Dharma & Greg

USA, (1997–2002), 59 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Jenna Elfman, Thomas Gibson, Joel Murray, Mimi Kennedy, Alan Rachins, Mitchell Ryan, Susan Sullivan, Chris Durand, Ed Quinn, Hallee Hirsh, Yeardley Smith (více)

Série(5) / Epizody(119)

Dharma a Greg sú manželia, ale tak tiež sú presné protiklady. Dharma pochádza zo strelenej hipisáckej rodiny a Gregový rodičia sú zase konzervatívny snoby, ktorý neznesú akúkoľvek výstrednosť. Táto rozdieľnosť spôsobuje mnoho trapasov, ale nakoniec si tie protiklady vždy nájdu nejakú tú strednú cestu a problémy vyriešia. (ethos)

Mahoney.

Ona ma rodinu hipisákov, jeho rodina sú nafúkaní snobi. Recept na trapasy ktoré vyvolajú smiech. Jenna Elfman je úžasná seriálová herečka, či už v Dharme a Gregovi, Dva a pol chlapa alebo v Hovorme o sexe. Thomas Gibson je moja srdcová záležitosť. Bola som na ňho zvyknutá len v Myšlienkach vraha a preto bolo pre mňa prekvapením vidieť ho usmiatého v komediálnom žánri. :) Veľmi sympatické hlášky, najmä Mitchella Ryana (teda okrem iného). Takže šup-šup 5* :) ()

Wormboy

1. seria je vynikajuca, kvalitativna hranica jednotlivych dielov je na velmi vysokej urovni, situacno konverzacny humor zucastnenych postav je perfektne funkcny a chemia medzi nimi rovnako.-4,5/5* 2. seria zacina o uroven nizsie ako koncila ta prva a len s pribudajucimi dielmi sa priblizujeme do kvalitativnych vod serie prvej. 3,5/5* ()

Fiftis

Príjemný seriál, ktorý sa opäť radí medzi tie, ktoré som pravidelne sledoval v televízií v čase jeho vzniku. Veľmi dobre som sa bavil. Dharmu som miloval. Jenna Elfman je sexi a zreje ako víno. Vtípky sú na dobrej úrovni. Ale opäť nepochybujem, že ak sa na tento seriál pozrie niekto dnes prvý krát, tak nebude až tak nadšený. Mal by hodnotiť s vedomím, že je to seriál viac ako 20 rokov starý a nastavený na zábavnú vlnu tej doby. Na rozdiel od The Big Bang Theory je to ale viac než dobré. Holt dnešnej mládeži skôr vyhovuje humor trápnejší, vulgárnejší a blbší, ako práve v TBBT. Osobne ale musím napísať, že nemám rád seriály (alebo sitcomy), ktoré sa často odohrávajú v jednej izbe bytu a preto by som aj v tomto seriáli uvítal viac exteriérov alebo proste iných scenérií. ()

LencaN odpad!

Kdy už bude takovým sitkomům konec...kdy? Viděla jsem necelé dva díly a stačilo. Pardon, ale nic tak nudného, zbytečně ukecaného, nesmyslného a nenápaditého jsem snad neviděla. Zrovna jsem narazila na díl, kde se Dharma vypořádává se svým přístupem k malým lidem a jediné co o tomto dílu můžu říct je, že to bylo tupé, nemístné a trapné. ()

kareen

Sice tady nepadají smrtící hlášky jako třeba v TBBT, ale čím déle na to koukám, tím víc se mi to líbí, zvlášť když o vtipné situace, které ve mě vyvolávají srdečný smích rozhodně není nouze. Dharma je správné třeštidlo, Greg sympaťák a jejich vztah je tááák krásně romantický. Ale tím hlavním tahounem, co dodává sitcomu to pravé koření jsou rodiče obou z nich. Právě ty neustálé střety nekonformního hippísáckého světa na jedné straně a snobských boháčů na druhé, jsou pro mě neustálým zdrojem zábavy. Zejména Dharmin otec Larry a jeho paranoidní konspirační teorie nemají chybu. ()

• 15. díl čtvrté řady je celým svým dějem parodií na jihoamerické telenovely, které byly na přelomu tisíciletí v USA a vůbec na celém světě populární. (Roby)
  • Jenna Elfman a Thomas Gibson se jako seriálové postavy Dharma a Greg objevili v 1. epizodě 9. série seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003). (beyli)