Columbo - Podivní spojenci (1995) (epizoda)

Columbo tentokrát k objasnění vraždy využije vydatné pomoci italské mafie.

Columbo - Popel popelu (1998) (epizoda)

Vrah opět v podání Patricka McGoohana. A opět mimořádně dobrý plán, vražda v afektu. Žádné patlání s vyděračkou, šup s ní do pece a roztavit.:-)) Výborné závěrečné odhalení.

Columbo - Prázdný rám (1971) (epizoda)

Díl, který mi utkvěl v paměti díky nečekanému závěru. Vrah se vše snaží hodit na svojí tetu (doktorka Zira z Planety opic). Vše má dokonale promyšleno, ale hrubě narazí. Vše zkomplikuje Columbo, který se v průběhu dílu dotkne obrazů, o něž v celém díle jde. Záporák tvrdí, že se Columbo dotknul obrazů právě teď před ním ...jenže Columbo vyndá ruce z kapes a má na nich rukavice a vrah rázem sklapne. Jen mě mrzí, že nebylo nic zmíněno o druhé vraždě.

Columbo - Rozbouřené vody (1975) (epizoda)

Columbo na lodi. Příjemná změna prostředí. Jedinou vadou na kráse je to peříčko.

Columbo - Rozhodující zápas (1972) (epizoda)

Columbo tentokrát v prostředí sportu. Skvělý záporák Robert Culp (tentokrát dabovaný Jiřím Štěpničkou) se dopustí zbytečně hloupé chyby. Jinak nemám výtku, sem tam se najdou hluchá místa, ale těch je málo.

Columbo - Semínko pochyb (1971) (epizoda)

Z první série rozhodně nejslabší díl. I přes poměrně krátkou stopáž obsahuje spoustu hluchých míst a závěrečné odhalení není také nic moc. Nicméně existují i horší díly, proto dávám 3 hvězdičky.

Columbo - Smrtící korunka (1990) (epizoda)

Skvělý díl s dokonalým dabingem pánů Haničince a Svobody a dokonalou vraždou. Kdyby vrah hrál až do konce a nevzdával se předčasně, tak by Columbovi jeho podvod nevyšel.

Columbo - Staromódní vražda (1976) (epizoda)

Ze starších dílů rozhodně nejslabší díl. Ne že by byla vražda špatná, to ne. Vražda je vymyšlená dobře, ale ti herci. Takhle ne.

Columbo - Velké podvody (1989) (epizoda)

Columbo podruhé ve vojenském prostředí a opět to není špatné. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustálé opakování jména Keegan. "Pan Keegan o tomdle věděl a pan Keegan si hledal novou práci....a najednou takhle pana Keegana napadlo, že by si mohl přivydělat jako vyděrač." Pointa mohla být ale rozhodně lepší. "Ty knihy se prostě nevejdou do týhle krabice, to je přece vědeckej fakt, pane!"

Columbo - Vražedné stopy (1997) (epizoda)

Zajímavý díl se zajímavou zápletkou. Vrah doplatí na svojí galantnost k dámě, tím že ví, kam si sedne v autě. :-) Jsou rozhodně lepší díly, ale za shlédnutí rozhodně stojí.:-)