Margerie

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 4.2.2015  00:29
    Pod povrchem (2000)

Neskutečná škoda té stopáže! Být to tak o půl hodiny kratší - a tím pádem svižnější, je z toho nadprůměrný thriller hodný Zemeckisova jména. Jenže první hodina se vleče tak, že skoro máte chuť to vypnout, a Michelle je fakt na zabití, že se snad člověk ani tomu konci nediví...

• 28.10.2014  15:27
    Pýcha a předsudek (2005)

Uf. Tak tohle fakt ne. Nechápu hodnocení filmu, to jste se všichni zbláznili? Nebo to bylo vaše první setkání s Jane Austen? Protože tohle jsou jediné dva důvody, které bych pochopila. Nesmyslné zásahy do děje knihy, příšerný výběr herců a absolutní nepochopení celé knihy, to se opravdu jinak než odpadem hodnotit nedá. Keira neumí hrát a postavu Elisabeth vůbec nepobrala, Donald Sutherland to samé v bledě modrém (oficiální text distributora - dětinský otec?! jako vážně?!), Matthew Macfayden jakbysmet a navíc je to nejhůře obsazený Mr. Darcy ever! Jane a Mrs. Bennet se celkem povedly, ale to na vyzdvihnutí snímku z filmového pekla opravdu nestačí. Přečtěte si knihu a podívejte se na bezkonkurenční seriálovou adaptaci BBC (1995) a pak ohodnoťte znovu, prosím!

• 18.10.2014  02:57

WTF?! Jo aha, pokus o vtipné video...

• 18.10.2014  02:25

Hm... Původně jsem čekala víc, ale spolu se zhoršováním zdejšího hodnocení klesala také moje očekávání, takže nakonec jsem vlastně dostala zhruba to, s čím jsem do filmu šla. Je to z větší části zoufale předvídatelné a scénáristicky neoriginální, nechutných scén s různými tělními tekutinami a vystřelujícími částmi těla mohlo být méně. Na druhou stranu v posledních 10 minutách mne tvůrci hned dvakrát překvapili a už v průběhu filmu jsem ocenila, že si z tématu dokážou občas udělat i legraci (viz tancující vtělený démon), za což dávám hvězdičku navíc. Smutné je, že z hororové tvorby posledních pěti let je tohle pořád lehký nadprůměr.

• 16.10.2014  01:47

Žánrově by to byl přesně můj šálek čaje. Jenže k dokonalosti toho filmu chybí spousta - především jiný, sympatičtější hlavní herec, lepší herci do vedlejších rolí, lepší filmové triky, zajímavější kamera a střih, propracovanější scénář s aspoň jedním překvapivým zvratem. Takhle se jedná spíše o lehce podprůměrnou podívanou, která je zoufale předvídavá a lehce nudná. Třetí hvězdička je jen pro jako vždy dokonalou a úžasnou Maggie Smith. Kdybych mohla mít třetí babičku, chtěla bych, aby to byla ona!

• 23.8.2014  18:26
    Private Practice (TV seriál) (2007)

POZOR, SPOILERY! Ne že by mě to nebavilo - baví a to hodně. Nicméně je to taková telenovela z lékařského prostředí. Na to jsme sice u spousty seriálů zvyklí, ale čeho je moc... Ve 2. a 3. sérii se hlavní postavy prakticky nemění, nepřichází nikdo nový. A aby se udželo drama a napětí, každý spí s každým, dospělí lidé jsou každou chvíli zamilovaní do někoho jiného, žádný porod hlavních postav nemůže proběhnout bez extra komplikací (jednou je to šílená ženská, která vyřízne dítě z těla své terapeutce a nechá ji málem vykrvácet, podruhé autonehoda cestou do porodnice, při níž dojde k poranění páteře), snad do každé ženské musí být naráz zamilovaní aspoň dva kolegové, zatímco ona se nevyzná ve svých citech... atd atd... Zkrátka - chytne vás to, bude vás to bavit, budete s postavami prožívat každý dramatický moment - ale objektivně budete muset uznat, že je to takový mydlinkový průměr, bohužel.

