Croodsovi (2013)

Bolo to zlaté (scéna, kde sa tiger a Grug snažia rozsvietiť oheň bola ohromná :D), vtipné, farebné a ukazujúce prostredníček tomu druhu debilných animákov, ktorých sa nám v tomto roku tak bohate urodilo. Yong Duk Jhun sa s kamerou vyhral a na výslednom počine je to značne poznať. The Croods majú viac ako dobrý dej, dabingové obsadenie im takisto veľa pomohlo, vedľajšie postavy boli po dlhom čase opäť vtipné a ja nemám vôbec zlé svedomie, keď im dám 5*

Trophy Wife (2013) (seriál)

Najväčším neduhom Trophy Wife je detské obsadenie, každé z nich je strašne otravné. O zábavnosti Malin som najskôr pochyboval, opak je však pravdou a i s Whitfordom tvoria slušnú ústrednú dvojicu. Ex-manželky sú jedna horšia ako druhá (Marcia Gay Harden je tá horšia). Vtipné je to celkom dosť, nové Modern Family však z tohto sitcomu určite nebude.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Vážne som sa tešil na tento film a až také sklamanie som si nezaslúžil. I keď scény bojov Jaegerov s Kaiju nesklamali, skôr naopak, boli dosť OP. V istých momentoch síce boli zmätené a odohrávali sa až na pár výnimiek len v mori, ale i tak potešili a tie efekty boli fakt vymazlené. Ale tých kecov okolo toho!! Väčšinu filmu sa len kecá, vtip by ste len ťažko našli a ten soundtrack je skutočne strašný. Pridať tam trochu rocku a metalu, hneď by bol ten film lepší.

Liga snů (2009) (seriál)

Po prvej sérii o ktorej nemôžem povedať, že by ma extra bavila.

Občan Kane (1941)

Tento film sa inak ako 5* ani hodnotiť nedá. Dokonale pohlcujúci, v štýle rozprávania v tej dobe revolučný, režisérsky perfektne zvládnutý a herecky solídne zahraný. A skutočne si myslím, že slovo "Rosebud" dokázalo zhrnúť celý Kaneov život.

Království lesních strážců (2013)

Jedna z najzbytočnejších rozprávok posledných rokov, ktorej chýba vtip i silnejší príbeh. Áno uznávam, animácia je dychberúca, ale: ten záporák je otrasný, kráľovná na facku, spievajúca húsenica ftw, idiotskí zelení vojačikovia... Skutočne neviem, čo je na výrobe takýchto filmov dobré.

Utopia (2013) (seriál)

OBSAHUJE PÁR MOŽNÝCH SPOILEROV: Celkom záhul. Deti sa vraždia ako nič, ich rodičia pred ich očami samozrejme, oči sa vylupujú lyžicou. Najlepšie na tom je, že v strede diania sú absolútne obyčajní ľudia, ktorí dokážu veľké hovno a bez pomoci iných by neprežili tak dlho. Vládne konšpirácie ma bavia, záverečný zvrat ušiel (myslím to, kto je vlastne Králik, to s Jen Hyde som začal tušiť už skôr), takže 4* idú UTOPII bez výčitiek svedomia.

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlock sa vám bude páčiť do takej miery, do akej budete schopní akceptovať zmeny oproti Doylovým poviedkam. U mňa to znamená, že som si Sherlocka skutočne obľúbil, pár vecí však Moffatovi nedokážem odpustiť (napríklad, že z Mycrofta urobil idiota a nie génia väčšieho ako sám Sherlock (podobne ako v poviedkach), alebo že Sherlockovi nedoprial dôstojnejšiu smrť (predsa len to Doyle napísal lepšie a tie vodopády tam chýbali)). Cumberbatch a Freeman sú výborní a neviem sa dočkať 3. série. - Po 3. sérii len sklamanie. Postavy sa v podstate nevyvíjajú, dialógy ešte majú vtip aj spád, ale samotný dej je oničom, len na uspokojenie tumblr fanúšičiek. Nevyužitý záporák a z prsta vycucaný cliffhanger to len podčiarkujú.

Útok na Bílý dům (2013)

Neuveriteľne nudný film, až na pár scén (naháňačka v autách, mávanie vlajky). Foxx ako prezident sakra dobrý a zábavný, Tatum otrasný, jeho dcéra ešte horšia (tak otravné decko som vo filme už dlho nevidel). Obsadenie Bieleho domu možno uveriteľnejšie, avšak akčnejšie a celkovo lepšie podané bolo v Olympus Has Fallen. Rodiné kecy otravovali celú stopáž a ani tí záporáci za veľa nestáli. No ale na 2* to stačí.

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Galdalf je gay, Master je gay a s charizmou oboch hercov je tento sitcom aj s priemerným scenárom celkom vtipný (nehovoriac o tom, že McKellenova grácia pri nadávaní je na nezaplatenie). Niektoré vedľajšie postavy však vyložene lezú na nervy a samotný dej jednotlivých častí často nie je nič moc, takže 5* nehrozí.