Hrůzná minulost 2 (2014)

Pact jednička byla skvělá, to jsem si skoro cvrkla do pyžamka. No někteří se z toho evidentně i posrali, páč ve dvojce nám tvůrci raději naordinovali velmi osekanou dietu a heřmánkový čaj. Rozvleklé, žádné velké bubání, žádné velké duchání a žádné velké masakrování. A ten vrah na závěr, no ten byl xmíchu. Dva lekací okamžiky a docela povedený zvukový efekty, to stačí pouze na hodně slabý podprůměr.

Dárce (2014)

Tentokrát se mi optimismus nevyplatil.Těšila jsem se na Bridgese, ten by přece zachránil i Stmívání! Ovšem tuhle postapo modrou lagunu okořenil dárce jen podivně mumlavým projevem příjemce špatně padnoucí zubní protézy. Zbylí aktéři mě již silně nudili, ačkoli Meryl Streepové nemůžu upřít zajímavý look hodný hlavní role v Kladivu na čarodějnice. Zápletka s povinnou denní dávkou antidepresiv tlumící občanům plnokrevné prožívání života byla vlastně to jediné, na čem se v příběhu dal stavět děj, ale způsob jak je do života vracet se nepovedl tak, jak jsem doufala. Jednu hvězdu uděluji za survival mimino, které v závěru k mému úžasu přežilo putování přes sedmery hory, pouště a řeky, sněhové vánice a bio zátěž trojku jen s jednou lahví nutrilonu. Přivázat ho k sedlu, vyhraje letošní Velkou pardubickou.

Voormanův problém (2013)

Nacpat srozumitelně do třinácti minut myšlenku, že Bůh má smysl pro humor a celý vesmír včetně našich životů je jedno velké hřiště.. Geniální.

Sněhová věčnost (1994) (TV film)

Praktický průvodce pro outdoorově zaměřené maminky nebo smolaře, co se před odjezdem nedívají na sněhovou předpověď. Těžké životní situace lze kromě modlení zvládnout i pomocí urinoterapie. A mě tyhle nápady v rozdivočelé přírodě prostě strašně baví.

Paterčata (2014) (seriál)

Menšinová občanka: "Moje děti nikdy neuvidíte, rasistický národe!". Občané : "Díky!!!". Menšinová občanka: "A teď moje děti uvidíte za vaše koncesionářský celý rok a koukejte to lajkovat, nebo ste zkurvení rasisti!". Občané: "To ale fakt nemuselo bejt.."

Maestra Ayahuasca (2011)

https://www.youtube.com/watch?v=YqKDQPNRGSk Zajímavé myšlenky: Ayahusca má vlastní formu inteligence, dokáže otevírat vědomí, zprostředkuje vize a pomáhá šamanům získat napojení a vědění např. o dalších léčivých rostlinách a jejich použití. Bez tohoto "duchovně- telepatického" prvku, kdy je šaman jistým způsobem schopný vnímat duchy rostlin a komunikovat s nimi, by nebylo možné léčení. V záplavě několika desítek až set tisíc druhů rostlin (zatím jich je mnoho neklasifikováno) by v podstatě nebylo možné nalézt a ověřit účinky a kombinace, pokud by neexistovala možnost nějakého jiného vodítka, než jen náhodným výběrem. Ayahuasca neslouží k požitku, tak jako chápeme naše drogy. Je mostem k širšímu poznání věcí a sebe sama. Každému dá to, co on sám primárně potřebuje vědět a ne vždy je to příjemný zážitek. Jejímu požití by měly předcházet speciální rituály, dlouhodobější očistná kůra, bezmasá dieta, izolace a sexuální půst. Nemá tedy smysl o ni uvažovat jako o zážitkovém halucinogenu, jak má člověk západní civilizace ve zvyku. Je to rostlina pro ty, kdo jsou připraveni. Když se nad všemi těmi informacemi z Amazonie zamyslíte, zjistíte, kde vlastně Avatar vzal svoji předlohu:)

Bílá masajka (2005)

Příběhy cizích nesnází, navíc způsobené vlastní vinou, mají vždy potenciál zahřát u srdce, takže se nebojte nízkého hodnocení. Minimálně si na tomto ne příliš záživném, ale zato dle skutečné události natočeném filmu můžeme demonstrovat, jak se to má s těmi ženskými city. Zákon č. 1. Žena vždy myslí přirozením a pokud tvrdí a činí opak, pak ještě nenatrefila na ty správně dlouhé, či správně tvarované „feromony“. Zákon č. 2 Žena myslící přirozením by měla být zbavena svéprávnosti, protože v tomto stavu „transu“ je prokazatelně schopna zdrhnout z letiště svému současnému solidnímu partnerovi a vydat se sama do buše mezi pastevce koz, kde je ochotna uléhat s mužem svého přirození v chatrči uplácané z hlíny, much a kozích hoven, anžto doma používá značkový příbor a sprchuje se každý den, někdy i dvakrát. Zákon č. 3 Žena s mužem svého přirození bude ihned obcovat bez ochrany i v zemi, kde výborně prosperuje virus HIV, ebola, malárie a vnitřní parazité. Zákon č. 4 Žena s exotickým mužem svého přirození vždy a ochotně zplodí děti, aby je pak po procitnutí z transu složitou cestou dostala zpět do civilizované země, následně tam sepíše román o šílených útrapách, nehygienických podmínkách, mužské nadřazenosti a hlavně o absolutní absenci předehry. Poznámka na závěr: Když jsem na netu jukla skutečnou podobu Caroly, bylo mi úplně jasné, proč ji ten masaj chtěl píchat jen zezadu a na rychlovku.

Godzilla (2014)

Třičtvrtě filmu sem viděla uplný prd, kulivá strašný, ale strašný tmě! Když se na závěr servala jurskoparková godzilla s nějakou přerostlou, divně zmutovanou mouchou, byla to už docela sranda, ale v kině bych asi dokola leštila tří dé brýle a velmi hlasitě nadávala, že je hovno vidět. Mezitím jakási průměrně poutavá vata s radiací, výbuchem a starostma monster skrz plození. Takže doporučit můžu jen jedincům s nadstandartní představivostí (zkurvená tma) a nostalgikům, pro které byla kdysi godzila po Zemanově cestě do pravěku dalším vizuálně nevšedním filmovým zážitkem.

Svině (2009)

Výborná pointa, kterou neoficiální název přesně vystihuje. Pro drsnější český remake bych zvolila : "Ta černá svině". Scénář nabízí mnoho variací, napsáno životem.

The Jungle (2013)

Dobrý potenciál utopen v jakémsi myšmaši toho nejnudnějšího z Blair witch a dokumentu National geographic. Nízký rozpočet je cítit na sto honů a tudíž se po celou stopáž motáte po džungli, ve který je úplný, ale úplný hovno, s kamerou, kuřetem a prudícím indonésanem tak dlouho, dokud na vás tři sekundy před závěrečnýma titulkama nevybafne helouvínský kostým gorily.