• 23.7.2014  17:12
    Mystery Girls (TV seriál) (2014)

Někdy je trapnost prostě jen trapnost, jindy u vás vyvolává nekontrolovatelné záchvaty smíchu. A právě to je případ Mystery Girls. Vzkřísit někdejší (z dnešního pohledu dost chatrnou) slávu Beverly Hills se Tori and Jennie už nepovede, to je myslím všem jasné, ale tohle je opravdu sebemrskačský triumf. :-D

• 23.7.2014  14:55
    Pravda o morčatech (TV film) (2010)

Taky bych chtěla být placená za výzkum, jehož hlavní závěry zní: Morčata jsou v řadě věcí podobná lidem; lidé jsou v řadě věcí podobní morčatům; ale existují také věci, které jsou vlastní pouze morčatům, a věci, které jsou vlastní pouze lidem. Přínosnost dokumentu pro ty, kdo se chtějí něco opravdu dozvědět o těchto chlupáčích, je velmi nízká. Historický exkurz jde do stejné hloubky jako úvod jakékoliv knihy pro chovatele. Záběry z přírody jsou zajímavé, ale jinak je spousta částí dokumentu zcela zbytečná - opravdu nepotřebuju vidět, jak si morčátka někde stahují a připravují k jídlu, ani jak se rozčesává dlouhosrsté morče. Ve výsledku ve mně film zanechal mnohem víc otázek, než kolik jich zvládnul zodpovědět. Celkově tak na dvě hvězdičky, jednu navíc přidávám za roztomilouše Borise. :-)

• 23.7.2014  14:49

Ano, animace je fajn, bavila jsem se, ale na 68. nejlepší film bych tenhle snímek rozhodně nenominovala. Přišlo mi, že nejvíce vtipu a zábavy přišlo až v posledních třiceti minutách. Za mne nadprůměrná rodinná podívaná, která ale stojí po boku řady dalších animáků na stejné či dokonce vyšší úrovni. Hodnocení na čsfd chápu jako směs nostalgie a porovnávání s ostatními asterixovými filmy.

• 23.7.2014  14:46
    Robot Chicken (TV seriál) (2001)

Tenhle seriál a jeho hodnocení se zcela vymyká mému chápání. Nepřijde mi to vtipné, spíš trapné, a barbinoidní postavičky mne opravdu neuchvátily. Aluzí na všechno možné je sice seriál plný, ale parodie by měla být založena na inteligentním humoru, což se zde neděje. Viděla jsem asi 10 dílů a pokaždé mi přišlo, že trvají tak půl hodiny, nikoliv 10-11 minut. Vážnějsem na tom nenašla nic, co by stálo alespoň za 1 hvězdu, je mi líto.

• 23.7.2014  13:03

Horší celovečerní film jsem snad nikdy neviděla. Absolutně nechápu, co to pana Vorlíčka napadlo. Scénář je o ničem, dialogy naprosto příšerné, film je plný nelogičností (drak, který vypadá jako hroch, ředitelův druhý pár rukou, který se objeví pouze občas, hlášky typu "Podpálila jsem mu byt. Stavěl ho 6 let."). Animace je příšerná, nekoukatelná (hlavně ten čertík nebo co to bylo) a především úplně zbytečná. Hudba neposlouchatelná. Herecké výkony pod úrovní béčkových amerických krasotinek - když ve filmu podává nejlepší herecký výkon Uršula Kluková, není co dodat. Dětská herečka v hlavní roli (která sice hraje holku z 2. třídy, ale v době dokončení filmu jí bylo už 13 let!) neumí hrát ani mluvit, Bohdalová je trapná, až je vám za ní stydno, Černocká k pláči. Masky (např. Baba Jaga) nedůvěryhodné a odfláknuté. Morální poučení pro děti nulové - podle tvůrců filmu je v pořádku, když si teta Irma (analogie s IT Crowd byla asi tím nejsměšnějším na tomhle snímku) vyčaruje dvě dvojnice, aby si mohla vzít všechny nápadníky, jejichž lásku si přičarovala! Špatně vykradený Harry Potter už je jen smutnou třešničkou na pomyslném dortu - obrázky v knize, které žijí a mluví, létání na koštěti, teta Irma, kterou po kolejích veze skřítek... 0% a odpad dávám jen proto, že čsfd neumožňuje mínusové hodnocení. A pocit trapnosti, který na mě postupně dopadal už od prvních minut "filmu", mě asi jen tak neopustí.

