Donggabnaegi kwaoihagi (2003)

Plagát tohoto filmu by som si nalepil niekde medzi Hannu Montanu a Dylana z Beverly Hills 90210. Prečo, ľudia, prečo??? // Odstrihnutie prvej polovice by výrazne pomohlo.

Binární bedna (2010) (studentský film)

Nonsensová básnička s príjemne insitnou animáciou, ale vtipy, ktoré tam pravdepodobne sú, alebo možno nie sú... Alebo sú na tom CD-čku? Ale úvodné titulky sú vymyslené pekne :-). // Po vysvetlení pointy (vcelku jednoduchom) som zistil, že je to príbeh zo života. Pridávam hviezdičku!

Herečka tisíciletí (2001)

Zaujímavé spracovanie romantickej drámy prelínajúcej sa s dokumentom (Ha, kreslený dokument! A navyše o fiktívnych postavách!). Kombinuje viacero príbehov filmových a životných, pričom každý z nich je niečím zaujímavý. Výborný je najmä strih a samotný postup tvorby deja, kde je ťažko rozlíšiť čo sa hrá a čo je naozaj. Nechýba ani humor. Originálne a sympatické dielo.

Arete hime (2001)

Veeeľmiiiii pooomaaaalyyyyyyy plynúca rozprávka s jednoduchým dejom, prázdnymi (a neprirodzene konajúcimi) postavami, žiadnym humorom a ťažko vysvetliteľným posolstvom. Animovaná meditácia o zmysle života? Možno. No pre deti to nie je. Neverím, že by nejaké vydržalo čakať a čakať a čakať, kým princezná prestane čakať a čakať a čakať.

Rinda Rinda Rinda! (2005)

Chvíľami to vyzeralo ako televízna inscenácia nejakého ochotníckeho divadla (nič proti ochotníkom, samozrejme ;-)), chvíľami zasa boli baby také prirodzené, akoby tam ani nebola kamera a scenár. Silné v detailoch, ale celkovo ma to nejako nezobralo. Pozerá sa to dobre, no záveru som vôbec neuveril.

Bokura no Live kimi to no Life (2010)

Úplne bez deja, ale, ako to povedať... Hladká to oči. Na toto sa nechytá ani Hare Hare Yukai v plážovej verzii ;-) (samozrejme že preháňam ;-)).

Rinne no Lagrange - Flower declaration of your heart 鴨川デイズ (2012) (epizoda)

Celkom milý doplnok k seriálu. Nič prevratné sa nestane, dej sa sústreďuje na ľudské vlastnosti a vzájomné vzťahy hlavných postáv. Skrátka, ide o scény z normálneho života, bez robotov a bitiek. A bez otravných patetických rečí, ktoré mi tak vadili v prvej sérii seriálu.

High School DxD (2012) (seriál)

Najskôr pochvala autorom za úprimnosť. Na čo vymýšľať priehľadné zámienky, keď si môžeme na rovinu povedať, že do výstrihov a pod sukne sa budeme pozerať, lebo sa nám to jednoducho páči :-). A pretože je hlavný hrdina hrdým členom perverzného tria, diváci si užijú až-až. Druhou zvláštnosťou je obrátený prístup k scenáru. Kým "slušní" autori sa snažia do kultivovaného deja nenápadne prepašovať aspoň nejaké šteklivejšie scény, tu sa do kompletne šteklivého vizuálu podarilo dostať celkom zaujímavý dej. A Issei, hoci všeobecne považovaný za úchyláka, sa prejaví ako nečakane vytrvalý, odhodlaný a obetavý romantik. V závere som mu naozaj držal palce a podľa mňa si svoju odmenu právom zaslúžil. Príjemné prekvapenie. // Titulky pri seriáloch obyčajne pretáčam, s výnimkou tých, kde je nadpriemerná hudba. Pri tomto seriáli je však pretočenie endingu priam hriech. Nehovoriac o tom, že z hudby som si nezapamätal vôbec nič ;-). // Ak raz po mne pôjde nejaký démon, nech je to prosím Koneko. Ešte aj meno má také milé :-). Nya nya...

Moetan (2007) (seriál)

(Pozor, spoilery) Mohlo to byť moe. Síce priemerné, ale aspoň s pekne vymyslenými postavičkami. Lenže pedofilné magické zvieratká sú aj na mňa trocha príliš. A nie že nie. Darmo má postava podľa scenára sedemnásť, keď herečka (hoci kreslená) má päť. Sebaironizujúce narážky autorov tým pádom neboli vtipné, ale smutne pravdivé. Utajená epizóda 6 nakoniec vôbec nebola nejako strašná, zato bonusovka č.13 to prdiacim káčerom "vydegradovala" dokonale. Nie, radšej knihu! ;-).