Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 28.6.2013  23:40

Je to příjemné, idylické, naivní, zkrátka klasický rodinný film s jedním zvířecím a jedním dětským hrdinou. Klidně bych dala i čtyři hvězdičky, protože film ve mně celkově vyvolal přesně tu pohodovou náladu, ve kterou jsem doufala. To by tu ovšem nesměla být dvě velká ALE: Vypravěčka v podobě dospělé ženy mě po většinu času opravdu rušila, nepomohl tomu ani konec, ve kterém se ukáže, že to vše vypráví hlavní hrdinka již jako matka. Navíc některé momenty mě donutily velmi silně se zamyslet nad tím, jestli Luc Jacquet ví něco o výchově dětí. Nechat totiž dítě, aby v lese udělalo ohníček a pak od něj odešlo, a nedodat k tomu žádné poučení - prostě se nic nestalo, kdo to asi uhasil?! - to je na pár facek.

• 28.6.2013  23:33
    Labyrint (TV film) (2012)

Překvapivě velmi dobrá filmová adaptace mého oblíbeného románu. Kate Mosse je vynikající současná spisovatelka, která mě svojí trilogií Languedoc opravdu okouzlila. Proto jsem si nemohla nechat tenhle film ujít. A jsem ráda, že se ještě dělají takhle kvalitní filmy podle knih. Na to, že se jedná o německý televizní film s omezeným rozpočtem je to totiž překvapivě působivé. Labyrinth zachycuje vše podstatné z knihy, nesnaží se v divákovi vzbudit falešné emoce a nic se v něm zbytečně nepřehrává. Prostě příběh dvou žen, které od sebe dělí řada století - přeberte si to, jak sami uznáte za vhodné. Až na ten zbytečně kýčovitý konec to byla skvělá podívaná a třech hodin strávených před obrazovkou rozhodně nelituju. Nejúžasnější bylo pro mě asi to, jak moc vystihl režisér moje vlastní představy o tom, jak vypadají jednotlivé postavy, scény a scenérie, které jsem si při čtení knihy vytvořila. Za mě velmi příjemných 70%. Vzkaz pro uživatele Acrobat: Jedním dechem říct, že Mosse nepůsobí dokonale, ale knihu jsi nečetl, to je opravdu výrok hodný kulturního znalce, na kterého si ve svém komentáři hraješ. Ach jo...

• 27.6.2013  23:33

A hele, ona ta Kristen umí docela i hrát. :-) The Cake Eaters jsou nadmíru příjemný nenáročný snímek, po kterém se budete cítit opravdu příjemně. A takové jsou třeba jako sůl...

• 27.6.2013  14:15
    Hemlock Grove (TV seriál) (2013)

Nuda a šeď. Celý tenhle seriál by se nechal vtěsnat do jednoho až dvou dílů, tak chabý je děj. Horor to není ani omylem a snaha udělat seriál o vlkodlacích a upírech jinak se vůbec nepovedla. Na své si tak nepřijde nikdo, ani fanoušci hororového žánru, ani fanoušci upírů a další havěti. Vampire Diaries jsou oproti tomuhle skvost kinematografie - mají alespoň slušné zpracování, celkem uvěřitelné herce a hlavně (!!!) si nehrají na nic jiného než na seriál o nadpřirozených bytostech. Tady ale divák podle žánrového zařazení čeká něco úplně jiného, než co mu je nakonec naservírováno. A lahůdka Hannibala Lectera to tedy v žádném případě není. 40%

• 24.6.2013  16:32
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Po zhlédnutí celé první série jsem velmi mile překvapena - zatím opravdu silné 4,5*. Největším tahounem seriálu je samozřejmě Mads Mikkelsen, který je sám o sobě na plné hodnocení. Jenže to by první dva díly nesměly být tak utahané a musel by se v nich člověk rychleji orientovat. Vydržela jsem vlastně jen kvůli tomu Madsovi, ale jsem za to opravdu ráda. Ještě by to chtělo ubrat trochu té psychelie, protože tohle zkombinovat s Hannibalovou chladknokrevností, manipulativností a zrůdností je moc i pro silné povahy. Konec první série mě opravdu navnadil na další pokračování, už se nemůžu dočkat. Jinak po American Horror Story je tohle další obrovské překvapení v produkci amerických seriálů. Jen tak dál.

• 17.6.2013  14:45

Na můj vkus až příliš komorní drama. Divadelní kulisové zpracování mě místy vysloveně rušilo, ani jednoho z herců nepovažuji za dobře zvoleného, typově mi tam neseděli, ačkoliv jejich výkonům se nenechá upřít kus dobře odvedené práce. Konec je ovšem parádní. 3,5*

• 16.6.2013  01:53

Takže už točíme animáky jen pro to, aby nějaké byly? Nebo co si o tomhle počinu mám myslet? Vše stokrát okoukané, neoriginální, nudné, velmi málo vtipné, vůbec ne strašidelné, dějově velmi jednoduché a klišovité. Zkrátka jedna velká šeď. Animované zklamání roku 2012.