• 15.6.2014  10:04

Film jako takový je maximálně na dvě hvězdičky. Postavy jsou krajně nesympatické, Tintin vypadá jak desetiletý kluk, ani ten pes vás nechytne za srdce. Dobrodružné to sice je až až, jenže já si tak nudila a poslední půlhodinu už jsem spíš přetrpěla. Podařené vtipy by se nechaly spočítat na prstech jedné ruky. Celé je to zvláštně sterilní, odlidštěné. Třetí hvězdičku přidávám jen za naprosto jedinečnou animaci, minimálně půlku filmu jsem měla pocit, že se dívám na hraný film.

• 26.4.2014  21:50

Nic víc jsem ani nečekala. 700 stran prostě do 137 minut nenarvete a s béčkovými herci moc parády nenaděláte, ať už si má Reese Witherspoon roztomilej ksichtík jak chce. A ta interpretace románu mě štve úplně nejvíc. Bylo to nutné? Nemohli to režisér a scénárista po Thackerayově vzoru nechat na divákovi? Takhle si o Becky každý, kdo knihu nečetl, bude myslet, jaká to vlastně byla krásná chudinka. Ne, ne a stokrát ne! Jedna hvězdička je za kulisy a kostýmy, film jako takový si zaslouží odpad.

• 25.4.2014  23:58

Čekala jsem trochu více muziky, vyloženě zklamaná ale nejsem. Párkrát ukápla slzižka, párkrát jsem se od srdce zasmála, troška té romantiky, troška dramatu, nádherná zvířata a rozkošná Maggie, co víc si přát. :-) Matt Damon a Scarlett Johansson byli podle očekávání skvělí. Jen by to chtělo trošku dovypilovat, možná prokrátit scénář a dokonalý oddechový film by byl na světě. 70%

• 25.4.2014  13:46

Absolutně nevyužitý potenciál nádherného atmosférického domu. Kromě Petera Mullana příšerný výběr herců v čele s extrémně nesympatickým a otravným Davidem Caruso. Špatný a děravý scénář, hloupé nápady, zápletka směšná. Místy to má opravdu hutnou atmosféru (hlavně díky psychiatrické léčebně), pár lekaček taky bylo, ale to nemůže vyvážit divnou a směšnou pointu (jestli se tomu tak nechá říkat) a všechnu tu okolní nudnou vatu. Tohle není horor, ale rádoby psychologický a lehce myseriózní thriller, u něhož vážně lituju, že jsem to nevypla dřív a dokoukala ho. Ztracené dvě hodiny času. A to jsem měla narozeniny a chuť na nějakou duchařskou ňaminku. Fuj.

• 13.4.2014  03:25
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Už jsem skoro nedoufala, že vážně potkávám filmovou adaptaci některého z velkých klasických děl 19. století, která by mě neznechutila. Ale ona existuje! Po neskutečném zklamání, které mi BBC připravilo svojí třídílnou adaptací Dickensových Great Expectations, jsem se rozhodla dát přední britské stanici přece jen ještě jednu šanci a konečně jsem sáhla po tomhle téměř dvacet let starém skvostu. Rozhodně jsem neprohloupila. Seriál má všechno, co má správná adaptace klasiky mít. Je mi líto, ale do pouhého filmu prostě takové romány narvat nemůžete. Vždycky tím diváka ochudíte o minimálně polovinu zážitku. Šestihodinová stopáž je naprosto adekvátní hloubce a rozsahu veledíla Jane Austen (a přečíst knihu pořád trvá mnohem, mnohem déle, takže si ti, kteří mají strach z kousnutí knihou a podvádějí při psaní čtenářských deníků s pomocí čsfd, stále ušetří spoustu dalších hodin na tupé zírání na televizní obrazovku). Jen díky této délce mohli tvůrci nechat pod svýma rukama vykvést takovou nádheru. Ano, film přebírá z knihy téměř vše - dialogy jsou proškrtané jen decentně a s velký citem a respektem vůči autorce. Dokonalý výběr herců (Elisabeth, Mr. Darcy, Mr. and Mrs. Bennet, Lady Catherine!!!)), skvělé kostýmy a kulisy, perfektní hudba... ale hlavně!: Tvůrci román skvěle analyzovali a pochopili, takže seriál je stejně ironický a vtipný jako kniha. Mezi Elisou a Darcym to jiskří, že by to neušlo ani slepému, břitký humor a sarkasmus Elisy je prostě k sežrání a ten oheň a jiskry v jejích očích, to se prostě musí vidět. Tady opravdu není co vytknout. Jestli si ještě někdo po zhlédnutí seriálu myslí, že Jane Austen je čtivo vhodné maximálně pro osamělé ženské po menopauze, tak je ten největší kulturní ignorant. Je to společenská satira, které se jen tak něco nevyrovná, plná skvělého sofistikovaného humoru a dokonale propracovaných, silných charakterů. A ona nejslavnější, úvodní věta z románu: "It is a truth universally acknowledged that a single man in possession of a good fortune must be in want of a wife." je opravdu míněna s nejvyšší dávkou ironie. "A truth universally acknowledged?" Ale jděte, Austen přece nebyla postava z pera Boženy Němcové. ;-)

