• Krátkometrážní

About Cherry (2012)

Pseudo - "ze života- o životě" film, který na mě osobně působil spíš ironicky. Nicméně snímek neurazí ani nenadchne. Mrzí mě, že se člověk nedozvěděl více o jednotlivých postavách- protože na tom by se dalo vytřískat o mnoho víc. Aby na mě film více zapůsobil muselo by se všechno rozebrat trochu více do hloubky, protože všechny problémy které se řeší (a že jich není zrovna málo) by si zasloužily více prostoru a vysvětlení. Hlavně díky tomu, že se ve snímku objevují James Franco a Heather Graham - kteří vytahují celkový dojem dávám dvě hvězdičky.

Adam (2009)

Adam má duší dítěte, kterou někdo uvěznil do těla dospělého a pustil do dospělého světa vybavenou rozumem a inteligencí. (stejnou jakou má dospělý člověk) Stejně jako dítě má naivní idealizovanou představu o okolním světě, kterému vlastně nerozumí- nerozumí reakcím lidí, neumí je předvídat, nebo odůvodňovat. Trpí Aspergerovým syndromem. Ve filmu je spousta scén, které jsou krásné svojí jednoduchostí a pomyslnou čistotou od lidských úskoků a lží. Film myslím dokonale přibližuje podstatu problémů v životě lidí, kteří tímto syndromem trpí, což je určitě dobře. Hugh Darcy předvedl úžasný výkon a Rose Byrne za ním o mnoho nezaostávala. Navíc je ve filmu příjemná hudba. Takže sečteno a podtrženo dávám 4 silné hvězdičky. Jediné co mi snad trochu vadilo, bylo přílišné zabřednutí do problémů Beth- vůbec by mi nevadilo, kdyby se pozornost upřela ještě více do Adamova života. ---- "S lhářema se budeš potkávat úplně všude. Musíš se naučit rozlišit mezi obyčejnými lháři a mezi těmi,které stojí za to milovat."

Adult World (2013)

Umělé absurdní a nudné. K tomuhle veledílu, které je tak "hluboké" že by stejně hluboko mělo i zůstat, se už rozhodně ani nepřiblížím.

After Fall, Winter (2011)

Zvrhlá variace Shakespeara ? Možná lehce. Když nevíte co si pustit, tenhle film poměrně vyřeší situaci za vás. Je to zajímavá kombinace "romantického" filmu a konverzačního dramatu s trochou zvrhlé erotiky a psychologickými momenty.(Nevěříte ? Věřte.) Od začátku se mi líbila atmosféra snímku melancholická/mlhavá/chladná a hudba. Dalším pozitivem a možná pro mě i tím nejvýznamnějším byli herci. Film je to rozhodně plný emocí (jak už tady několik lidí psalo) a oba to zahráli opravdu hodně dobře, nic to ale nemění na tom, že mi celkově ten příběh přišel lehce "přitažený za vlasy" na to, aby ho moje podvědomí mohlo považovat za reálný. Bylo tam hodně různých motivů a podnětů k zamyšlení, ale když se to takhle poskládalo za sebe a dohromady tak to občas působilo lehce těžkopádně, alespoň tak mi to připadalo. Možná mi jen film nesedl a nebyla jsem schopná postavy racionálně pochopit (po většinu doby). Chyběl mi trošku moment překvapení, k závěru se asi nebudu vyjadřovat, posuďte sami...Rozhodně to není špatný film, ale znovu se na to nepodívám. První díl z roku 1997 jsem neviděla, ale lehce pochybuji, že by to změnilo můj pohled. ----"Čeho se nejvíc bojíš?" "Že poslední věc, kterou na světě udělám, bude obnovení mého statutu na facebooku, kam napíšu, že jsem osamělý a zničený a můj život byl úplně bezcenný."----

Albert Nobbs (2011)

Skvělé herecké výkony a zajímavý, poutavý příběh. Silné tři hvězdičky.

