Spring Breakers (2012)

Jedna z najväčších blbostí, aké som kedy videl. Celú stopáž sa film snaží tváriť ako art-film a dopomáha si k tomu všadeprítomnými neónovými farbami, dvojtónovou hudbou a opakovanými replikami, ktorých zmysel išiel mimo mňa. Snaží sa mať aspoň akú-takú výpovednú hodnotu o dnešnej generácii mladých, čo sa mu celkom darí aspoň prvú polhodinu (to som ešte pozeral so záujmom), neskôr v tom však na plnej čiare zlyháva (zvyšok filmu som pretrpel). Príbeh má totižto len skutočne základné obrysy, postavy nemajú žiadnu hĺbku a i keď po traileroch som nič extra načakal, niečo až takéto nudné ma skutočne prekvapilo. 4 rádoby herečky mali za úlohu len nalákať diváka, takže ich ,,herecké výkony" ani nejdem posudzovať. 10%

42 (2013)

Po dlhom čase film podľa skutočnosti, ktorý za to stojí a nesnaží sa len lacne vyžmýkať z človeka emócie. Namiesto toho, aby si vymýšľal nejakú dramatickú líniu, je film čistým rozprávaním o prvom černochovi v belošskom baseballovom tíme t.j. sledujeme mnoho životných epizódok poskladaných do celku. Stvárnenie USA tých rokov je dychberúce, znovu (ako v mnohých podobných filmoch o športe) tu ide o čistú lásku ku hre a tá predsa prekonáva všetky písané i nepísané hranice. Herecké výkony solídne, Harrisona Forda by som pod tou vrstvou make-upu ani nespoznal. 80%