• 13.4.2014  02:53

Bizarní a silně nekorektní film, který je natočený s neuvěřitelnou lehkostí. Moje islandská premiéra dopadla na jedničku. Ne že by film neměl žádné mouchy, s hlavním hrdinou jsem chvilku měla problém se ztotožnit, ale pak už to všechno odsýpalo v šíleném tempu, naprosto nezastavitelně a bezhlavě - a já se královsky bavila. Hlynur je moderní isladnský hrdina, který ztělesňuje snad všechno, čeho se v dospívání bojíme a s čím bojujeme. Jenže on má navíc to "štěstí", že se mu jeho noční můry vyplní, vlastně že je realita dokonce předstihne. A on se s tím vypořádává po svém... Naprosto dokonalá scéna ve sněhu těsně před dokoncem mě úplně odzbrojila. Velmi, velmi silné čtyři hvězdičky.

• 8.4.2014  23:53

Sprostá citová vydíračka s naprosto brilantními hereckými výkony. Září především Sean Penn, ale ani Michelle Pfeiffer a Dakota Fanning nezůstávají pozadu. Film ve vás vyvolá řadu rozporuplných pocitů - já sama vlastně ani po zhlédnutí nevím, na čí straně bych v procesu stála (ale obávám, se že Samova by to bohužel nebyla) - a rozhodně za váš čas stojí, a to nejen pro krásný Dakotin ksichtík a excelentního Seana, který dokáže zahrát snad cokoliv. Námět 55%, za herce celkem 70%.

• 8.4.2014  18:56

Silně mi to připomíná městečko Twin Peaks, které opravdu nemusim. Čekala jsem skvělou, trochu tajemnou britskou detektivku, ne depresivní pseudomysteriózní nezáživný příběh, roztažený navíc do tří dílů. Další dva už vidět nemusím, tohle mi jako ukázka stačilo. 40%

• 7.4.2014  17:53
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

První série je naprostá bomba, začátek druhé o trochu slabší, ale pořád velmi vydařený, od druhé poloviny druhé série to však jde z kopce a k třetí sérii se snad ani nebudu vyjadřovat. Když se s něčím dobrým začne a dojdou nápady, je lepší to zabalit a ne natahovat jen proto, že nám to doteď vydělávalo prachy. Jednotlivé díly se začaly podobat jako vejce vejci a míst přitažených za vlasy je tam až k nevíře. Škoda, naprosto chápu, čím si seriál původně vydobyl své vysoké postavení v žebříčku těch nejlepších a nejoblíbenějších, hodnotit bychom ale měli celek, ne jen vydařenou polovinu. Kvituji vynikající herecké obsazení, jenže i to jde se třetí sérií do kopru. Nezbývá než zamáčknout slzu a jít si hledat jinou seriálovou zábavu.

• 7.4.2014  17:47
    Manžel k pohledání (TV seriál) (2011)

Kvalit chůvy Fran to rozhodně nedosahuje a na příšerný hlas Fran Drescher jsem si opět musela nějakou dobu zvykat, ale jinak jsem se celkem slušně bavila. Tenhle seriál je rozhodně jedním z nejlepších sitcomů, které byly v posledních letech na téma gayů natočeny. 60%

• 7.4.2014  17:43
    Malá Velká Británie v USA (TV seriál) (2008)

Buď se už nacházím v jiné životní fázi, takže to, co jsem kdysi u Malé Velké Británie skousla bez problémů, už mi dneska přijde přehnané, nebo je tohle pokračování v USA vážně přes čáru. Já sázím na druhou možnost. Tohle není o korektnosti, ale o hranici vkusu a kýče či trapnosti... a ta tady byla naprosto ignorováno. Holt někdy je lepší spokojit se s úspěchem jednoho počinu, který se líbí, a nesnažit se na něm nahnat další prachy a slávu natáčením pokračování.

