• Fantasy

Notting Hill (1999)

Tento film som videla nedávno u kamarátky a mala som veľmi zmiešané pocity. Pre milovníkov romantiky ideálna voľba, len netreba príliš rozmýšľať. Mňa osobne pobavil zmätený sused hlavného hrdinu s jeho angličtinou, pre ktorú sa oplatí pozrieť si film v originály. Inak som mala celý čas pocit, že by som najradšej hlavným hrdinom vynadala za ich aroganciu a naivitu.

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

K seriálu som sa dostala náhodou a Pilot ma veľmi zaujal. Námet sa mi zapáčil, nakoľko film ani seriál s takouto tematikou som ešte nenašla. Chlapov bude na tomto seriály zaujímať vyšetrovanie FBI, prestrelky a vraždy a ženy zase zaujme rozvíjanie rodinných aj milostných vzťahov medzi hlavnými postavami. Vrelo odporúčam ľuďom, ktorý majú radi dávku určitého napätia a nemajú zrovna príliš veľa práce, pretože keď sa do tohto seriálu zapozeráte, každý diel vás bude nútiť pozrieť si ďalší.

Amélie z Montmartru (2001)

Film som videla len minulý rok a bola som nadšená. Ľudia s bohatým vnútorným životom a fantáziou akou oplýva aj Amélia sú mi blízky a fascinujú ma. Príbeh je krásny, nie dotieravo romantický a Paríž je jednoducho Paríž. Charaktery postáv sú nádherne prepracované. Odporný zelovocár je naozaj odporný tak, že podvedome čakáte, kto ho za jeho zlobu potrestá. Celým filmom sprevádzajú nadherné skladby Yanna Tiersena, ktoré mi ešte dlho zneli v ušiach. Audrey Tatou sa zhostila úlohy veľmi dobre a celkový dojem je skvelý.

Konfident (2011)

Myslím , že toto je ten film, kde nemôžete čakať strhujúcu dejovú líniu. Je to film charakterov a opisov doby a to sa Nvotovi podarilo výborne. Nájdu sa tu aj vtipné scény s veľmi trpkým podtónom, ale väčšinu filmu ma mrazilo a ako mladšiu generáciu šokovalo, že takto to kedysi fungovalo. Scéna a rekvizity bola úžasná a celkový návrh ešte lepší. Radila by som to pozrieť asi všetkým vekovým kategoriam. Tí starší tam uvidia kúsok toho, čo zažili a my deti demokracie uvidíme, že tá doba nebola vôbec úžasná.

Hlavně nezávazně (2011)

oproti filmu Friends with benefits je to len slabý odvar. Ashton sa na tu rolu hodil výborne, škoda, že chémia medzi ním a Natalie nefungovala. Ďalšou škodou sú dialógy, ktoré sú plytké plné vulgarizmov alebo sa točia iba okolo pohlavných orgánov. Oproti podrezanému jazyku Mily Kunis v už spomínanom Friends with benefits je Natalie iba nudné dievča, ktoré neustále rozpráva o tom ako sa nevie citovo naviazať. Prečo teda dve hviezdičky? Pre obstojný výkon Ashtona Kutchera a pekný koniec filmu, pretože to bola pointa, prečo som ho pozerala nakoľko som vedela, že to skončí dobre už podľa názvu.

Miláček (2012)

Pokus dobrý, držal sa deju v knihe i keď na niektorých miestach nie úplne do detailov. Vnútorný život postáv a motívy neboli badať skoro vôbec. Sexuálnych scén je tu požehnane a ešte horšie sú chvíle, keď sú snímané 3 minútové zábery na Pattinsona, kde by mal vyzerať naštvato, smutne alebo šibalsky a pritom stále vyzerá len že je hladný. V každom prípade ako náhradu za čítanie Maupassanta do školy to neodporúčam nakoľko sa nedajú pochopiť už spomínané vnútorné životy postáv. Ale ako zrkadlo spoločnosti 19. storočia ( a často krát aj dnešnej) je to trefné.

Pýcha a předsudek (2005)

Ženám odporúčam nenútiť svojho chlapa pozerať tento film. Nie, naozaj to nevydrží a ani náhodou to na neho nebude pôsobiť ako na vás. V tomto filme je výborne spracovaná knižná predloha, zbytočné časti sú vyčiarknuté a filmu nechýbajú. Herecké výkony sú skvelé, hercom je ľahké uveriť a prežívať s nimi všetky peripetie. Láska je tu krásne zobrazená v náznakoch a v jemnom ružovom opare, ktorý je priam vidieť v niektorých scénach. Je to romantický film, ale nečakajte žiadnu okázalú ubozkávanú romantiku. Je to predsa len Anglicko v 18. storočí.

Nebezpečná metoda (2011)

Dve hviezdičky za skvelé prostredie a celkovú scénu vo filme, jedna hviezdička pre úžasnú Kieru Knightley, ktorej som naozaj uverila jej záchvaty a jej diagnózu. a jedna hviezdička za námet. Odporúčam to pre ľudí, ktorým nevadí riešenie otázky vplyvu sexuality na správanie a upozorňujem, že to asi nie je najlepšia voľba na prvé rande.