svetylko

svetylko

Česko

3 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  F. L. Věk (TV seriál) (1970)

  Moje absolutní česká seriálová jednička, která má co říci v každé době. Hvězdné obsazení, ve kterém každá, i ta "nejmenší," postava zazářila. Klaním se Františku Filipovi a obtisku jeho čisté duše v tomto citlivém režisérském opojení. A děkuji Radkovi Brzobohatému - je pro mě navždy Františkem....

 • poster

  Muži na křídlech (TV seriál) (1978)

  Čtu si všechny komentáře a navrhuji demonstraci s hesly: Konec telenovelám a vymývání mozků ! Vraťte nám Muže na křídlech!

 • poster

  Píseň pro Rudolfa III. (TV seriál) (1967)

 • poster

  Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

 • poster

  Comeback (TV seriál) (2008)

  Je to nějaké zvrácené kinematografické kouzlo, ale zafungovalo na naši celou rodinu. Byla jsem vtažena, vrtíce hlavou, co že je to za pitomost - a nakonec - světe, div se, mě to dostalo, jako všechny. Přiznávám se všem nos ohrnujícím kritikům, že oblíbenost tohoto seriálu u nás hraničí s diagnózou, jelikož si díly pouštíme pro radost i k jídlu. Aby toho nebylo málo, na Silvestra jsem pro rodinku připravila velký test znalostí filmových soundtracků a - detailů Comebacku: tento byl všemi zvládnutý způsobem, že jsem chvíli zvažovala vrcholný úspěch v národním klání. Takže - hlásí se někdo dobrovolně? :-)

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

 • poster

  Vojna a mír (TV seriál) (2007)

 • poster

  Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

 • poster

  Broučci (TV seriál) (1995)

  Vynikající animace, nádherné loutky, sametový hlas Jana Hartla a milovaná knížka mého dětství ožila, aniž by ztratila cokoliv ze svého kouzla. Pokaždé znovu žasnu, s jakou laskavostí a moudrostí se dětem i dospělým předkládají v příbězích broučků různé roviny života : výchova neposlušného broučka, láska rodičů, trpělivost v dlouhé zimě, učení novým věcem a přijímání zodpovědnosti, čas rivality a namlouvání, umění pracovat, odpočívat i oslavovat, ostražitost před nepřáteli, ochota pomáhat a pomoc přijímat, dobrý "singl" život Janinky, očekávání těhotenství, láska ke všem dětem - včetně toho nemocného na nožičky - a nakonec i smíření s dočasností života, kdy "za broučky, kterým zhasly lucerničky, svítí zase jiní." Atˇprožíváte cokoliv, můžete se v příbězích broučků najít. Já se našla už jako malá, kdy jsem uměla první stránky knížky zpaměti. A pamatuji se, že jsem chtěla čistou lucerničku, až jednou poletím... to proto ten nick: světýlko :-)

 • poster

  Dobrý den, pane Offenbachu (TV seriál) (1977)

  Tohle si pamatuju, u nás to šlo o pár let později, byla jsem čerstvá náctiletá a hrozně mě to bavilo. Hudební, inteligetní, vtipné. Pročpak to zmizelo z televize, pročpak to nikde není? Pročpak?!

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace