Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 10.9.2012  18:24
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Klasika, kterou miluji už od svých dětských let. Vždycky jsem se těšila, jestli bude přidaná scéna za titulky. :-) S odstupem času si samozřejmě uvědomuju, že to není až tak geniální, ale pět hvězdiček k mému sentimentu prostě patří... a navíc jsem, já šprtka nenapravitelná, chtěla být jako Dana... ;-)

• 18.8.2012  02:04

Tak tohle byl hodně úchylný večerníček. Není to určené pro děti, že ne?! aneb "Emičko, udělej mi bouličku." :-D

• 10.9.2012  02:31

Hezká animace, taková čistá. Jenže na 10 minut je tam málo vtipných scén a nevyužitý potenciál z toho přímo čiší.

• 20.8.2012  03:58

Jo, nepatří to mezi moje top animované filmy, ale i tak jsem se solidně bavila. Zajímavý nápad, praštěné zpracování co do výběru zvířecích postav a především skvělé zvukové efekty. Nejúžasnější je scéna během boje, kdy se panda při pádu z výšky odrazí od protivníkova obličeje a jeho zadek za neustávajícího třesu faldíku vydá táhlé "pmmmmmmmmmmmm". Možná trochu laciné, ale u nás doma už kultovní. :-)

• 28.7.2012  19:47
    LOL (2008)

Příjemné, svižné, osvěžující. Vynikající francouzský film, který hravě strčí do kapsy snad všechny americké teenage rádobykomedie. Humor nikoho neuráží, většina situací se skutečně odehrává i v běžném životě... Tak to má být. Sophie Marceau mě velice mile překvapila, Christa Theret také není k zahození. Za mě krásných 80%.

• 7.4.2014  11:47
    Labyrint (2012)

Na české poměry překvapivě koukatelné, v celosvětovém měřítku to ovšem neobstojí. Dvě hvězdičky jsou za super využití možností Prahy a místy skvělou mysteriózní atmosféru. Snaha očividně byla, my ale na takovéhle věci nemáme ani herce (co si budeme nalhávat, Luciin výkon je prostě jalovej), ani režiséry, ani scénáristy. Bohužel.

• 28.6.2013  23:33
    Labyrint (TV film) (2012)

Překvapivě velmi dobrá filmová adaptace mého oblíbeného románu. Kate Mosse je vynikající současná spisovatelka, která mě svojí trilogií Languedoc opravdu okouzlila. Proto jsem si nemohla nechat tenhle film ujít. A jsem ráda, že se ještě dělají takhle kvalitní filmy podle knih. Na to, že se jedná o německý televizní film s omezeným rozpočtem je to totiž překvapivě působivé. Labyrinth zachycuje vše podstatné z knihy, nesnaží se v divákovi vzbudit falešné emoce a nic se v něm zbytečně nepřehrává. Prostě příběh dvou žen, které od sebe dělí řada století - přeberte si to, jak sami uznáte za vhodné. Až na ten zbytečně kýčovitý konec to byla skvělá podívaná a třech hodin strávených před obrazovkou rozhodně nelituju. Nejúžasnější bylo pro mě asi to, jak moc vystihl režisér moje vlastní představy o tom, jak vypadají jednotlivé postavy, scény a scenérie, které jsem si při čtení knihy vytvořila. Za mě velmi příjemných 70%. Vzkaz pro uživatele Acrobat: Jedním dechem říct, že Mosse nepůsobí dokonale, ale knihu jsi nečetl, to je opravdu výrok hodný kulturního znalce, na kterého si ve svém komentáři hraješ. Ach jo...

• 13.6.2013  20:45

Werich je zkrátka nenahraditelný. Černý humor v animované pohádce, která osloví děti i dospělé. Perlička československé kinematografie.

• 14.11.2011  13:19

Možná tu budu za černou ovci, ale mně tenhle kraťas bavil mnohem víc, než celé How to Train a Dragon... pestřejší animace (pro mne příjemné zpestření odlišnou animací př vyprávěních o minulosti), vtipnější dialogy a scény vůbec... tak jako mne původní film zklamal a patří mezi nejníže postavené animáky na mém žebříčku oblíbenosti, tak se naopak tenhle kraťas postaral o to, abych na draky do budoucna ještě nezanevřela... :-)

• 29.6.2013  02:11

Yellowstoneský Méďa Béďa si našel pár nových kamarádů a vyrazil si užít nějaké to dobrodružství taky mimo park. A já se u toho dobře bavila, ať si říká kdo chce, co chce. Není to sice špička animovaných komedií, ale příjemné odpoledne si užijete i tak. A to se počítá. :-)

• 29.6.2013  02:13

Pravda, úroveň od prvního dílu trochu poklesla, pořád je to ale koukatelné, celkem zábavné a pro rodinnou pohodu jako dělané. Vtipy s jezevčíky jsou sice lehce okoukané, ale i tak se jim člověk ještě pořád směje. Za mě příjemných 60%.