• 16.6.2013  01:51

Slaboduchá hříčka, kterou nám mohli tvůrci naservírovat možná někdy v 90. letech. Dnes se však s úspěchem nesetká ani omylem - snad jen u těch nejmenších. 40%

• 16.6.2013  01:42

Ano, skvělá animace, úžasná hudba, příjemná strašidelná atmosféra... Všechno to bylo krásně burtonovské, ale něco mi tam prostě chybělo. Původní krátkometrážní film se mi líbil mnohem víc, tady mi to občas přišlo trochu uměle nastavované, aby z toho tedy byla ta celovečerní podívaná - a to námětu spíš uškodilo. Velmi nekonvenční animák, který rozhodně patří mezi ty kvalitnější, ale do mého výběru The Best of Tim Burton se asi nikdy nedostane. 70%

• 16.6.2013  01:37

Na Temné stíny jsem se hrozně těšila, kvůli zdejšímu hodnocení jsem ale do kina šla s lehkými obavami. Naštěstí se nevyplnily. :-) mTim Burton mě opět nezklamal - ne že by to nemělo nějaké ty mouchy, ale já se celou dobu neskutečně bavila, nadchly mě kostýmy, prostředí i atmosféra, vtipné narážky na současnou i minulou kulturu a celkové zpracování upírského tématu, které se tak strašně moc liší od všeho, co nám dnešní konzuní Holywood servíruje (jak jen filmy typu Twilight nazvat - já bych věděl, ale to nemůžeme použít ;-)). Je to zkrátka pastva pro oči i uši. Abych pravdu řekla, pokud bych si měla vybrat z Burtonovy produkce za rok 2012, pak pro mně Temné stíny vedou, trošku mě zklamal spíš Frankenweenie. Doufám, že se nejedná o poslední spolupráci dua Burton-Depp, protože se jedná o snad nejúžasnější spojení režiséra a herce všech dob. 85%

• 14.6.2013  18:16

Další kraťas, který ukazuje život takový, jakí skutečně umít být. Je to americké, sentimální až hrůza, hraje to na každičkou citlivou strunu ve vašem těle... a je to nádherné a stojí to za zhlédnutí... :-)

• 14.6.2013  18:14

Trošku hitchcockovské, nesmírně zábavné a hlavně pravdivé. Bizarní animovaný kraťas, který nám ukazuje, kam až jsme schopní ve vlastním zájmu někdy zajít, a jaké to může mít následky. Vybíráme si naši identitu sami???

• 14.6.2013  18:12

Jednoduše geniální! Na tak malé ploše je zachycen život od začátku až do konce s takovou prozaičností, až se tomu nechce věřit. Ano, takhle to v životě vážně chodí. “The Bible was written by the same people who thought the Earth was flat.”

• 14.6.2013  18:09

Pročítám si tady komentáře a musím se smát. Řada z vás v tomhle filmu hledá hlubší smysl, otázku, na kterou se snažil odpovědět... Ale ono to v každém filmu takhle fungovat nemusí. Ghost World mě uchvátil i jako "příběh o ničem" - je to zkrátka příběh dvou dospívajících dívek, které právě ukončily střední školu a musí najít své místo na tomhle světě. A podobně jako řada z vás v tomhle filmu se prostě ve svém okolí tak nějak nemají čeho chytit. Bavila jsem se, svým způsobem je chápala... Pokud nedokážete číst mezi řádky, pak tenhle film nemá pro vás smysl. Ale pokud ano, pak směle do toho! :-)

• 14.6.2013  18:04

Povinné pro všechny knihomoly! Něco tak nádherného mohl stvořit jen někdo, kdo knihám opravdu rozumí a přistupuje k nim s neuvěřitelnou láskou a citem. A pokud znáte Čaroděje ze země Oz, užijete si to ještě o kapku více.

• 14.6.2013  17:59
    Obloukovi (TV seriál) (2001)

Ujetější Simpsonovi, kteří se s tím zkrátka ne*****. Svým způsobem neskutečně pravdivá satira na dnešní americkou společnost. Bravo! Škoda, že to zůstalo u třinácti dílů...

• 14.6.2013  17:54
    Fontána (2006)

Aronofsky sází ve svých filmech především na dokonalý vizuál a minimalistickou hudbu, která nepřestává hrát od začátku do konce. Hraje na citlivou divákovu strnu, vybírá si témata, která nás přímo zasahují, dotýkají se nás a často je sami řešíme, a tváří se, že nám nabízí jejich řešení, které ve skutečnosti neexistuje. Jeho filmy objevují Ameriku, ukazují nám to, co sami už moc dobře víme. Pod tím všímaudiovizuálním pozlátkem je to ale citově ploché, nereálné a překombinované, až z toho bolí oči a vlastně i celé tělo. Podobně jako Requiem za sen, ani Fontána mě zkrátka nepřesvědčila o tom, že to Aronofsky myslí doopravdy, že to z něho opravdu samo tryská a není to jen póza oproti dnešním konzumním filmům.

