Na hraně zítřka (2014)

Prvom rade tlieskam autorovi predlohy za tak výborný nápad. V druhom rade scenáristom, ktorý to pretavili do takejto podoby. Ostátné nemenované bolo super, no ešte vyzdvihnem vizuálne efekty. V dnešnej modernej dobe je veľa filmov vizuálne výborných, ale pri tomto som mal zimomriavky. Celkovo super film s výbornou kombináciou sci-fi a akcie. Trochu len nechápem, čím si Cage zaslúil nástup v prvej línii a ako sa dostala Omega pod Louvre. Ale aj tak to nepokazilo moj zážitok z filmu.

Nejhledanější muž (2014)

Film plný zvratov a preklápania sympantií, pričom každý bol aspoň raz dobrý a raz zlý. No nebolo to príliš ono. Pár krát som musel film aj vracať naspäť, aby som sa v ňom nestratil. A nakoniec to aj tak bolo naopak všetko. Dosť zvlášny film.

Noe (2014) odpad!

Tažšie sa mi asi žiaden Odpad nedával. Najlepší herec aké som kedy videl, režisér s nezabudnutelnými filmami a scenármi, hudbu robil jeden geniálny človek a tak ďalej. A toto z toho vzniklo? Tragédia nad tragédie. Keby som to videl v utorok večer v televízii tak dám jednu hviezdičku. Ale s takýmito nábojmi vyšiel takýto výstrel? A to ešte neviem, aký bol rozpočet. Ešte do začiatku povodni som to ako tak trávil, aj keď som nechápal, čo sa bude diať ešte jednu hodinu. A keby som to vtedy vypol, dal by som jednu hviezdičku. Lebo potom to už bolo úplne zle. Noe sa mení na psychopatického vyhrádžača a jeho asi dementný syn sa stará o ďalšieho psychopata. A popri tom? Zase nič. Takýto prepadák si nepamätám.

Památkáři (2014)

Obraz, ktorý je považovaný za umelecké dielo, vidím ako obyčajný obraz a nikdy nepochopím tie ich neuveriteľné hodnoty. Sochy a podobné celkom berem, aj keď neviem po čom idú. A toto je asi najväčší rozpor s filmom. Kým hlavné postavy sú ochotné dať za záchranu diel život, ja by som kvôli nim ani nepohol prstom. Je pravda, že tu treba niečo nanechať ďalšej generácii ale až takto obetavo by som to nevidel. Samotný priebeh filmu bol trochu slabí, niekedy som sa nudil, ale na druhej strane mi bolo veľmi ľúto keď zomreli dvaja. Trochu som sa strácal v deji okolo postavy Matta Damona, hlavne pri jeho ceste Francúzskom. Ale celkovo je film stráviteľný, niektoré scény sú veľmi vydarené (vylodenie v Normandii, mína, ...), ale myslím, že ho nebudem príliš odporúčať a sám si ho už druhy krát nepozriem.

Pod zemí (2014)

Slubný začiatok v štýle lovcov pokladov pokazil zbytok. Keď to začal byť čistokrvný horor, išlo len o dopozeranie filmu.

Robocop (2014)

Vizuálne a psychologické zobrazenie bolo dobré, čo je najväčší plus filmu. No dej je príliš plytký a to je naopak najväčšie mínus. A do toho tie postavy, z ktorých ani jedna nebola tá, ktorá by ma zaujala. Na konci filmu mi bolo jedno kto zomre. Ale politika bola dobre zobrazená, až na ten prehnaný patriotizmus.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Do zabitia Lorda to bolo svižné, zaujímavé so správnou dávkou humoru. No potom to už bolo trápenie. Potešil len Nandyn tanec pred rezaním, ktorý mi riadne rozbúšil srdce a Evička, ktorá sa rozhodne nemá za čo hanbiť.

Strážci Galaxie (2014)

Na marvelove filmy je zväčša vždy veľký spolah, že budú vtipné, plné akcie a nápadité. No toto nebolo ani jedno. Prvú polhodinu som sa s kolegyňou len dohadoval, ktorá postava je odkiaľ a či ju poznáme. Ďalšia hodina bola nevýrazná, slabá a nudná. Pri niektorých scénach som dvíhal obočie pri iných som si cápal po čele. Podledná polhodina už bola únosná a trochu mi zdvihla náladu. Rozhodne pre mňa veľké sklamanie. Možno to je tým veľkým množstvom nových a neznámych postáv (pochybujem), možno dejom, pri ktorom som mal pocit, že nikam nesmeruje (to skôr),alebo slabým vtipom. Po štvrtom videní som hodnotenie posunul na štyri hviezdičky. Nie je to nakoniec až také zlé.

Transcendence (2014)

Začalo to ako moderná sci-fi pecka, pokračovalo ako príbeh priblblej ženy a skončilo ako Romeo a Júlia. Evelyn prekonala všetky rekordy naivyty.

Transformers: Zánik (2014)

Beriem to ako na pol reštart a na pol pokračovanie. No nie je to veľmi podarené z ani jednej strany. Čo sa týka všetkých ľudských postáv, veľká slabota. O hlavných hrdinoch sa nedozvedáme nič. Fraser chce nastoliť totalitu, čo tu bolo už niekoľko krát a Stanley sa mení z drsného a tvrdého vedúceho na nahláškovaného maníka. Na druhej strane boli roboti celkom obstojní. Bay by sa ale mal zamyslieť a mohol by prestať točiť takéto filmy pre prachy. Cela séria ide do sračiek, teda okrem penazí. Tých sa vždy zarobí dosť na pokračovanie. Prvému dielu som dal päť hviezdičiek. No každému dielu dávam vždy o jednu menej...