Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Když nemá žena svůj den, tak ji neštvěte nebo Vás nakope do zadku. Můžete ji ukázat všechny jizvy na těle nebo ji ohromit ochočením zlého pejska. Třetí pokračování a po třetí maximálně spokojený. P. S. pozor na to, po které neprůstřelné vestě sáhnete.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Každý by měl mít doma na stole svůj vlastní prcgumovník. Nemusí se zalévat a pokud se Vám nelíbí, můžete ho jít vyměnit. Z celé série jsem se konkrétně u tohoto dílu zasmál nejvíce. Představa, že bych měl jít do práce a někdo jako Joe Pesci by mi měl dělat společnost, tak ho nejspíš za pomocí smrtonosné zbraně zastřelím :-)

Smrtonosná zbraň (1987)

Riggs není podvodník, jen má hlad. Murtaugh by nejradši sedl do křesla a natáhl si nohy. Společný případ je ale navrátí do formy a naservírují nám mix akční krimi komedie, kterou po právu řadím mezi to nejlepší, co mohlo vzniknout. Jen si tak říkám, proč nebyl film oceněn plešatým panákem, když jej co chvíli hrají v televizi? Ale to by se asi akademikům nelíbilo :-)

Krvavý sport (1988)

Jean-Claude Van Damme ve výborné formě ztvárnil příběh Franka Duxe ( pod jeho dozorem ) dokonale. Bojová choreografie, zpomalené záběry a jako třešnička na dortu závěrečná bitka, to můžu vidět a sytit se tím dokola.

Predátoři (2010)

Po dlouhé odmlce nám Nimród Antal přináší další konfrontaci. Tentokrát jinde a s více predátory. Potěší R-ko i samotný příběh, což jsem převelice ocenil. Adrian Brody coby elitní žoldák? Zpočátku nezvyk - po skončení filmu skvělá volba.

Predátor 2 (1990)

Z džungle do Los Angeles, Arnolda Schwarzeneggera střídá Danny Glover a Kevin Peter Hall se vydává znova lovit. Pokračování plného násilí a obav z neviditelného si myslím dopadlo nakonec pozitivně. I Mike Harrigan má koule pobíhat s pořádným kanónem po městě a vzdorovat silnějšímu.

Predátor (1987)

V džungli se občas stávají podivné věci. Není tomu jinak, když se po úspěšné záchranné misi, postaví do cesty Arniemu o trošku větší obávaný bojovník, který moc lidskosti nepobral a má ve zvyku masakrovat své nepřátele.

Kobra (1986)

Kdyby Marion Cobretti opravdu existoval, měl by to zkusit v politice, protože jako lék by se zbavil nemoci. Sylvester Stallone likviduje po tuctech ve špinavé, brutální podívané a já už z toho taky potřebuji vyléčit :-)