• 13.6.2013  21:23

Existuje ještě něco, co o tomhle filmu nebylo řečeno/napsáno? Je to prostě skvost, který si nejde než vychutnat a prožít. Ačkoliv osobně S. Kinga a filmy podle jeho knih moc nemusím, tohle je nejsvětlejší výjimka ze všech. Silné, poutavé, dojemné, přesvědčivé, strhující, něžné, zkrátka dokonalé!

• 13.6.2013  21:17
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

25. nejoblíbenější seriál? OK, tak asi většině uživatelů ČSFD nevadí, že jsou všechny díly dělané podle stejné šablony. Někdo umře, z někoho je zombie, někdo něco potřebuje, tak si mezi zombíkama zahraje na hrdinu, jednou mu to vyjde, podruhé třeba ne, přeživší se hádají a nesnášejí, no a to všechno mezi loužema krve, cáry masa a hejny much. Úúúúžasná zábava, vážně... Super komentář: monolog

• 13.6.2013  21:11
    Silent Hill (2006)

Hru sice neznám, ale film mě docela příjemně překvapil. Mělo to atmosféru, pár slušných lekaček a celkem ucházející herecké výkony. Konec mě překvapil, pořád nevím, co si o něm mám myslet. Ale je to velmi slušných 75%, Silent Hill rozhodně patří mezi to lepší, co může oblast hororu nabídnout.

• 13.6.2013  21:02

Tak tohle mi zrovna dvakrát nesedlo. Průměrný až podprůměrný romantický film, jakých jsou stovky až tisíce, ani charismatický George Clooney tomu moc nepomohl. "Vypravěč" mě spíš rozčiloval a celé mi to vlastně přišlo o ničem. A Vera Farmiga je vážně hrozně nesympatická.

• 13.6.2013  21:00

Neskutečná dáma s neskutečným šarmem a talentem, která na pódiu dokáže neskutečné věci a to se skoro nemusí ani pohnout. Tohle vás pohladí po duši, naplní životním elánem i dojme k slzám. To se prostě musí zažít... Paní Hano, děkujeme!

• 13.6.2013  20:58
    Pád do tmy (2005)

Blbost na n-tou. Šablonovitý scénář, nelogické jednání postav, pitomé dialogy, špatné herecké výkony, snad jen ty nestvůry se celkem vydařily. Kdyby si to na konci nehrálo na bůhvíjaký velkofilm s hlubším poselstvím, možná by to bylo na průměr v žánru "dobrodružné filmy". Takhle je to vážně silný podprůměr a zbytečná ztráta času.

• 13.6.2013  20:56

Jo, v devadesátých letech u nás některé filmové počiny ještě stály za to! Má to šmrnc, je to správně švihlé a konec vás naprosto rozseká! :-D

• 13.6.2013  20:52

Od začátku jsem věděla, že už jsem tenhle film kdysi dávno viděla, a přestože mě v tom téměř každá scéna utvrzovala, zaboha jsem si nemohla vzpomenout, jak film dopadne. A už vím proč - ten konec je totiž tak nechutnej, odpornej a realistickej, až jsem to radši podvědomě vytěsnila. Ano, uznávám, že je to velmi efektivní film, s velmi zajímavým scénaristickým a hudebním konceptem, ale já se při první polovině celkem nudila, takže plnou palbu dát prostě nemůžu. Svým způsobem ovšem chápu, čím si získal své místo v první stovce nejlepších a nejoblíbenějších filmů.

• 13.6.2013  20:45

Werich je zkrátka nenahraditelný. Černý humor v animované pohádce, která osloví děti i dospělé. Perlička československé kinematografie.

• 13.6.2013  20:43
    Shrek 4-D (2003)

Tak tohle je snad nejslabší kraťas ke Shrekovi, ačkoliv hodnocení na to nevypadá. Kromě úvodní scény s Fionou v kočáře jsem se ani jednou nezasmála. Překombinované, hlučné, zbytečné.

• 13.6.2013  20:42

Roztomilé, naprosto neskutečně roztomilé, od samotného názvu přes úvodní znělku až po závěrečné titulky. :-)

• 13.6.2013  20:39
    Kluk na kole (2011)

No, přiznávám, že jsem od toho čekala trochu víc. Lehce mě zklamalo herecké obsazení, přišlo mi takové nemastné neslané, na druhou stranu jsem si u filmu opravdu odpočinula a zanechal ve mě příjemný pocit, takže proč ne. I takové filmy jsou občas potřeba. Jen řadit je do škatulky drama je pak opravdu přehnané.

• 13.6.2013  20:37

Já se tedy skvěle pobavila! Ano, Shrek má skoro všechny krátkometráže hudební, až to jednomu pomalu leze krkem, ale parodie na American Idol byla podle mě skvělý nápad, Simon je parádní a některá čísla mě opravdu rozesmála. A od toho to přeci je, ne?