Columbo - Zapomenutá dáma (1975) (epizoda)

Slabý díl. Zbytečně dlouhý, nudný. Jediný díl, kde Columbo nedostane pachatele, ačkoliv ví, že to dotyčná udělala. Ale protože je vážně nemocná a zbývá jí málo času, tak jí nechá v klidu dožít.

Columbo - Za úsvitu (1974) (epizoda)

Nejlepší díl s Patrickem McGoohanem. Dokonalý dabing Bořivoje Navrátila. Dokonalý díl, téměř dokonalá vražda. Jedním slovem: Paráda!

Columbo - Zločinný steh (1973) (epizoda)

Výborný díl s chladnokrevným a téměř trojnásobným záporákem, v podání Leonarda Nimoye. Příjemná stopáž, dokonalé závěrečné usvědčení s nitěmi (zde jsem si myslel, že Columbo prohraje). Nitě jsou holt svinstvo. " Musím Vám pogratulovat doktore, až do týhle chvíle se Vám dařilo mě vodit za nos. Jste chirurg, umíte ovládat emoce, nikdy neztrácíte hlavu. Proto mi bylo divný, když jste se mnou na sále tak zacloumal. Existuje ještě 1 místo, které jsme neprohlédli.....můj plášť."

Columbo - Columbo na univerzitě (1990) (epizoda)

Hoši, tleskám vám, za mimořádně chytře provedenou vraždu, ale když byste se do toho nehrabali, tak by na vás Columbo podle mě nepřišel. "Má to jednu vadu...to auto je mojí ženy!"

Columbo - Džungle ve skleníku (1972) (epizoda)

Další skvělý díl, kde je potřeba vyzdvihnout vynikající dabing Petra Haničince a Josefa Vinkláře. Nečekaná závěrečná pointa, skvělá hudba. Nemám co dodat.

Columbo - Jak vytočit vraždu (1978) (epizoda)

Nejlepší díl. Po Smrti v aréně 2.díl, ve kterém je vraždícím nástrojem zvíře (zde 2 dobrmani Laurel a Hardy). Záporák je mimořádně krutý, pokusí se zabít i Columba. Dopustí se ale spousty chyb. Závěrečná Columbova řeč nemá chybu: "To byl velmi snadný případ a to nejsem obvzlášť chytrej. Nechal jste důkazů, že by potopily loď."

Columbo - Na programu vražda (1990) (epizoda)

Patrick McGoohan jako záporák potřetí a opět excelentně. Řada nezapomenutelných míst (Columbo vyprávějící vtip, debata o Columbově kraksně) a skvělá pointa. Jedno kousnutí do sýra.