Hot Girls Wanted (2015)

Toto by som naordinoval každému, kto i len minimálne prejavý nejakú závislosť na porne. Nech si pozrie aj tú odvrátenú stranu. Som dosť zhrozený, čo ľudia spravia pre peniaze alebo preto, lebo sa boja povedať nie. Ale ešte viac som zhrozený z toho forced blowjob. Dúfam, že nepoznám nikoho, komu sa tento spôsob ponižovania páči. Ale nikoho neľutujem. Tie ženy si za to môžu samé.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Tom sa snaží každý diel poňať trosku inak, čo je veľmi dobre. Ale mám pocit, že mu už dochádzajú nápady. Znovu použili zabehnutú šablónu - zostať vydedenec, dať dokopy tým, vlámať sa niekam kde sa to nedá, nejaká nahánačka, a očistenie mena. V tejto časti to už na mňa dolahlo a dej sa stal pre mňa dosť predvídateľný.

Muž z Vysokého zámku - Série 1 (2015) (série)

Výborný námet a dosť dobré spracovanie. Film je zasadený do zaujímavej doby a má celkom reálne základy. Jediné, čo môžem zle zhodnotiť je konanie hlavnej postavy. Konanie všetkých postáv som väčšinou chápal, ale Jules ma dokázala vždy nemilo prekvapiť. Jej rozhodnutia sú samozrejme veľmi výhodné pre natiahnutie seriálu, ale nevidím v nich logický zmysel (vidím prvý film a idem zachraniť svet, vidím druhý film a už nie je žiadna nádej). Byť na Frankovom mieste, už dávno by išla k vode :). Idem hneď na druhú sériu.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento film. Po Star Wars bol toto najočakávanejší film za posledný rok. Kým SW ma celkom uspokojili, po tomto mi zostal kalich naplnený do 2/3. Prvá polhodina-hodina bol riadny mazec, tam nie je čo vytýkať. No potom to tempo prudko opadlo. Samozrejme tie zábery boja o prežitie boli úžasné, ale dej sa dosť vliekol. Flashbacky sú samostatná kapitola, lebo tie Alejandrovi vôbec nevyšli. Finále bolo zase výborné, ale nedokázalo zaplátať tie medzi pred tým. Celkovo by som to dával za vinu scenáru (to isté ako Birdman), ktorý nedokáže niečo ucelene predniesť. Na druhú stranu, kamera dokonalá, réžia dobrá a Leo snáď predbehne grizzlyho v Oscarovi.

Rychle a zběsile 7 (2015) odpad!

Ťažko sa to komentuje vzhľadom na slušné vyjadrovanie. Diesel je celkom sympaťák ale on hrá v takých sr**kách. A tuto mi niekedy pripomínal Slyho ochrnutú tvár (pri všetkej úcte k môjmu detskému idolu Sly). Dwayne tu mohol rozbiť toho aj viac, škoda že ho nechali skoro celý film ležať. Skákanie autom je inšpirované asi kresbami od režisérovej dcéry zo škôlky. A týmto som sa dostal k zákonom fyziky, ku ktorým má bližšie StarWars. Tŕň v oku celej série (keby aspoň dopísali do žanru sci-fi). Ale aj tak bol pre mňa vrchol filmu oživovanie Doma (nedávaj mu masáž srdca čosi! ja ho oživím rečami!). A pri všetkej úcte k Paulovi (bol som aj na zraze na jeho počest, aj keď som nevedel, že je to kvôli nemu), myslím, že jeho smrť navýšila tržby o takú pol miliardu.

RYTMUS sídliskový sen (2015) odpad!

Každý sme nejaký, ale o takýchto cigáňoch by sa dokumenty nemali točiť. Cigáň si dá zistiť, z ktorých cigáňov pochádza. Jeho predkovia starý tristotisííííc rokov prišli z Indie, tak aj on je z Indie (ale dokázal, že má v krvi to, že z nuly sa dá spraviť ešte väčšia nula). Ako som spomínal, každý sme nejaký. Ale ja keby stretnem môjho tatka rekords, ktorý ma nechal v prvom roku, asi by som sa s ním nepusinkoval a nepýtal sa ho, čo hovorí na môj vytupený koncert. Cigánča si zase len dokázalo, že je to kompletný tragéd. P.S. na to že to malo byť vlastne na jeho počesť sa čudujem, že tam bol uvedený rozhovor s jeho bratom (o tom idilickom video z detstva a repe o inom) a ocom (repuje vážte si rodinu a domov nezavolá). P.S.2 toto ma len utvrdilo, že musím spraviť už konečne moju REPNÚ kampaň (bude sa jest repa, bude hrať rap, a budeme pozerať tento pravdivý príbeh).

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Jubilejný dvojtisíci hodnotený film. Konanie hlavného komanda som pomerne dosť morálne toleroval. Preto som mal mierne nesympatie k hlavnej hrdinke. Po filme som bol preto mierne znepokojený. Buď som film nepochopil, ale tvorcovia predostreli takúto formu skutočne. Vysoko hodnotím akciu, kameru a hudbu.

Spectre (2015)

Po Skyfall hlbší pád, ale zase nie až na dno. Čo bolo vo filme dobré, bolo viac-menej prebraté z predchádzajúceho skvostu. Romantické zápletký ako z porna (najmä tá so zostarnutou Monicou), najväčší výbuch v histórii ma nechal dosť v pomikove (z ničoho nič) a hlavný hromotluk (Bautista) bol kapitola sama o sebe. Ale na druhej strane Craig je/bol super Bond, bude ťažké ho nahradiť. Film zachraňuje retro štýl, v ktorom by sa mohli ešte nejaké diely niesť (možno o trochu viac humoru to chce).

Spotlight (2015)

Zaujímavý príbeh, ktorý hrá na teknú strunu. Ale o to zaujímavejšie to je. Jediná chyba filmu bolo to neskutočné množstvo mien. Už po pol hodine som sa stratil kto je kto, a ďalšie mená len pribúdali. Po film by som asi nevedel povedať viac ako dve mená hlavných postáv. No uvidím ako to bude po druhom videní.