Černý blesk (2009)

Taká zmes amerických superhrdinou, ktorý mi aj tak najviac pripomínal Spider-mana. Ale tak vcelku pozerateľné.

Čtvrtý druh (2009)

Jeden a pol hviezdičky som dal za to, že som uveril tomu, že to je fakt reálna udalosť.

District 9 (2009)

Vskutku vynikajúci námet, ktorý je minimálne tak isto kvalitne zrežírovaný. Po koniec Wikusovho unikania to bolo absolútne špičkové. Ku koncu to niečo ztratilo, ale emócie tam zostali. Na vytknutie mám možno len bojovú scénu v robote.

Fanoušci (2009)

Ako zarytý fanúšik Star Wars som zostal celkom milo prekvapený. Väčšinou to bolo pozerateľné, hoci ma to bavilo hlavne kvôli rôzným odkazom na film. Páčilo sa mi veľmi aj zobrazenie rakoviny. 60%

G. I. Joe (2009)

Čo efekt to skvost, ale načo to všetko keď je to blbosť, ktorá prevyšuje asi všetko, čo ma napadne. Technologické nápady tiež super ale až prehnané množstvo. Samotný nápad to neni zlý, potenciál to rozhodne malo, ale autori s tým veľmí zle naložili, hlavne tí scenáristi.

Hačikó - příběh psa (2009)

Premýšlam, či ma nejaký iný film dokázal takto dostať. Toľko emócií som nepocítil snáď ani pri Titanicu. Priateľka preplakala viac ako polovicu filmu a ja som tiež nebol od toho ďaleko.

Hanebný pancharti (2009)

Quentin, Quentin... Najmenej v jeho filmoch je toho, čo mám najradšej. A najviac zase toho, čo nemusím. Dialógy, dialógy dialógy. To je to, čo je na jeho tvorbe najhoršie. Aj keď sú zmyseľné, nemôžu preboha trvať tak dlho... Veď to je utrpenie. Jediné, na čo má vkus, je hudba. Mimo toho ma jeho filmy ďaleko obchádzajú.

I Love You Phillip Morris (2009)

Buzeranti sú jedna z vecí, ktoré na svete nenávidím a nikdy sa to nezmení. Preto som začal pozerať tento film s malou dušičkou. Hneď prvé scény ma presvedčili, že to nevypnem. Síce pri dotykoch mi nebolo najlepšie a pri bozkoch som sa musel pozerať inde. Výborná komédia a opäť výnimočným Jimom.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Film bude navždy spojený s Heathovou smrťou a myslím, že kvôli tomu je populárnejší ako keby je braný objektívne.

Květ pouště (2009)

Smutný príbbeh, ktorý až mrazí. Ale o čo skutočne ide vo filme sa dozvedáme až niekde v polovici a dovtedy mi to prišlo ako rozprávanie akéhosi sweet dream s prvkami telenovely (fiktívne manželstvo bolo skutočne hodné juhoamerickej telenovely).