• 29.6.2013  02:15

Podle mě se to úrovní od druhého dílu příliš neliší. Jestliže ani jedničku nelze považovat za top animák, nemůžeme s tím pak počítat u dalších dílů. Ale na druhou stranu mi tihle animovaní hrdinové tak nějak přirostli k srdci a ráda jsem se s nimi znovu potkala. 55%

• 7.9.2012  00:51
    Lovefield (2008)

Zajímavý nápad na film i zpracování. Jenže po technické stránce je ještě hodně co zlepšovat, aby to bylo opravdu přesvědčivé. Vím, že i do šesti minut by to šlo nacpat jinak, aby to opravdu diváka vzalo za srdce a ta zápletka (ano, prozradím vám, že tam je zápletka) vyšla z hlediska efektu Ratthemu tak, jak ji asi plánoval. 68%

• 16.9.2012  01:29

Mile britská a originální komedie, u které jsem dlouho váhala mezi 3 a 4*. Zápletka je ale až příliš absurdní, no existuje snad skupina třicátníků až čtyřicátníků, kteří by neustále řešili, jaké orientace tedy jsou a různě se promíchávali, než najdou partnera kýženého pohlaví, věku, vzhledu a sexuálních úchylek? Zkrátka tahle milá komedie byla na svůj nerealistický scénář málo ulítlá a na opravdovou komedii zase příliš romanticko-vážná.Takže je to dobrý britský průměr. I to je oproti řadě amerických filmů s takovou tématikou parádní výkon. 63%

• 11.9.2012  15:37
    Lucky Louie (TV seriál) (2006)

Louise C.K. nemám ráda, přesto musím uznat, že tohle se mu povedlo. Je to vtipné, svěží a v rámci svých několika dílů také snadno zkousnutelné i pro odpůrce jeho drsného a příliš fekálního humoru, jako jsem já.

• 19.8.2012  02:10
    Luxo junior (1986)

"Lampičkáři" aneb jak to všechno začalo. Úsměvné a na dobu vzniku velice dobře zpracované.

• 26.7.2013  14:41

Na film jsem se podle traileru hodně těšila, hodnocení mě pak trochu znejistělo, ale nakonec jsem dostala snad i víc, než jsem čekala! Stokrát ohrané téma podané s takovou lehkostí a grácií, až mám pocit, že se vznáším na růžovém obláčku značky Populaire.Můžete namítat, že tohle už tady bylo tisíckrát... ale napadlo už někoho, co všechno se nechá vytlouct z tématu psací stroj v padesátých letech?! Dobové zasazení perfektní, volba herců nemá chybu, romantika zabalená do mnoha vrstev vtipů vás nenechá smíchy oddechnout. Všechna ta klišé, která vidíte u sportovních zápasů a utkání, promítnutá do soutěže v psaní na stroji, to byla prostě lahůdka! :-) Bravo!

• 28.6.2013  23:40

Je to příjemné, idylické, naivní, zkrátka klasický rodinný film s jedním zvířecím a jedním dětským hrdinou. Klidně bych dala i čtyři hvězdičky, protože film ve mně celkově vyvolal přesně tu pohodovou náladu, ve kterou jsem doufala. To by tu ovšem nesměla být dvě velká ALE: Vypravěčka v podobě dospělé ženy mě po většinu času opravdu rušila, nepomohl tomu ani konec, ve kterém se ukáže, že to vše vypráví hlavní hrdinka již jako matka. Navíc některé momenty mě donutily velmi silně se zamyslet nad tím, jestli Luc Jacquet ví něco o výchově dětí. Nechat totiž dítě, aby v lese udělalo ohníček a pak od něj odešlo, a nedodat k tomu žádné poučení - prostě se nic nestalo, kdo to asi uhasil?! - to je na pár facek.

• 13.6.2013  21:02

Tak tohle mi zrovna dvakrát nesedlo. Průměrný až podprůměrný romantický film, jakých jsou stovky až tisíce, ani charismatický George Clooney tomu moc nepomohl. "Vypravěč" mě spíš rozčiloval a celé mi to vlastně přišlo o ničem. A Vera Farmiga je vážně hrozně nesympatická.

• 7.4.2014  17:37
    Malcolm v nesnázích (TV seriál) (2000)

Uf, tak tohle je jeden z nejtrapnějších "sitcomů", s nimiž jsem za poslední dobu měla tu čest. Extrémně nesympatičtí herci, špatně zahrané role, příšerný scénář. Vtipné to není ani náhodou, chvílemi jsem se opravdu styděla i za tvůrce, jak to bylo ubohé. Tohle vážně nemá obdoby.