Alpha Dog (2006)

Film to není špatný, to ani zdaleka ne, ale taky se nejedná o veledílo. Zajímalo by mě kolik je na celém scénáři vážně pravdy...ale to je až vedlejší. První půlka je celkem fajn, ale pak je to podle mého názoru celkem natáhnuté ve snaze vyždímat z každé jednoduché situace co to dá. Místy snímek působí jako jedna velká nafouknutá fraška, vůbec by neuškodilo to trochu prostříhat- klidně o 30 minut...Herci se podle mého názoru celkem vydařili a hlavní myšlenka snímku je taky celkem fajn. Moje hodnocení je někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami a nemám v plánu si tenhle kinematografický zážitek zopakovat.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

To, že já jsem více méně srab a na většinou oněch plíživých "sneeky movies" koukám jen s velkým vypětím nervů je všeobecně známá věc. Ale to, že budu dobrovolně koukat na hororový seriál, který je toho plížení a náhlého objevování plný je pro mě celkem novinka. Musím se přiznat, že u Pilotu jsem se vážně bála, ale zároveň mě to naprosto pohltilo a nemohla jsem se nepodívat na to, jak bude všechno pokračovat. A dobře, že jsem tak udělala. Teď hodnotím po shlédnutí první série a musím říct, že jsem nadšená. Skvělý scénář, herci, hudba i samotný nápad. Taky je pravda, že oněch hororových momentů, tam nakonec nebylo tolik a nebyly tak hrozivé, jak se mi po Pilotu zdálo, takže jsem to nakonec přečkala, bez většího strachu :) To co bylo úplně nejlepší byly postavy- do těch jsem se vážně s trochou nadsázky "zamilovala""I kill people I like. Some of them beg for their life. I don't feel sad. I don't feel anything. It's a filthy world we live in ... and honestly, I feel like I am helping to take them ..."----"Therapy doesn't work." "It doesn't work? Then why do people do it?" "Because they don't want to take any responsibility for their crappy lives! So they pay a therapist to listen to their bullshit and make it all feel... special. So they can blame their crazy mothers for everything that went wrong. Sound familiar ?"-------

American Teen (2008)

Dokoukala jsem to až napodruhý a místy jsem měla chuť to vypnout a vykašlat se na to. Nápad to byl skvělý, to bez pochyby a beze všeho sarkazmu, nicméně tím to končí. Čekala jsem, že to bude něco jak Breakfast Club z roku 1985 a to byla možná ta chyba, protože to pojetí (sice podobného) tématu bylo zcela odlišné. Vůbec by mi nevadilo, že je to zpracované formou dokumentu- střídání příběhu, vzpomínek a myšlenek postav, ale ono se tam vlastně vůbec nic nedělo a to je trochu problém, když je stopáž téměř hodinu čtyřicet dlouhá. Postavy jsou nesympatické a každá svým vlastním způsobem dutá a stupidní, takže to nepůsobí vůbec věrohodně- což umocňuje ještě to dokumentární pojetí. Myslim, že na tohle už se v životě znovu nepodívám a všem vřele doporučuji se tomuhle dílu vyhnout. Rozhoduju se mezi jednou a dvěma hvězdičkama- nakonec dám asi dvě- kvůli tomu potenciálu, který námět měl.

Americké psycho (2000)

První třetina je famózní a vůbec celý námět je geniální. Ovšem jeho zpracování se stává po hodině trochu nudným a následující půl hodinu se prakticky neděje nic nového, pak ale přichází opět famózní závěr a nastává pro mě ta zapeklitá situace, jak by jsem měla ohodnotit tenhle film. Je to bezesporu originální, lehčí horor (i když možná spíš trailler)se slabšími místy, nicméně skvěle zahraný Christianem Bale-m, který je v roli hlavního záporáka. Jak už tady psal někdo přede mnou (mimo jiné i Lima) tak ty vraždy, ani celá ta "hororová" zápletka rozhodně nejsou tím hlavním, ani nejlepším na tomhle filmu. Jen mě trochu mrzí, že je jim věnován tak velký prostor a všemu ostatnímu tak malý- jak dokonalý by tenhle film mohl být, kdyby se tvůrci zabývali víc Batemanem jako osobností- o tom si můžu nechat jedině zdát. Silnější 3 hvězdičky. "There is a moment of sheer panic when I realize that Paul's apartment overlooks the park... and is obviously more expensive than mine. "

Americký zločin (2007)

Je to síla, ale znovu už bych se na to asi nepodívala. A ještě když člověk vidí, že je film natočený podle skutečné události...z toho je mi vážně na zvracení. Jinak herci, kostýmy i celá realizace se vážně povedli. Jen tenhle film není pro slabší povahy...Celkový dojem a pocit po shlédnutí filmu bych přirovnala k Requiem za sen - i když je děj a vůbec všechno naprosto odlišné a nijak spolu nesouvisí. (Ten pocit konečnosti a zoufalství se u mě dostavil po obou filmech.) Dávám tři hvězdičky- určitě silnější a vlastně ani netuším, proč nemůžu dát čtyři.