Jdi a dívej se (1985)

Tak o armádě a válce snad trochu něco vím, ale tudy ne. V Bělorusku 1943 snad nebyl podle tohoto snímku nikdo normální. Schizofrenní, nezletilá partyzánka a chlapec, co se motá kolem a při tom se jaksi mění v muže. (Snad tato role nezanechala následky na mladém pionýrovi do budoucna...) Divadelně přehrané a nesmyslně dlouhé, často hloupé scény. Vše natočeno s jediným cílem-lišit se, šokovat a dobře prodat. Nikdy jsem doposud ve filmu neviděl opilé, německé elitní jednotky v akci-byl za to tehdy okamžitý tres smrtit zastřelením. Bohužel jsem toto dílo neslyšel v ruštině, ale se strašlivým dabingem od Řitky. Tedy dvě hvězdy a to pouze z úcty ke stovkám vypálených, běloruských vesnic. V porovnání např. se Schindlerovým seznamem je tento pohled na válku totální sračkou...

Závod ke dnu (2011)

Ztráta zaměstnání. Tak závažné a aktuální téma vtěsnat do 80 minut, to není sranda. Přesto mám pocit, že tento málo odvážný a mdlý dokument zachránili především všichni čtyři dobře vybraní glosátoři a stále populárnější profesor Keller. Že svět patří zkorumpovaným politikům, finančníkům, právníkům a podobnému biologickému odpadu, mlaskajícímu od svých plných koryt – všichni víme. Realita EU je srovnatelná s nápisem na dveřích WC ve vagonech: "Nelze používat ve stanici a když vlak zastaví !".V případě EU ovšem nikdo neví , kdy a kde ten šílený vlak zastaví a jak se vlastně zastavuje, takže se před dveřmi záchodku posereme všichni. A jak dál? Chyba je v systému. Současný neoliberální kapitalismus přestal dávno fungovat, nic lepšího neznáme a na dluh už to dál nejde. Je třeba vrátit se zpátky nohama na zem, začít si vážit tradičních hodnot, poctivé lidské práce a začít splácet dluhy. Bohužel za jiné… lena60-velmi zajímavý způsob „myšlení“ a hodnocení…

Záhadný dům (2006) (TV film)

Úžasní, krásní lidé, nikdo pořádně nic nedělá, všichni úspěšní a bohatí. Ale pozor - začíná nás zlobit úžasný nový dům. Hlavní hvězda Lara Boyle, vylepšená plastickou operací, mě neustále silně připomínala divokou kachnu (Anas platyrhynchos), co mi plave v rybníku. No a pak jsem ten omyl vypnul.

Apocalypto (2006)

Svělý, velmi drsný, dobrodružný film, úchvatná výprava, vynikající kamera a především režisér. Lehce mýtický příběh o základní, pradávné touze člověka žít a přežít. P.S. Ten film vůbec není o moudrém životě a zániku mayské kultury, jak nám tvrdí evidentně zhulený oficiální distributor. Snímek je též nevhodný pro skalní intelektuály.

Gladiátor (1986) (TV film)

Tak hvězdu za tu nákladní dodávku, ta se mi líbila, zbytek díla stál za prd.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Velice slušná, nenáročná, česká komedie. Výborný a vtipný Matásek, krásná Badínková a Pavel Kříž jako obvykle. Škoda jen násilně nastavovaných dialogů o pitomoučké vtípky, spousty vnesené, ložené reklamy a několika katastrof v podobě především Jeníčkové a Sklenaříkové. Na rok 2003 také odvážný a pravdivý obraz českého podnikání a stavu veřejné správy a ministerstev.Ale radši už žádné další básníky pane Klein.

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Tento pokus je spíš neúctou k Che. Banda lidí se nesmyslně potlouká po kopcích a snaží se někde ukrást něco k jídlu, nejlépe místním, chudým vesničanům. Občas někdo umře. Nového se v tomto polodokumentu nedozvíte nic. Pro mě obrovské zklamání.

Velké naděje (1998)

Jak chudý rybář ke štěstí přišel...Proč by ne? Po velice slibné první půli, mi druhý poločas tohoto snímku přišel naivní a úsměvný, především momenty z galerie a výstavy. Účinkování Paltrow v romantickém filmu vyznělo poněkud pomateně, jako by sama nevěděla, co předstírat (hrát?). Ale koukalo se na to pěkně.

Sviňky (2009)

Drsný film o dětské prostituci a současném prázdném, materiálním světě, kde se vše odvíjí pouze od peněz. Lidé bez práce, radosti a ideálů. Cílem je přežít jakýmkoliv způsobem. A pokud máte mozek v hlavě, je to o to horší. Svět je báječné místo k narození. Musíte se ale narodit ve správný čas a na správném místě. Jinak jste od začátku na vedlejší koleji a přestoupit na hlavní trať-to se podaří málokomu.

Hvězdný prach (2007)

To byla hrůza, špatná velkolepá pohádka, příroda vydržela na hodinu, pak jsem šel spát a o čem to bylo, vlastně nevím.