Amélie z Montmartru (2001)

Amélie je zcela antiholywoodský film, jehož genialita rozhodně nespočívá v ději,ale ve zcela novém pojetí a v detailech,těch, pokud si divák nevšímá,je ztracen a film na něj nemůže zapůsobit. Občas však to celé působí příliš protahovaně a nudně.Možná je to proto,že celé pojetí na mě příliš nezapůsobilo,ale za mě tedy jen 4.

Avengers (2012)

Film stojí pouze na efektech,které ale stejně za pár let budou všem připadat směšné,a na pár ucházejících vtipech. Celkově je to užasná podívaná,ale z hlediska fimařské kvality je to obyčejný béčkový akčňák s neuvěřitelně ubohým zakončením. Určitě výborná podívaná,ale 84 %? To je snad trošku přehnané.

Bídníci (1998)

Výborný film o muži,který se dvakrát dostal až na úplné dno,a a přitom se dostal až na špičku.Jen bych od filmu s tak výborným námětem očekával lepší,více působivé zpracování. První polovina mi dala,co jsem očekával. Ale druhá byla už slabší. Mimochodem,Cossette nosí opravdu nechutné klobouky. 80%

Big Lebowski (1998)

Na tomto filmu miluju snad každou větu. Rozhovory mezi Walterem a Dudem jsou naprosto jedinečné. Cenzurou zde opravdu nešetřili a díky tomu film jako jeden z mála nepůsobí stroze a je velmi přirozený "Líbí se mi tvůj styl Dude." Dude i Walter jsou úžasní sympaťáci. Tento film můžu vidět klidně každý den a budu se bavit stále stejně skvěle. Možná bych měl napsat ještě něco. A víte co? Seru na to. Jdu na Bowling.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Samotná myšlenka seriálu je naprosto dokonalá. Jedinou a to dost zásadní chybou je Rimmer,který mě snad ani jednou nepobavil,nýbrž mi příjde neskutečně trapný a seriál by byl mnohel lepší bez něho :-)

Česká miss (2010) (pořad) odpad!

Soutěže tohoto typu nemají nejmenší význam,už jen proto,že nekrásnější ženy se do takovýchto soutěží vůbec nepřihlásí :D

Četník a mimozemšťané (1979)

Jedíná v uvozovkách nevýhoda Louise de Funèho je,že je až příliš dobrý. Mnoho filmů tak jako kdyby bylo natočeno za účelem hlavně s ním natočit film a je jedno o,čem,však on udělá své. Tento film je jeden z těch případů. Obyčejná podřadná blbost,kde je jedinou záchranou právě Funes. Jediná scéna,která za něco stojí je právě ta v klášteře,kde je Cruchot převlečený za sestru. Zbytek je totálně podřadný a o ničem

Drtivý dopad (1998)

Miluji katastrofální tématiku ,toto ovšem nemohu říct o katastrofických filmech. Málokdo tento žánr umí zpracovat tak,aby za něco stál. Tento patří k nejlepším. Což v tomto žánru moc neznamená ale přece. Oceňuji zajímavé zakončení. Musím ocenit i výborné promítnutí emocí do filmu. Tvůrci se téměř vyvarovali dle mého názoru trapným scénám na osoby volající o pomoc,ale promítli je tak,jak by to asi skutečně vypadalo. 70%

Drž hubu! (2003)

Ačkoliv nemám Francouze rád,pro francouzské filmy mám opravdu slabost. Je v nich skryta určitá nadsázka,kterou žádný Hollywoodský film nemá. Zcela brilantní výkon Gérarda Depardieu si bezsporu zasluhuje zařazení,mezi mé nejoblíbenější herce. Dokonale napsaný scénář pak pouze podtrhuje dokonalost celého filmu. Zcela jedinečný kousek,u kterého se budu bavit znovu a znovu.

Everwood (2002) (seriál)

Ze začátku měl seriál myšlenku,a to velmi dobrou. Seriál měl ale první sérií skočit. Pak to totiž přestal být příběh newyorského nerochirurga,ale telenovela o obyvatelích Ewerwoodu. 45%