Stefanie (1995) (seriál) odpad!

Proč?

Tajnosti (2007)

Piano, krásné nohy Ivy Bittové a její přirozenost v každém záběru, Nina Simone...Nellis Rocks!!!

Říkejte mi Kubrick (2005)

John Malkovich v neobvyklé roli stárnoucího gaye-loosera, vydávajícího se za slavného režiséra, opět dokázal, že mu žádná role není cizí. Jeden z neopomenutelných příkladů „inteligentní komedie“, která těží z velké své části z hereckého výkonu mistra Malkoviche.

Hořký měsíc (1992)

Pohled na vývoj jednoho partnerského vztahu. Vlastně dvou.Ten jeden, typicky „britský“, až nudně bezproblémový, konfrontovaný s tím druhým, který je směsí nejrůznějších vášní zbůsobující v jednu chvílí lásku, totální oddanost až posedlost. Ta však soupeří s následnou nenávistí, odporem a pohrdáním. V závěru se nabízí otázka, jestli stojí za to prožít si ve vztahu „vše“ anebo zůstat v jeho nudné, leč bezpečné rovině. Polanski měl jistě dobré důvody obsadit do poměrně kontroverzní role svoji krásnou mladou manželku.:)

Philadelphia (1993)

Film, který jako jeden z prvních řeší problematiku nemoci AIDS a její sociální dopad na jedince. O to zajímavější, že se veřejně opírá o práva člověka podobně postiženého a bojuje proti diskriminaci a všeobecným předsudkům. Výborný scénář, masky a samozřejmě osudová role pro Toma Hankse. Trefa do „černého“ obsazením Denzela Washingtona v roli obhájce.

Laurel Canyon (2002)

Film, který si rozhodně klade otázku, zda-li i přes všechny životní cíle a priority, nám neuniká to pozemské, jednoduché, někdy i uplně neetické cosi...Naprosto přesvědčivá Frances McDormand v roli „kamarádky-matky“ a dobře zahrané postavy s cizími přízvuky, především u Alessandra Nivoly, který je po právu označován za „mistra akcentu“.

10 položek a méně (2006)

Hodně negativního toho bylo napsáno o souromém životě Morgana Freemana a jeho vztahu k o mnoho let mladším ženám. Nicméně v tomto filmu to zvládá bravurně a s charismatem sobě vlastním. Po boku Paz Vega dodává celému jednodennímu příběhu tu pravou šťávu...Výborný soundtrack, který perfektně ladí k prostředí, kde se film odehrává.