Umělec (2011)

Fajn filmový zážitek do kina. Doma bych to asi vidět nechtěla. A taky by mi asi vadilo, kdyby byly všechny filmy takové. Tady to bylo originální a nevšední. Příběh ušel, postavy byly sympatické a režisér dokázal skoro celý příběh vyjádřit neverbální komunikací, což bylo obdivuhodné.

Válečný kůň (2011)

Můžete mi někdo prosím říct, co byla pointa? Shledání chlapce s koněm?! Z mého pohledu - hezky natočíno, ale tim to hasne. SPOILER Jako co měl znamenat ten začátek? Od kdy hlava rodiny jen tak z hecu riskne životy svý rodiny, aby koupil předraženýho koně, kterýho nepotřebuje?? Proč ten kluk oral do omdlení??? To to nemohlo počkat na druhej den?? Hromady mrtvejch, nebo utracenejch koní, ale u tohodle hned každej jen tak od pohledu věděl, že je nějakej spešl a např. má cenu riskovat strategii války, jen aby toho chuděru vysvobodil z drátů? Od kdy slepej po 4 letech pozná, že 100m od něj je jeho bejvalej kůň? Ten konec!?!?!?!? Takovýhle téma by asi frčelo před 20 lety, ale teď je to jedno velký klišé.

Zázračný Talizman (2010) odpad!

Nádherná pohádka, která postrádá cílovou skupinu diváků (možná mentálně zaostalí?), pojednávající samozřejmě o lásce (co na tom, že padesátiletá Barbara pozná pravou lásku k sedmnáctiletému Severinovi pouze dle jednoho dne a jednoho pohledu na jeho -pozor spoiler - velikou nohu), dobru a zlu a nadpřirozených věcech. Nepřekonatelný a dle všeho i neviditelný mnich David úspěšně zdolávající překážky, aby pomohl onomu dobru, který se ve své statečné a odvážné roli rozhodně našel, dále děsně sexy princezna, která by se pro svou dobrotu rozkrájela. Z filmu jsem měla pocit, jakoby někdo, kdo v dětství snil být režisérem, řekl pár svým kámošům, kteří se baví tím, že hrají ochotnické divadlo, na které nikdo nechodí, že chce natočit film, kde příběh je uplně fuk, hlavně, že to natočíme. Nejen, že jsou herci odpudiví, až to bolí, ale i přes svůj absolutní necit rozeznat dobrého a špatného herce, i slabý divák musí uznat, že herecké výkony jsou přinejmenším katastrofální. Jen se rochu bojim, že to pan režisér myslel vážně. (Shlédnuto v rámci Festivalu otrlého diváka a musím říct, že tohle byla velmi zatěžkávající zkouška)

Vražedný aerobic (1986)

Zcela bez přemýšlení za 5!!! Pokud by šlo o komedii (jinak to brát ani nejde). Pokud bych to hodnotila jako horor, tak s čistým svědomím za odpad. Ale jak už mám ve zvyku, film hodnotím dle toho, jak jsem se u něj bavila a u tohodle královsky. Bylo mi umožněno ho shlédnout v rámci Festivalu otrlého diváka za simultánního překladu, kde se překladatelka vskutku vžívala do postav, včetně zpěvaček zpívající v rádiu inspirující songy, takže výbuchy smíchu napěchovaného sálu byly zcela na místě a vytvořily naprosto supr atmošku.

Den zrady (2011)

Obsazení super, v jednu chvíli to vypadalo dost nadějně, dokonce i nějaký to překvápko přišlo, ale najednou byl konec a já si říkala, že tady je něco špatně. Když opomenu morální hledisko, tak z filmvého zážitku mi to přišlo absolutně neukončené..

Ztraceno v překladu (2003)

Pro mě spíše "ztraceno ve filmu". Možná jsem cynik, ale vůbec na mě nefungovalo rádoby pochopení na první pohled dvou neskloubitelných osobností. Film mi přišel zdlouhavý, bez děje, nekonečné záběry na rádoby ne/bavící se lidi, nuda šeď nuda šeď. Tento druh filmů opravdu nemusím.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Na můj vkus trochu moc mrtvých, ale jinak paráda. Ačkoliv nemusim fantasy, tohle bylo na hranici snesitelna, supr charaktery postav, u Nathana jsem si prošla snad všemi stádii, od odporu, pohrdání, toleranci, fandění až po smutek. U Kelly jednak supr přízvuk a taky konečně postava, která nemá tělo modelky a přesto je tam za kočku, tomu fandim. Alisha s Curtisem by tam ani moc být nemuseli a Simon.. kapitola sama pro sebe. Možná trochu přehnaná postava, ale líbí se mi, jak je na tom krásně vidět, že nezáleží ani tolik na tom, jak člověk vypadá, ale jaký má seběvědmí. Věčné klišé, ale ono to tak prostě je. Shrnutí - jsou to vlastně hodné děti, jen byly ve špatný čas na špatném místě. Často. (citace s3e7)

Na Hromnice o den více (1993)

Neskutečně milý film. Ačkoliv se děj opakoval, člověka to nenudilo a po dokoukání jsem se cítila, jako by mě někdo pohladil po duši.

Rumový deník (2011)

Tak jsem se tak jednou vypravila do kina (kvůli panu Deppovi samozřejmě) a zrovna to moc nedopadlo. Nuda k uzoufání, ani u závěrečných titulků jsem nepobrala o co vlatně jde (vím, problém může být na mé straně), když už se schylovalo k nějaké zápletce a že to konečně bude zajímavé, tak se ona zápletka rozpustila jak ranní mlha a nic z toho nebylo. Navíc prostředí na mě působilo odpudivě, a to jak u chudých, tak i bohatých. Jednu hvězdu si to ale zaslouží a druhou dávám Ribisimu:)

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Anglický humor mám ráda, i zde mě oslovilo pár kousků, ale jinak mi film přišel slabý, místy až hloupý a prvoplánovitý. A závěrečná honičko-střílečka nekonečná.