Nezvratný osud 2 (2003)

Myslím, že tenhle díl je nejlepší z celé série. Rafinované způsoby smrti, které si oběti způsobují vlastně samy svým strachem. A hlavně povedený závěr.

Nezvratný osud 4 (2009)

S tolika pokračováními kvalita klesá a není už moc překvapující.

Wanted (2008)

neuvěřitelná blbost, ale aspoň vtipná... nejvíc mě pobavilo Pendolino na ocelovém mostě nad propastí

Méďa Béďa (2010)

je pravda, že některé vtípky jsou docela povedené, ale jinak je to hrozná blbost a hrozně předvídatelný...

Žena ve vodě (2006)

Příběh je komplikovaný a plný nelogických činů (proč Story neskočí do vody aby se před scruntem a místo toho se nechá podrápat? Nikdo si nevšimne, že něco odtáhne Story v zubech?), na druhou stranu hlavní hrdina okamžitě ví co má dělat a tlumočník či léčitelka jsou díky své slepé víře ve svůj osud schopni opravdu "něco" udělat. Docela mě překvapilo, že tlumočníkem nebyla spisovatelova sestra, když byla schopná rozluštit "znakovou řeč" Story sestávající z tahání vlasů a dotýkání se různých částí těla. Taky mi nějak utekl rozdíl mezi tlumočníkem a symbolistou... Na druhou stranu Bryce Dallas Howard je opravdu krásná a hraje výborně (proč její vlasy změnily barvu?), atmosféra je taky povedená.

Darwinovy ceny (2006)

Způsoby smrtí ve filmu jsou celkem vtipné, ale Burrowsovi představy ve kterých vidí sám sebe jsou občas docela nechutné. Burrows v horolezeckém úvazu ve vaně je neuvěřitelně vtipný. Jediné co mi vadilo byla přítomnost beat generation.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009) odpad!

Záverečný díl trilogie Millenium považuji za nejhorší. Děj knihy je překroucený, příběh je ochuzený o několik zajímavých rovin ( odchod Eriky do "Velkého draka", poměr Mikaela a Moniky) a celkově je velmi nepřehledný i pro ty, kteří knihu četli. Psychiatr Peter Teleborian vypadá nanejvýš odpudivě, ačkoli má jít o muže okouzlujícího a působícího nevinným dojmem, Erika je bez výrazu a emocí (to je ve všech třech dílech), scéna ze soudní síně a osekána na nejnutnější informace i když jde vlastně o vrchol knihy a slovní souboj mezi Annikou a Teleborianem by mu rozhodně dodal šťávu. Dalším zklamáním je také závěrečná scéna, kdy Mikael od Lisbeth odejde. Je to zvlášť škoda, že se třetí díl tak hrozně nepovedl, když je kniha nejlepší.

Silent Hill (2006)

Vizuálně je film dobře zpracovaný (líbila se mi zvlášť scéna na začátku s "propastí") ale jinak je to hrozná blbost, která staví na příšerách a nechutných scénách. Zvlášť závěr filmu bylo velké zklamání.

Orphan (2009)

Originální příběh rodiny, která adoptuje malou holčičku, která však není tím, čím se zdá být. Po počátečních maličkostech se začíná objevovat pravá tvář malé Esther, kterou vidí pouze hluchoněmá Max. Zpracování Estheřiných obrázků pomocí fosforeskujících barev byl skvělý nápad! Logická zápletka, ponurá/děsivá atmosféra celého filmu, a relativní happy end (ačkoli mi závěrečná scéna na jezeře připadala přitažená za vlasy). Film který rozhodně stojí za to vidět.