Bez předsudků (2009) (TV film)

V divadle jsem se královsky bavila. Na páteční večer luxusní odpočinkovka.

L'Amour c'est mieux à deux (2010)

Odpočinková komedie. Clovis mi sice leze na nervy, ale Virginie je trpělivá. Účel splnilo - bavila jsem se.

Kněžna Libuše (2008)

Viděla jsem málo horších filmů, než je tento...

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Nejkrásnější pohádka celé naší kinematografie. A po celkové úpravě je tento snímek nádherný. Zmizely chyby na původním materiálu, neostrosti a barvy jsou konečně věrny originálu. Žádné Vánoce nesmí u nás doma chybět. I teď se na ni díváme. Kéž by byli naši tvůrci ještě kdy schopni natočit stejně kvalitní snímky. Zatím to vypadá, že: "Až naprší a uschne, pitomci." Přeji paní Šafránkové, aby se jí vrátilo zdraví. V divadle i filmu mi moc schází...

Babička (1971) (TV film)

Při "Včeličky, včeličky, babička nám umřela!" brečím vždy zaručeně. Libuška Šafránková je příslovečnou Barunkou, Jarmila Kurandová moudrou babičkou a Květa Fialová vznešenou kněžnou a Libuše Geprtová Viktorkou par excellence. Ty pro mne budou napořád představitelkami knižní Babičky, kterou můžu číst téměř kdykoli.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Nádherná pohádka. Něžná Marie Kyselková, vlídný Josef Zíma, dětinský František Smolík a rázná Jarmila Kurandová.

Trhliny (2009)

Drsné drama se silnými hereckými výkony a bradou padající k zemi, jak postupně příběh plynule graduje.

Un amour de femme (2001) (TV film)

Hudba - špatně zvolená, dialogy nudí, průběh nudí. Kamera mi přišla zajímavá.

Milenec lady Chatterleyové (1998) (TV film)

Televizní zpracování odvážné a ve své době odsuzované klasiky, na kterou se ráda podívám zas a znovu. Herecké výkony Borise Rösnera, Zdeny Studénkové a dalších hereckých kolegů jsou téměř bezchybné. Byť televizní, mám dojem, že by se z nich mohla mnohá filmová díla dnešní doby dosti poučit.

Slunce, seno, jahody (1983)

Je to příjemná vesnická komedie, některé hlášky jsou nesmrtelné a zlidověly ... Takže ty hvězdy si Slunce, seno, ... zaslouží. Je to součást naší kinematografie a člověk si u toho odpočine.