Hyouka (2012) (seriál)

Prvá záhada bola veľká, dramatická, osudová, zaujímavá. Potom to už bolo viacmenej o tom, ako sa vie Chitanda bez výstrahy v zlomku sekundy dostať do Orekiho intímnej zóny. Ale fungovalo to celkom dobre. Niektoré grafické hračky boli naozaj vydarené. Aj povinná jazda (Nový rok, Valentín, školský festival) zapadla vcelku nenásilne. A nie, zvedavý už nie som ;-).

Kudžibiki Unbalance (2004)

Prvá kapitola je úvod, druhá rekapitulácia a tretia príprava na finále. Zdá sa vám to málo? Mne to úplne stačilo ;-). Pozorný divák Genshiken-u sa veľa nového nedozvie.

Genšiken nidaime (2013) (seriál)

Toto už je prakticky klasické školské anime plné štebotavých dievčatiek. Realita otaku komunity sa kamsi vytratila. A Ogiue má úplne ale naozaj strašidelne tuctový účes. No katastrofa :-). Jediné čo mi pripomenulo sentiment pôvodného seriálu je Madarame a jeho smutná romanca. Zvyšok mohol vyjsť pod úplne iným názvom.

Genšiken 2 (2007) (seriál)

Ogiue veľmi fajn, Saki-chan troška skrotla, ale rozhodne sa nestratí. Zvyšok partie stále veľmi reálne nemastný neslaný, no tak to má byť. Návšteva z USA mi prišla ako z iného seriálu. Nesadlo mi to tam. Ale na zmesi anglicko-japonských prízvukov sa pobaviť dalo :-). Natočiť dve série zábavného seriálu o nude každodenného života však evidentne nie je žiadna sranda. Bonusové "Ramen Angel Pretty Menma" by snáď ani nemalo byť zaradené medzi anime. Pár statických obrázkov so zvukom. A aj obsahovo biedny podpriemer.

Genšiken (2006)

Ogiue urobila v Genshikene celkom slušný prievan. Nová postava a hneď horúca kandidátka na najsympatickejšie stvorenie v seriáli.

Genšiken (2004) (seriál)

Anime z prostredia vysokej školy. To je samo o sebe takmer neuveriteľné. Postavy sú takmer na sto percent anti-moe, čo tomu dáva dosť hardcore optiku. Nuž, nie je všetko len o obrázkoch. A chalani sú nudní priam ukážkovo. Celé to z bezvýraznej reality vytrháva Saki-chan v úlohe cynickej slečny mentálne mimo otaku komunity. Vďaka za ňu. Za jej hlášky som jej ochotný odpustiť aj to že fajčí :-). Osembitový motív v ľahko punkovom openingu sedí k seriálu perfektne a záverečná uspávanka sa tiež počúva veľmi dobre, takže úplne výnimočne som nepretáčal nič.

Claymore (2007) (seriál)

Dlho to vyzeralo veľmi dobre, aj keď uplakaný fagan vo vedľajšej úlohe bol dosť otravný. Zápletka fajn, motivácia do boja fajn, masakre jeden lepší ako druhý. Dokonca intrigy, čo dodáva príbehu na realistickosti. Veľmi dobre vygradované.. až na samotný záver. Tvorcovia nenašli odvahu vysporiadať sa s príbehom brutálne a priamočiaro. Namiesto toho končíme hlásením nekonečného ospalého blúdenia. Nie, nepotrebuje to ďalšiu sériu. Len sa to malo skončiť poriadne. Berserk zostal neohrozený. A Terese treba postaviť sochu.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Steampunkovo ladený Škyťák potešil, telenoveloidné zvraty už menej. Že veľký bojovník si zaslúži veľkolepú smrť, nie niečo v štýle pošmyknem sa v kúpeľni hádam ani netreba hovoriť. Poľutoval som ovečky a zvyšok nejako prešiel mimo mňa. Nerozlúsknutou záhadou zostali alfa draci. Teda prečo boli obaja rovnakí. A ešte prečo sa mladé dráčatá na nikoho nepodobali :-). Moje očakávania boli asi nastavené príliš vysoko.

Girlfriend (Kari) (2014) (seriál)

Krásny seriál... do momentu kým prvá zo slečien otvorila ústa. Takmer ako v skutočnosti ;-). Neprirodzene usmiate a absolútne bezkonfliktné, prednášané cukríkovým tónom a vpred posúvané tempom ktoré by unudilo aj trojročné dieťa. Väčšinou som sa cítil ako pacient na terapii v psychiatrickej liečebni. Chýbali už len ružové sloníky poletujúce okolo hviezdičkového lustra :-).

Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

Tak ako jednotka, aj dvojka má v podstate dve samostatné kapitoly. Pre zmenu je však prvá slabšia, takže menej odolné povahy majú smolu. /// Kapitola 1: Chvíľami som sa cítil trápne aj za Kirita. Psychológia postáv o ničom, všetci sú trosky na okraji zrútenia. Patetických výlevov mám na nejaký čas dosť. Logika vyšetrovania takisto bokom. Ani Chuck Norris už nerieši všetko sólo. A psychológ čo liečil onú slečnu by a mal utopiť v lyžičke vody. Povedal by som že rozdiel medzi vraždou a zabitím v sebaobrane rozozná aj malé decko, nuž ale.. hoďme to radšej za hlavu. /// Druhá kapitola sa točí okolo Asuny. Je omnoho prirodzenejšia a zábavnejšia. Aj keď nič mimoriadne, aspoň bez neustálych hysterických výlevov. Naznačená sci-fi linka s využitím hernej technológie v medicíne potešila. Melodráme v tomto prípade dokážem uveriť. /// PS: Menej je niekedy viac. Prvú polovicu si mohli autori nechať pre seba.