• Krátkometrážní

Človíček (2006)

Nikdy jsem neviděla a dost možná už ani neuvidím lepší hraný kraťas. Ten kluk je prostě k sežrání, nápad kouzelný, zpracování dokonalé. A hudba úžasně úchylná. 100%

Dexter (2006) (seriál)

Excelentní! Naprosto brilantní seriál, který nemá obdoby. Pak že se dnes netočí kvalitní seriály, když se chce, tak to jde, a Dexter je toho jasným důkazem! Je to vtipné, je to zvrácné, má to napětí a hlavně neskutečný šmrnc a tah po celou dobu. Pozor, je to taky silně návykové! :-) 100%, já opravdu nemám co vytknout!

Dokonalý trik (2006)

Hugh Jackman a Christian Bale rozehrávají hodně vysokou hru, která vás vzruší, vtáhne do děje a nenechá po celé dvě hodiny spustit oči z obrazovky. Dokonalý trik je skutečně plný dokonalých triků, kouzelnických, hereckých, režisérských i scénáristických. Ano, takhle si představuji dokonalý film.

Dům u jezera (2006)

Originál jsem neviděla, přesto mám z Domu u jezera pocit, že mu něco chybí. Možná se místy mohl film snažit méně hrát na divákovy city, možná místy naopak přitlačit na pilu. Jedno je ale jisté - cílem filmu je podat otřepané klišoidní romantické téma v novém kabátě s nádechem tajemna, jenže právě to tajemno se mu jaksi nedaří. Všechno funguje a rozhodně svého času stráveného sledováním nelituju, přesto to na víc než 3,5 * není. P.S.: Kdybych měla páčku na schránce, asi by mě to donutilo ji pár dní sledovat... ;-)

Fontána (2006)

Aronofsky sází ve svých filmech především na dokonalý vizuál a minimalistickou hudbu, která nepřestává hrát od začátku do konce. Hraje na citlivou divákovu strnu, vybírá si témata, která nás přímo zasahují, dotýkají se nás a často je sami řešíme, a tváří se, že nám nabízí jejich řešení, které ve skutečnosti neexistuje. Jeho filmy objevují Ameriku, ukazují nám to, co sami už moc dobře víme. Pod tím všímaudiovizuálním pozlátkem je to ale citově ploché, nereálné a překombinované, až z toho bolí oči a vlastně i celé tělo. Podobně jako Requiem za sen, ani Fontána mě zkrátka nepřesvědčila o tom, že to Aronofsky myslí doopravdy, že to z něho opravdu samo tryská a není to jen póza oproti dnešním konzumním filmům.

Goyovy přízraky (2006)

Pane Formane, co se Vám to stalo? :-( Hrůzu, kterou měl film v divákovi vyvolat, jsem pochopila až při závěrečných titulcích, pod nimiž běží Goyovy obrazy. Jinak to byla filmová hrůza od začátku do konce. Natalie Portman ukázala, že neumí hrát, kostýmy byly příšerné a nedůvěryhodné, onen časový posun dopředu řešený skokem, aniž by divákovi bylo cokoliv vysvětleno, byl cokoliv jen ne efektivní... Velké zklamání a lítost nad nevyužitým potenciálem vynikajícího námětu.

Hana Hegerová - live koncert (2006) (koncert)

Neskutečná dáma s neskutečným šarmem a talentem, která na pódiu dokáže neskutečné věci a to se skoro nemusí ani pohnout. Tohle vás pohladí po duši, naplní životním elánem i dojme k slzám. To se prostě musí zažít... Paní Hano, děkujeme!

Lovecká sezóna (2006)

Yellowstoneský Méďa Béďa si našel pár nových kamarádů a vyrazil si užít nějaké to dobrodružství taky mimo park. A já se u toho dobře bavila, ať si říká kdo chce, co chce. Není to sice špička animovaných komedií, ale příjemné odpoledne si užijete i tak. A to se počítá. :-)

Lucky Louie (2006) (seriál)

Louise C.K. nemám ráda, přesto musím uznat, že tohle se mu povedlo. Je to vtipné, svěží a v rámci svých několika dílů také snadno zkousnutelné i pro odpůrce jeho drsného a příliš fekálního humoru, jako jsem já.