• Thriller

Faunův labyrint (2006)

Jako pohádka to není tak hrozné, i když malé děti by si z provedení pohádkových bytostí mohli taky ukápnout do gaťat. Pro někoho možná zajímavý příběh z druhé stránky scénáře o boji španělských důstojníků s paragány. Mně ani jedno ani druhé opravdu nezaujalo... Hodnotil bych za dvě, díky příšeře s očima na dlaních má o hvězdu víc.

Přehlídka děsu (2011)

Totální trhák pro ty , kdo miluje undergraundovou tvorbu! Film o několika příbězích nemá nic společného s hororem, scifi, komedií nebo čímkoliv jiným a přesto má nádech snad všech žánrů. Nejdříve jsem nechápal, že je možné něco takového v této době ještě natočit, ale pánové - klobouk dolů, jsem ohromen! Chillerama není jistě pro každého smrtelníka, ale ty největší vyznavatelé opravdové tvorby si zde musí přijít na své!

Hellboy (2004)

Pro milovníky fantazie, scifi i neprobádaného okultismu třetí říše je Hellboy to pravé. Věřím, že všechny věkové kategorie, ať už malé děti, hledící na příšery jako v pohádce nebo váleční vědci, ocení kvalitu a ztvárnění tohoto filmu. Pro upřesnění - červený komiksový ďábel z hlubin vesmíru bojuje proti jiným tvorům přivolaným k rozpoutání ragnaroku, nekonečného boje mezi rasami, magiemi a celým světem. Helboy je jeden z filmů u kterých neváhám, zda si ho pustit znovu.

Paranormal Activity (2007) odpad!

Co říci k tomuto snímku. Ačkoliv miluji horory, duchařinu i paranormální jevy, byl jsem totálně zklamán. Plná kina lidí, ohromné zážitky, celoživotní trauma a strach při vzpomínkách na onen večer, kdy viděli P.A. ... Ani jedno se neshoduje s mým pocitem z tohoto filmu. Pokud tedy toužíte o levný, předvídatelný film s poměrně přehnaným zakončením, tak prosím... Jen pozor na nahrávky z kina, mohli by jste být znechuceni mým zíváním, ba i chrápáním.

Na ostří nože (1997)

Krásný snímek o starším sečtělém boháči, který slaví své narozeniny na lesní chatě, zpestřením svého pobytu využije let nad nádhernou krajinou okolí, při kterém se nehodnou ocitne v kruté přírodě. Dokonale využívá své teorie z knih o přežití v přírodě i když se setkává s nejhorší živou překážkou lesa. Film pojednává o vztazích lidí s přírodou i mezi jimi samými, je zde plno napínavých situací z krutého lesa i soukromého života. Obsazení filmu je Anthony Hopkins a Alec Baldwin, což už také mluví za své. Doporučuji

Tajemné okno (2004)

Film natočený na starší chatě v krásné krajině u jezera vyzařující pohodu a klid pro známého spisovatele, který je půl roku po opuštění své ženy z důvodu zanedbávání a unikání mysli mimo realitu, což vedlo až k jejímu podvádění s jiným mužem. Jednoho dne se ve dveřích zjeví další spisovatel, který tvrdí, že mu byl ukraden příběh, který sepsal on a vše se od té doby mění ve strach, noční můru a nepředvídané situace. Dokonalost filmu čpí v rozdvojení osobnosti a musí zaujmout především milovníky filmu mého stylu, kteří se zajímají o schizofrenii a psycho filmy. Komu se líbí filmy jako Čistá duše, Klub rváčů nebo má rád knihy od Stephena Kinga musí být tímto zfilmováním s výborným výkonem Johnyho Deepa v hlavní roli nadšen!