Max Payne (2008)

Já nechápu jednu věc. Proč k sakru někdo natáčí filmy podle počítačových her, knih, komixů a tak dál když se pak nehodlá držet předlohy? Tady na ten film sem se docela těšil. Sem velkej fanda předlohy. Má totiž perfektní příběh, takže mě dost zajímalo, jak si s ním scénáristé poradí. No, neporadili si s ním, vynechali ho. Najde se tu pár společných znaků, jako třeba jména, zavražděná manželka a dcera... Víc ne. Kdyby to nebylo o Maxu Payneovi, byl by to průměrný film k odreagování s občasnými pěknými záběry, ale takhle? Bordel... Dávám dvě hvězdy a to ješte s pocitem zrádce přelohy. Stejně posr. jako Hitman. (Hmm a taky se stejně "skvělou" herečkou.)

Appleseed (2004)

Zpracování mě opravdu nadchlo. Tenhle film je skoro dokonalý, alespoň podle mých měřítek. Je propracovaný po vizuální stránce opravdu perfektně a příběh o moc nezaostává. Málokdy vidím u animovaných filmů takové detaily. Dlouho sem se rozhodoval kolik hvězd filmu udělit a až ho skouknu podruhé, možná ještě jednu přidám. ;-)

Kronika mutantů (2008)

Co tohle mělo znamenat, to fakt nechápu. Kdo, a hlavně PROČ pojmenoval tenhle film Mutant Chronicles? Jediné co má společného se "skutečnými" Mutant Chronicles jsou jména korporací (jaksi ale chybí Brotherhood a Black Legion) a hlavních hrdinů. Zbytek nemá s MC žádnou souvislost a děj se nápadně podobá jedné knížce z prostředí Warhammeru. Film je jinak v celku povedená odreagovávačka, ale já, jako fanda do Mutant Chronicles, bych byl rači, kdyby ho pojmenovali kapku jinak.

Tahle země není pro starý (2007)

Kdo tenle film teprve plánuje skouknout, nečtěte to!!! Tak tenle film fakt nechápu. První dvě třetiny sou supr. Má to styl a šťávu, ale pak najednou nic. Hlavní hrdina je prostě mrtvej, bez toho aby někdo ukázal jak. Teda ne že bych nepochopil proč (tchýne=tchoř+svině;-), ale mimo záběr? Celej film se točí víceméně kolem něj a pak si klidne dovolí nechát se tak blbě voddělat mimo záběr? To mi hlava nebere. Do tohohle filmu je to ne jen krok stranou, ale prostě blbost. Závěr? O ničem. Coenové asi chtěli bejt originální, tak nechali hlavního šmejda na závěr utýct, ale to zas tak originální není. Ten zbytek co provedli s posledníma 20 minutama naopak je. Naprosto originálním způsobem ten film zabili... Můj názor, někdo v tom třeba našel ten průhledně podsunutej "skrytej" smysl, jak je ten svět zkaženej a je z toho nakřivo. Mě to přišlo dementní, sorry...

Suprhrdina (2008)

No popravdě sem nad tou druhou hvězdou musel chvíli přemýšlet, za co ji mám vlastně udělit. Film si ji asi nezaslouží, určitě ne jako celek. Po shlédnutí traileru sem se na tuhle parodii docela těšil. Vypadalo to na jednu super scénu za druhou. Bohužel v traileru byly skoro všechny lepší scény a zbytek je prostě nuda nebo přímo trapas. A ani Leslie Nielsen tomuhle filmu nemá šanci pomoct. Takže 2*, ale opravdu jen s pořádně odřenýma ušima.

Hitman (2007)

Ti, kdo hráli předlohu tohoto filmu, musí být jednoznačně zklamáni. Já osobně sem se na něj hodně těšil a o to větší bylo mé zklamání. Příběh byl prostě ubohý. Kdyby se autoři nechali víc inspirovat předlohou, udělali by rozhodně lépe. Takhle se z příběhu s velkým potenciálem stala spíše fraška. Až na pár dobrých akčních situací mě nic moc nezaujalo. I protagonista hlavní role mi přijde takový moc mladý a nezkušený. A herecký výkon Olgy Kurylenko? No, tak o tom se radši ani rozepisovat nebudu. Ono taky moc není o čem. A nehitmanovsky slaďoučký, happyend to dorazil. Prostě jedno velké zklamání…

Království nebeské (2005)

Jeden z nejrozporuplnějších filmů co znám. Výprava je podle mě úžasná. Kostýmy by se dali nafotit do učebnic. Herecké výkony jsou dobré, některé skvělé, ale NE u hlavních postav!! Orlando zase jednou ukázal co v něm je.. A že toho není moc. Skutečně dobrý výkon předvedl asi jen v Elizabethtownu a ještě i v Pirátech z Karibiku, ale tam je to už slabší. No a jeho herecká partnerka Eva Green je na tom stejně. Vyměnit tyhle dva za někoho schopnějšího by filmu minimálně hvězdičku přidalo.

Osudový dotek 2 (2006)

Podle mě to nebylo až TAK špatné, jak tvrdí někteří. Zápletka sice opsaná podle jedničky, herecké výkony taky nějak zvlášť uchvacující nejsou, ale výsledný dojem uspokojující. 3 * = lehce nadprůměr. Ale co by kdo taky mohl chtít víc? Vždyť je to DVOJKA!! :-)