdičky, protože mi nejde přes srdce dát jen tři. Na druhou stranu myslím že jedno shlédnutí mi stačilo. A ještě si neodpustím rýpavou poznámku, že můj vztah ke golfu byl markantně změněn...----"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream."----

360 (2011)

----"If we only live once... how many chances do we get?."---- Tři a půl hvězdičky.