• 18.10.2014  02:57

WTF?! Jo aha, pokus o vtipné video...

• 17.8.2012  23:47
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

Pro velkou část populace asi dost obtížně zkousnutelný seriál. Parodie na britskou upjatou a zároveň úchylnou společnost dovedená až do absurdnosti. To se prostě musí vidět od začátku až do konce.

• 7.4.2014  17:43
    Malá Velká Británie v USA (TV seriál) (2008)

Buď se už nacházím v jiné životní fázi, takže to, co jsem kdysi u Malé Velké Británie skousla bez problémů, už mi dneska přijde přehnané, nebo je tohle pokračování v USA vážně přes čáru. Já sázím na druhou možnost. Tohle není o korektnosti, ale o hranici vkusu a kýče či trapnosti... a ta tady byla naprosto ignorováno. Holt někdy je lepší spokojit se s úspěchem jednoho počinu, který se líbí, a nesnažit se na něm nahnat další prachy a slávu natáčením pokračování.

• 7.4.2014  17:47
    Manžel k pohledání (TV seriál) (2011)

Kvalit chůvy Fran to rozhodně nedosahuje a na příšerný hlas Fran Drescher jsem si opět musela nějakou dobu zvykat, ale jinak jsem se celkem slušně bavila. Tenhle seriál je rozhodně jedním z nejlepších sitcomů, které byly v posledních letech na téma gayů natočeny. 60%

• 20.8.2012  04:07

Páni, ja kvůli Burtonovi viděla i pár opravdu pitomoučkých filmů, a to od začátku do konce - možná bych se vážně měla jít léčit. :-D Ale tak proč ne, na něčem se přece musel naučit, co rozhodně nikdy nedělat, aby nás pak mohl začít zásobovat svými filmovými klenoty. Jinak samozřejmě ukřičené, nerealistické, trošku víc hloupé a trošku mám pocit, že z nás vlastně Burton střílí (ačkoliv prý přichází v míru). :-D

• 19.8.2012  20:51
    Mary a Max (2009)

Jaké to je, vyrůstat jako dívka s vědomím, že máte na čele znamínko hnědé jako hovínko? Jak žijí lidé s Aspergerem, když už jim nikdo blízký nezůstal? A jak může fungovat vztah mezi dvěma takovými lidmi? Mary a Max vám to rádi ukážou. Tenhle film je mezi animáky zcela ojedinělý, což je velká škoda. Propracovaný příběh, kterému animovaná podoba dodává ještě něco neuchopitelného navíc, co by v hraném filmu asi chybělo a s největší pravděpodobností by se tak stal jen průměrným filmem mezi dalšími podobnými. Takhle se ale jedná o úžasný snímek, který vás naprosto dostane.

• 19.8.2012  16:28

Nemůžu uvěřit, že tohle natočil Woody Allen. Ale odmítám tu polemizovat o tom, jestli víc obdivuji jeho klasické filmy, nebo tenhle nový (a v jeho režisérská filmografii s největší pravděpodobností zcela ojedinělý) styl. Už obehrané téma milostného trojúhelníku dostává ve Woodyho rukou zcela nový rozměr a posouvá dějiny kinematografie zase o kousek dopředu. Scarlett Johansson je opravdová dáma (potvora nebo naopak chudinka?) z vyšší společnosti, jejíž obsazení do filmu bylo tou nejlepší volbou.

• 11.9.2012  15:31
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Zkuste to prosím znovu a vyberte do hlavní role někoho jiného, než přestárlého blonďatého slaďouška Bakera, který neumí hrát a sází na svůj úchylný seladonský úsměv. Škoda zmařeného námětu, který vypadal docela slibně. 40%

• 7.4.2014  17:40
    Mike a Molly (TV seriál) (2010)

Velmi podceněný seriál. Jo, Billy Gardell alias Mike mi občas leze s tím svým přitroublým obličejem na nervy, ale jinak hraje dobře a Melissa neboli Molly mu k tomu zdatně sekunduje. Co je ale nejdůležitější - seriál má šmrnc a tah, je správně praštěný, sentimentální ve snesitelné míře a neskutečně milý. A jestli se někomu nelíbí námět lásky dvou tlouštíků, měl by se zamyslet nad tím, co chce v seriálech vidět - vysněný svět krásných, štíhlých a bohatých, nebo reálný svět nedokonalých, ale o to lepších a zábavnějších lidí?

• 30.10.2013  10:23
    Millerovi (TV seriál) (2013)

Zatím to vypadá na průměrnou sitcomovou záležitost, která neurazí, ani nenadchne. Uvidíme, s čím přijdou další díly.