Od soumraku do úsvitu (1996)

George Clooney, který se snaží být nad věcí + Quentin Tarantino, šukajíc všechno, co má díru a totální úchyl, jsou bratři na útěku. Osud je spojí s rodinou Harveyeho Keitela, kterou vezmou jako rukojmí. Společně se dostanou do baru, kde se to rozjede a začne nám pořádný krvavý masakr!!! :-)

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Christopher McQuarrie je oficiálně první režisér, který natočil 2 díly M:I. V pořadí již 6.díl drží stále vysoko laťku, ale už je to všechno takové předvídatelné, ale na druhou stranu pokud by měla každá série všechny kvalitní díly v takovém měřítku, kromě teda dvojky, mohly by být na sebe konkurenční série pyšné. Samozřejmě pokud vznikne další díl, budu se opět těšit.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

5.díl Mission: Impossible - Národ hajzlů se opravdu povedl a drží hodně vysoko laťku, hned po třetím nejlepším díle série :-P

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Po třetím díle opět paráda a navíc už mi přijde, že to nezáleží jenom na samotném Tomíkovi, ale hlavně první týmovka, která šlape. Brad Bird svůj první hraný film zvládl excelentně :-)

Mission: Impossible III (2006)

Bezkonkurenčně nejlepší díl z celé série. Tom Cruise valí z akce do akce, pěkná Michelle Monaghan, Philip Seymour Hoffman boží. Parádní akce, která rozbuší srdce a posadí prdel na prdel. Boží a zároveň srdcovečka! :-)

Mission: Impossible II (2000)

John Woo a jeho styl je mému srdci hodně blízký, ale tady se vyřádil až moc. Tento díl jsem hodně kdysi zkritizoval a když jsem se podíval znova, tak mě to už tak nesralo, ale pořád se jedná o nejslabší díl z celé série. Honička na motorkách + finální bitka se mi ale zase hodně líbila 3,5*

Mission: Impossible (1996)

Tom Cruise jako agent Ethan Hunt je zrazen a obviněn ze zločinu, který nespáchal. Rozhodne se pátrat na vlastní pěst a najít pravého viníka. Brian De Palma pojal první díl spíše jako špionážní thriller, který ale zase na druhou stranu obsahuje památné scény, které se později parodovaly.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Nasranost a totální zklamání. Z kina jsem odcházel nesvůj. Efekty bomba ale co ten příběh? Místy z toho dělali totální dementní komedii, ale ne takovou jak bylo zdrávo z prvního dílu. Opět tomu dám časem šanci, ale....