• 7.4.2014  17:40
    Mike a Molly (TV seriál) (2010)

Velmi podceněný seriál. Jo, Billy Gardell alias Mike mi občas leze s tím svým přitroublým obličejem na nervy, ale jinak hraje dobře a Melissa neboli Molly mu k tomu zdatně sekunduje. Co je ale nejdůležitější - seriál má šmrnc a tah, je správně praštěný, sentimentální ve snesitelné míře a neskutečně milý. A jestli se někomu nelíbí námět lásky dvou tlouštíků, měl by se zamyslet nad tím, co chce v seriálech vidět - vysněný svět krásných, štíhlých a bohatých, nebo reálný svět nedokonalých, ale o to lepších a zábavnějších lidí?

• 7.4.2014  17:37
    Malcolm v nesnázích (TV seriál) (2000)

Uf, tak tohle je jeden z nejtrapnějších "sitcomů", s nimiž jsem za poslední dobu měla tu čest. Extrémně nesympatičtí herci, špatně zahrané role, příšerný scénář. Vtipné to není ani náhodou, chvílemi jsem se opravdu styděla i za tvůrce, jak to bylo ubohé. Tohle vážně nemá obdoby.

• 7.4.2014  17:34
    Spolužáci (TV seriál) (2006)

Bohužel jsem sehnala pouze dabovanou verzi, která je naprosto příšerná, ale i tak jsem se slušně bavila. Nápad je to zajímavý, ačkoliv samozřejmě všechno už tu někdy nějak bylo. Líbilo se mi herecké obsazení a milé fórky, které si vystačí bez kopy vulgarismů, sexismů a puberťáckých narážek.

• 7.4.2014  17:31

Já jsem se teda opravdu bavila. Jestli máte chuť na komedii, která se nesnoubí s žádným dramatem, pak jste kápli na to pravé. Klišé v podobě námětu hluchý a slepý vůbec nevadí, ba právě naopak, už samo o sobě působí v tomhle filmu mile a úsměvně. Pryor a Wilder jsou skvělá herecká dvojka a jejich výkony táhnou celý film. 70%

• 7.4.2014  17:28
    Ted a spol. (TV seriál) (2009)

Místy neskutečně vtipné, místy neskutečně trapné. Celkově takový průměrný sitcom, který příliš nevybočuje zrady a hlubší dojem ve vás rozhodně nezanechá. Možná kdyby jednotlivé díly nebyly jako přes kopírák, bylo by hodnocení lepší. I tak ale slušných 60%.

• 7.4.2014  17:25
    Erotománie (TV film) (2002)

Průměrný thriller vhodný pro sobotní odpoledne. Film si na nic nehraje a právě to je na něm sympatické. Dějová linie je jednoduchá, pro ty, kdo už nějaký takový film viděli, se žádné velké zvraty nekonají, ale i tak má snímek slušnou atmosféru a chvílemi vás nechává na pochybách. Jedna hvězdička navíc za vynikající Jennu Elfman, kterou jsem si díky Dharmě a Gregovi opravu oblíbila a její úsměv prostě žeru. :-)

• 7.4.2014  15:54
    The Iceman (2012)

Neuvěřitelně hloupý, zpackaný a nudný film. Už po půl hodině jsem měla chuť to vypnout a asi jsem to měla udělat. Film se táhne jak vařená nudle, je to vlastně dlouhá variace na téma "byl chladnokrevný, zabil je, dal je do mrazáku, vrátil se k nicnetušící rodině". Naprostá ztráta času, pokud tedy nejste fanouškem Michaela Shannona a nekoukáte na to jen kvůli němu.

• 7.4.2014  13:24
    Elysium (2013)

Tak zase jednou vybíral film přítel... :-) Kamera je skvělá, příběh mizerný, scénář děravý. Ani ta zakomponovaná lovestory a rádoby dojemný konec mě nechytli za srdce. 40%

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12