Red (2010)

Film, na který jsem neměla moc chuť se dívat (kvůli žánru), ale který mě ne nakonec, ale hned na začátku doslova nadchl. Vcelku napínavý děj, relativně nečekané zvraty, trefně vtipné hlášky, trocha těch romantických gest a naprosto dokonalé herecké obsazení, kde mi bylo dopřáno si oblíbit Johna Malkovitche. Pokud máte rádi filmy, kde hlavní hrdinové řeší smrtelně nebezpečné situace s ledovým klidem, a vy víte, že vše zvládnou levou zadní a ještě u toho stačí říct něco vtipného, tak je to film pro vás. Navíc dávám plus za připomenutí mých oblíbených seriálů díky hercům ve vedlejších rolích (Tráva, Gilmorova děvčata, Sex ve městě).

Hanebný pancharti (2009)

Úžasný film, kterému nechybí nic, co bych potřebovala k dokonalému filmovému zážitku. Film je přes toto vážné téma vtipný, nechybí v něm napětí, člověk u něho musí myslet, krásně se na něj díky skvělému hereckému obsazení kouká, ačkoliv je to film delší, ani na minutku se člověk nenudí a na závěr je opravdu velmi překvapující. Jako další velké plus hodnotím jeho úplné zakončení větou, co říká Brad Pitt, která se k dílu hodila na tolik, že jsem poprvé v životě v sále komerčního kina zažila spontánní potlesk diváků. Můj obdiv též patří herci Tilu Schweigerovi, kterého od té doby pokládám za jednoho z nejcharismatičtějších herců, co znám.

Jackie Brown (1997)

Podle mě nejpovedenější Tarantinův film, který mě velmi pravděpodobně bude pronásledovat do konce života. Nikdy jsem neviděla podobný film, kde bych tolik obdivovala hlavní postavu. Pokud nemáte rádi filmy, kde jsou ženy fňukny a neumí si ani objednat jídlo v restauraci, tak je tento film pro vás. Miluji filmy, kde ženy nepanikaří, jsou charismatické a jakékoliv situace řeší s ledovým klidem. A to ani nemluvím o dokonalé zápletce, kdy až do posledních okamžiků nevíte, za koho Jackie kope.

Greek (2007) (seriál)

Velmi dobře koukatelný seriál. Spíše tedy pro mladší, ale pokud máte rádi nenáročné pokoukání na svěží atmosféru z vysokoškolského kampusu s problémy tomu odpovídajícími, tak je tento seriál pro vás. Na Greeku se mi líbí, že není rozdělen na záporáky a klaďase, jak tomu bývá u jiných podobných seriálů. Vlastně do teď nevím, zda je lepší/horší Cappie, nebo Evan..? Co mi ale vadí, jsou holčičí sesterstva, kde mi všechny dámy lezou svým stupidním chováním pěkně krkem. Zajímavost: S01E19 při stávce před univerzitou je zde narážka na Beverly Hills, kdy mezi skandujícími studenty Beaver začne říkat notoricky známou větu z 90210 „Puste Donnu k maturitě“. ....Tak beru zpět, předchozí komentář patří k první sérii. Ta druhá už stojí za prd a doporučuji jen těm, co se opravdu hodně nudí.

Tráva (2005) (seriál)

Jeden z mých favoritních seriálů. Atmosférou připomíná Zoufalé manželky, chováním postav spíš Califonication. Co se mi líbí, že hlavní hrdinka neřeší blbosti, ale drsné životní situace. Hlavní předností je, že seriál jde neustále dopředu a nikdy se nezastaví (a nedejbože, aby se vracel zpět). Co na mě působí spíš jako mínus, že čím novější série, tím je seriál zvrhlejší a extrémnější ve všech směrech.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

První 2 série absolutní bomba! Pak už je to nuda a trapnost. Nejvíc se mi líbily Randyho hlášky, kterých bylo opravdu poskrovnu, ale vždy za to stály. Pak mu ale dali větší prostor a on absolutně ztratil veškeré své kouzlo. Co se mi na seriálu líbí, že se snaží být pozitivní. I celá ta věc s karmou se mi líbí. Myslim, že téměř každého diváka tento seriál donutil udělat minimálně drobnou dobrou věc, kterou by jinak neudělal.. Mě teda jo!

Sex ve městě (1998) (seriál)

Musím uznat, že zde jde o dámskou záležitost. Je mi jasný, že (téměř) žádnému chlapovi se tento seriál nemůže líbit. O to víc se však líbí mně. Asi stejně, jaký vztah jsem si udělala k Hříšnému tanci, budu mít vztah k Sexu ve městě. Ačkoliv se v žádné postavě nevzhlížím (chtěla bych Samantě, ale nemám na to kuráž:D), tak na tento seriál nedám dopustit. Když se nad tím zamyslim, ani nevim proč. Možná proto, že byl jeden z prvních? Nebo se mi prostě moc líbil a líbí jen tak.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Zřejmě můj neoblíbenější seriál. Důvod č. 1 – jeho zábavnost a vtipnost (zatím) neklesá s počtem natočených sérií, č. 2 – hlavní postavy jsou mi velmi blízké. Našla jsem se naprosto ve všech. Není epizody, kdy by někdo z hlavních postav neřešil něco podobného, co jsem kdy měla tu čest řešit, či alespoň z povzdálí sledovat, sama. Č. 3 – naprosto mi sedí prostředí a atmosféra seriálu. Č. 4 – Barney.