A Channel +Smile (2012)

Zajačikova vyrezaní z jablka boli celkom pekní... a zvyšok som už tuším voľakde videl. Chýbal mi aspoň kúsok originality.

A Channel: The Animation (2011) (seriál)

Pekne nakreslené, obsahovo úplná pustatina. Sem tam sa vtip podaril, ale celé to bolo ako pre škôlkárov - najmä vložené skladbičky boli pre mňa dosť veľké utrpenie. Boli momenty, keď som si veru aj na Teletubbies spomenul - a to ich poznám len z počutia :-). Časom neviem či sa to zlepšovalo, alebo som si len zvykol ;-). Videné vrátane 11ks krátkych bonusov. Tie boli relatívne v pohode.

Usagi Drop (2011) (seriál)

Nepoužiteľný návod pre osamelých otcov.. pretože Rin je neuveriteľne úžasné dieťa :-). Zohrialo a potešilo. A opening je neskutočne veselá vec, keby kvôli ničomu inému, tak kvôli nemu sa to oplatilo vidieť. Bonusy sú minipríbehy, ktoré sa asi inam nevošli, ale sú rovnako fajn ako celý seriál.

Baccano! (2007) (seriál)

Ukričaná veľká vlaková vyvražďovačka so zombie mafiánmi a nejakými historkami zo zákulisia, ktoré tomu mali dať... čo vlastne? Netuším aký bol autorský zámer, ale na mňa to pôsobilo ako nevydarená paródia. Ústredná komická dvojica mi pila krv, uplakaný Jacuzzi drásal uši a všetci tí veľkohubí frajeri nepridávali príbehu nič len zvyšovali spotrebu červenej farby v obrázkoch. Zatiaľ čo zaujímavé postavy ticho postávali po kútoch, strechách, prípadne sa štverali po podvozku vagóna. Videné vrátane troch dielov OVA, ktoré pokračujú v deji, ale nič neriešia. Len pribudne ďalší papuľnatý egocentrik.

Gosick (2011) (seriál)

Začalo to ako normálne školské anime, zasadené celkom fajn do mierne pozmenenej Európy s mierne pozmenenými dejinami. Relatívna pohoda, riešenie záhadných historiek s občasnými náznakmi temnej minulosti. Potom prišla podľa mňa zbytočná medzihra, kde som sa začínal chytať za hlavu. Ale našťastie bolo všetko nakoniec inak a príbehu sa podarilo spolu s jeho hrdinami nečakane vyrásť do dospelej (proti)vojnovej drámy, s pretvárkou, podrazmi a intrigami. Príjemné prekvapenie.

Kore ga wataši no gošudžin-sama (2005) (seriál)

Jednoduchý príbeh s jednoduchým humorom, ktorý sa stále opakuje, opakuje a opakuje. Trocha romantiky na záver.

Hicugi no Čaika - Avenging Battle (2014) (série)

Trabant + Lada Niva = ultimátne neporaziteľné kombo :-). Neviem kde to tí japončíci vyhrabali, ale pobavilo dobre. Ešte o dva diely kratšie ako predchádzajúca séria.. Povedzme že dobre, ale radšej by som ubral zo začiatku a viac rozobral záver. Takto to vyzeralo (pri sile protivníka) príliš jednoducho. Pravdupovediac by som vzhľadom na imidž zloducha čakal aj viac krvi (niektoré momenty boli nepochopiteľne "mäkké"). Romantika vs realita. Ale aj tak sa dá. Chaike želám všetko naj ;-). Už nezostáva nič iné, len počkať na sľubované OVA. PS: Ako rozlíšiť staré zaklínadlo od moderného? Staré sú kruhové a moderné štvorcové ;-).

Hicugi no Čaika - Season 1 (2014) (série)

Priznávam, začal som pozerať kvôli trabantu. Ale krvilačný jednorožec bol celkom dobrým znamením, že sa oplatí vydržať. Zápletka vymyslená veľmi dobre. Lámaná japončina sa tiež len tak nepočuje. A slečnu s rakvou na chrbte som si rýchlo obľúbil... teda až na jej podivný hlas. Súperiacich skupín bolo na taký krátky seriál pomerne veľa, takže nedostali veľmi šancu aby sa predviedli, ale aspoň to nemalo hluché miesta. Romantika aj akcia. Ideme ďalej. PS: S dračicami radšej opatrne ;-) .

Rozen Maiden (2004) (seriál)

Príchod hlavnej hrdinky (chalaniska si netrúfam označiť za hrdinu) na scénu veľmi pekný, ale kombinácia infantilného humoru a ľahkej hystérie mi nesadla. Finále opäť fajn, ale to medzitým.. Našťastie to nebolo príliš dlhé. Napriek tomu bábike v červenom by som čaj uvaril. Aj keď by s ním asi spokojná nebola :-).

Hjóka: Mocubeki mono wa (2012)

Videl som to ako časť 11,5 počas sledovania seriálu, nijaký mimoriadny rozdiel v kvalite som si nevšimol, takže nie je dôvod hodnotiť inak ako zvyšok. Decentný fanservis.