• Krátkometrážní

The Fundamentals of Caring (2016)

Snímek je příjemný vtipný a přitom se smysluplným dějem. Všechno má spád a hezky se mi na to koukalo. Není to vyloženě komedie a není to vyloženě ani drsný a náročný film na shlédnutí. Hudba je fajn a herci taky ( a to dokonce i Selena, kterou moc ráda nemám, ale tady mi nevadila). Tři a půl hvězdičky.

The Late Bloomer (2016) odpad!

Škoda, námět byl zajímavý a troufám si říct originální, ale to co s tím bylo provedeno, eeeeeh. Je to laciné, předvídatelné a od začátku je jasné jak to dopadne. Rozhovory jsou na pěst a ještě se to tváří filozoficky a hlubokomyslně. Škoda, že to bylo pojaté jako levná romantická komedie, kdyby bylo víc pozornosti věnováno hlavní postavě a třeba i jeho rodičům, kdyby se ty postavy trochu rozvedly a nebyly charakterizované jen jednou/dvěma vlastnostmi každá, mohlo by to být povedené myslím. Říkala jsem si, jestli dát za ten nápad jednu hvězdu, ale vzhledem k poslední třetině a šnečímu tempu, které to celé nabralo a tomu, že už jsem se těšila až to celé skončí....

The Ledge (2011)

První třetinu snímku jsem byla absolutně nadšená, Kompozicí příběhu, do detailu vylíčenými charaktery a nakonec i životními osudy postav. Střídá se několik způsobů vyprávění příběhu, což příjemně zpestřuje (při zpětném hodnocení) ne tolik komplikovanou hlavní dějovou linku. Jednotlivé postavy se postupně rozvíjí, člověk jim začíná rozumět. Celý film je založený především na dialozích a silných charakterech postav spolu s charismatickým hereckým obsazením. Děj se prakticky odehrává jen přibližně na 3-5 rozdílných místech, což mě utvrzuje v domněnce, že dobrý film nemusí být rozhodně přeplácán pestrostí interiérů, exteriérů a jak jsem dnes zjistila ani dějová linie nemusí být nutně geniální. Kdyby mi někdo vyprávěl příběh, který snímek zachycuje, pravděpodobně bych se ani nepodívala, kdo tam hraje. Je pravda, že pro mě osobně bylo možná ve filmu trochu moc toho náboženského motivu, ale na druhou stranu bylo všechno podáno tak nějak nenábožensky- tím myslím to co stálo za tím náboženským motivem (nechci spoilerovat :)- pochopíte, když se na film podíváte, což mimochodem vřele doporučuji;)) a vyvažující ateistické teorie, které zase mohou být lehce proti srsti věřícím (ale já se s nimi kompletně ztotožňovala). Okolo poloviny stopáže se všechno zpomalí, ale nějak se povedlo, že jsem se nepřestala bavit i když nadšení na chvíli opadlo, nicméně v závěru vše zase nabralo otáčky....Abych to nějak shrnula. Jedná se o pravděpodobně jeden z nejlepších všedně psychologických snímků, které jsem kdy viděla. A přiznávám, že na tom má velký podíl charisma dvou hlavních představitelů. A ještě bych neměla zapomenout pochválit kameru. ----"God gives us free will for that purpose.Otherwise, we would just be puppets.Life would be...Life would be meaningless.That's the beauty of eternal salvation.You see, anyone can go to heaven or hell,because anyone can be saved. It's your choice." " Unless you're a kid in China who gets hit by a bus and never even heard of this getting saved deal."----

The Lying Game (2011) (seriál)

Když chcete vypnout a nepřemýšlet. Pro pohodová odpoledne s horkou čokoládou...Musíte být ovšem toho správného pohlaví a věku...Za mě silnější 2 hvězdičky- když to vezmu objektivně.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Velmi působivá reklama na Jacka Danielse a velmi působivá pointa i přes tu jednoduchost okolo. Komix jsem nikdy nečetla, takže je možné, že mi unikají nějaké souvislosti...

The Quiet (2005)

----"They say that the truth can set you free, that's a lie. The truth is lies can protect us. Lies keep us safe from the truth."----

The Scarecrow (2013)

Prosté jasné citlivé a děsivé, jako nakonec většina děl s touhle tématikou.

The Shoes: Time to Dance (2012)

Kdyby byly všechny videoklipy k písničkám takovéhle, tak by snad ani nemusely vznikat dlouhé filmy....Ne, to zas ne, ale tohle se povedlo. Sice se mi tahle hudba nijak extra nelíbila, ale špatná nebyla, nicméně Jake Gyllenhaal coby vraždící šílenec byl skvělý. Skvělá byla i vizuální stránka klipu.

The To Do List (2013)

Jedno klišé za druhým, ale občas jsem se zasmála.

The Truth About Emanuel (2013)

Originální zajímavý snímek, ale nevím co si o něm mám pořádně myslet. Postavy jsou sice dobře zahrané, ale scénář stejně nenabízí možnost, jak jim nahlédnout do duše, takže se pak vše co se děje ve filmu stává jednou velkou záhadou a nezmění se to ani na konci.