Hugo a jeho velký objev (2011)

Úžasná pocta nejen filmu, nýbrž i lidské a zejména pak dětské fantazii ...

Lidice (2011)

Jeden z nejsilnějších zážitků tohoto roku ... Člověk od počátku ví, co se stane, jen neví kdy a když to přijde, je to stejně nečekané. Vynikající herecké výkony.

Muži v naději (2011)

Muže v naději jsem očekával dosti napjatě, poté, co mě tak nadchly Ženy v pokušení. A musím říci, že očekávání se vyplatilo, protože je to v jistém ohledu dospělejší film, než byly právě Ženy v pokušení a přesto je z jiného úhlu pohledu jejich protipól, mužský pohled na věc ... Výborná hudba, což ostatně u J.P.Muchowa nepřekvapuje, dobrá kamera a skvělé, krásně civilní a o to lepší herecké výkony.

X-Men: První třída (2011)

Po mdlém třetím dílu a celkem ucházejícím čtvrtém je tu nový svěží vítr, a to ve všech směrech - hrdinové jsou mladí a podávají výborné výkony, nový režisér, skvělá hudba, kamera ... Už dlouho jsem se tak nebavil. Nejlepší na celém filmu ovšem je (ostatní herci ať mi prominou) malá rolička Hugha Jackmana :-)

Alenka v říši divů (2010)

Sice se film tváří jako dílo Tima Burtona, ovšem bez té ulítlosti, na kterou jsme zvyklí. Film není špatný, ovšem člověk musí zapomenout, že jej režíroval Tim Burton - pokud si na to vzpomene, pak už tak dobrý není. V každém případě herecké výkony výborné a mě osobně potěšil dabing Absoloma Jiřím Bartoškou - odhaduji, že nabídku přijal proto, že Absolom kouří a tak by si mohl sám při dabingu zapálit :-)

Jedna ruka netleská (2003)

Myslím, že takovou úchylárnu člověk mockrát nevidí - a nejhorší na tom je, že se jeden při tom skvěle baví :-) Podle mne je nejlepší scéna s projevem Ivana Trojana, za tento výkon je Český lev naprosto zasloužený :-)

15 minut (2001)

Vynikající Karel Roden, jinak je vše průměr - bohužel i Robert De Niro.

Všichni moji blízcí (1999)

Tenhle film mě opravdu dojal, pomalu navozovanou atmosférou a skvělou hudbou Janusze Stoklasy.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Pro mne jedna z nejlepších krimi (hned po Čínské čtvrti), vynikající výběr herců, kamera i hudba v úžasné symbióze. Prostě špička, na kterou se vždy znovu rád podívám.