Bratři (2009)

Film, který se zabývá problematikou mezilidských vztahů, dokonale popisuje vztah dvou bratrů, kteří jeden na druhého nedají dopustit. Síla tohoto filmu spočívá v citové stránce člověka, který chce víceméně návrat do starých kolejí, pak ale přichází na to, že mu to svědomí nedovolí a že už nic nebude jako dřív. Psychyka člověka je nanejvýš složitá a přitom křehká věc, kde stačí málo nebo moc a vše se zhroutí.Vynikající hudební doprovod a výkon Tobey Maguire.

Agora (2009)

Šíření křesťanství násilím, to je to, co historii poznamenalo a celý lidský vývoj posunulo o několikset let zpět, spálením Alexandrijské knihovny, kde oheň pohltil obrovskou sumu znalostí zachované do oné doby. Film nám neustále ukazuje lidksou pomíjivost a nesmyslnost lidských nesvárů (oddalování na pohled z vesmíru). Také nám ukazuje hlavní bod díky kterému se křesťanství stalo nejrozšířenějším náboženstvím. Dává šanci nejen lidem z vyšších vrstev, ale i lidem co nic jako náboženství nikdy nepoznali, tudíž jako náboženství nenákladné se šířilo velmi rychle.Přes všechen zmatek a vypuklé davové šílenství, které při spalování nastalo, je nutné si uvědomit, že člověka dělá člověkem rozum a láska nikoliv násilí.

Ink (2009)

Ponoření do říše, která sahá nad lidskou mysl,co umožňuje nejen ovlivnit přemýšlení člověka, ale i jeho chování, přemáhání sebe samého, kde právě mé JÁ je mým největším nepřítelem, to vše nám tento film umožňí vidět ve velmi zjevné podobě.Pro mě velmi netradiční, fascinující zážitek vysoko nad hranicí očekávání. Ve filmu je také zjevné opovrhování majetkem a materialismem, zkrátka říká"Co je důležité nejsou peníze ani hmotný majetek, ale láska a rodina...Ve filmu je také vynikající hudební doprovod, který mu dodává na záhadnosti.

Království nebeské (2005)

Tento film mne velmi zaujal, nejen díky celkově vydařenému snímku v režii Ridley Scotta, ale také díky dokonale vytyčeným ctnostem, které by si měl každý člověk chovat na prvních místech, vždyť co by člověk byl bez míru a který z lidí dnes rozezná co je dobré a co zlé, jen správná víra a dar rozumu nás drží na správné cestě. To je podle mne hlavní pointa filmu. Také vynikající výkon Orlanda Blooma v roli Bailiana, kde mě naprosto přesvědčil. Ať si tvrdí kdo chce co chce, tento film zůstane mezi mou elitou i nadále.