• Pohádka

Kulový blesk (1978)

NECHÁPU, jak to, že jsem tento skvělý film neviděla dřív. Fakt jsem se bavila:)

V zajetí démonů (2013)

Bála jsem se pekelně... ale ten konec. Ach jo. Mohlo to být za 4*:-)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nooo, tak Pán prstenů je prostě jen jeden (jsou teda tři, ale víte jak to myslím)... neřekla bych, že jsem zklamaná, ale nebylo to prostě ono

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nedá se nic dělat, ale na nostalgickou jedničku, mou neoblíbenou knihu a o to víc překvapující film - pětku a hlavně nejlepší trojku to prostě nemá. Nedokáži říct, co mi přesně vadilo, snad ani nic, jen jsem se prostě těšila tak moc, až jsem byla malinko zklamaná. Co musím vyzdvihnout je příběh Severuse Snapea a hlavně Helen Bonham Carter coby Hermionu po užití mnoholičného lektvaru. A chybělo mi tam víc Rona a příběh Brumbála. A 3D je u tohoto filmu zbytečné. A na co se mám teď těšit? :-)

127 hodin (2010)

Kdybych rozhodovala, kdo by měl dostat letos Oskara (a nebylo by Královy řeči:)), dala bych ho 127 hodinám a hlavně J. Francovi. Ten film je hlavně o jeho výkonu a také samozřejmě o silném/skutečném příběhu. Netušila jsem, jak to celé dopadne a naprosto nechápu, jak je možné že Ralston vydržel, uříznul a přežil, ale jsem nadšena. Prostě a jednoduše - pravdivé příběhy jsou skvělé ( ikdyž ne všechny končí Happy Endem).

Králova řeč (2010)

Pro mě (zatím) letošní film roku a jsem ráda, že byl také patřičně oceněn. A opět se mi potvrdilo - miluju britské filmy a C. Firth, G. Rush a H.B. Carter jsou prostě a jednoduše úžasní

Černá labuť (2010)

Musím říct, že Black Swan se mi velmi velmi líbila, Natalie si určitě za svou roli (doslova vydřenou) Oskara zaslouží a taky mě tento film vylákal do divadla na Labutí jezero. A i když by mi např. postelová scéna vůbec nechyběla, tak děkuji. Byl to zážitek

Mars útočí! (1996)

Není to Burton úplně podle mého gusta, ale bavila jsem se dobře :)

Hačikó - příběh psa (2009)

Nikdy jsem nic dojemnějšího neviděla. Úžasný film a hlavně úžasná rasa. Nemám co dodat, to je na plný počet