Náhradníci (2000)

Jeden z mých nejoblíbenějších "sportovních" filmů :) Velmi povedená příjemná komedie. Sice to není nijak extrémně originální, ale zejména díky skvělému obsazení a perfektně načasovaným vtipům to působí velmi kompaktně. Gene Hackman je vynikající, mám ho stále raději, Keanu není nijak otravný ba naopak. Celá partička zkrátka šlape, tohle prostě můžu. Pěkné 4*, 78%

Na hraně zítřka (2014)

Na tohle jsem čekal opravdu dlouho, protože jsem se nedostal do kina a nechtěl jsem si kazit zážitek nekvalitním ripem. Šel jsem do toho s obrovským očekáváním, protože jak hrubý příběh tak ohlasy byly fantastické. Možná i proto nejsem uplně tak 100% spokojen jak jsem čekal. Je to výborný film, který splnil většinu mých očekávání, ale ta třešnička na dortu tam prostě nebyla aby to dostalo plný počet. Cruise mi opět potvrdil, že ve sci-fi filmech mu to sedí ač ho nemám jinak příliš rád a Blunt byla skvělá jako vždycky. Po dost opatrném a pomalém úvodu a pár zbytečných opakováních stejného dne se konečně po půl hodině rozjede kolotoč šíleností a plánování jak ukončit válku jednou provždy. Tempo šlape opravdu slušně, chemie funguje taky dobře, akce je dost. Všechno prostě funguje ale pořád mám tu pachuť, že to mohlo být ještě víc epičtější, víc využité to opakování dnů, celkově prostě víc sci-fi a míň toho sebepoznávání a rozhovorů. Konec byl těžce očekávaný, ale to neznamená, že bych jim to nepřál. Když to tedy vezmu kolem a kolem, výborný film ve svém žánru, jen lehounce nedotažený, proto silné 4* a 82%

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Dlouho jsem otálel s okomentováním tohoto seriálu, protože vlastně ani moc nevím jak. Nejsem žádný fanoušek anime (krom tohohle jsem viděl jen 70 dílů Bleach), nečtu žádnou mangu a celkově nejsem ani fanoušek ninjů a podobných věcí. A přesto jsem dal původnímu narutovi po doporučení přítele šanci a i když jsem k sobě hledali cestu doooost dlouho (snad 30 dílů než mě to fakt chytlo), tak se nakonec podařilo. Nebudu tady komentovat původního Naruta, protože to sem nepatří. Shippuden je o dost dospělejší, temnější a taky překypuje daleko větším počtem technik. Soundtracky jsou sice slabší než předchozí, ale nijak nekazí atmosféru. Naruto je prostě parádní a táhne to víceméně celé sám. Sasukemu jsem na chuť narozdíl od jiných nikdy nepřišel a v té spoustě ostatních ninjů se člověk taky ztrácí. Ale Kakashi, Jiraya, Tsunade a ostatní jsou taky skvělí. Díly se souboji jsou samozřejmě nejlepší, moc nemusím vzpomínkové a samozřejmě nejhorší jsou fillery. Když je ale porovnám třeba s fillery Bleache, tak to je pořád ještě luxusní podívaná. Prostě neuvěřitelně sympatický Naruto, se skvělou hudbou a úžasnými souboji plnými technik. O krok výše než původní Naruto - 5* 85%

Nauka o snech (2006)

Doslova šílené. Ale v dobrém slova smyslu. Na začátku filmu jsem chvíli tápal, o čem že to vůbec je, ale pak se rozjela série tak zvláštních a podivných situací, že ani nebyl čas na pořádné přemýšlení. Stephan je zkrátka takový naivní kluk se srdcem a duší dítěte, který žije ve dvou světech, přičemž raději utíká do snů, než aby prožíval hořkost reality. Celý koncept filmu, stojící na prolínání reality se sny a také na papírových a celofánových kulisách je velice zajímavý. Je to hodně netradiční, takovýmhle způsobem zpracovat vizuální stránku.Zároveň bych chtěl ocenit výborný a skvěle načasovaný humor. Dlouho jsem se tak nenasmál. Skvělá kombinace "obyčejného" každodenního humoru s trochu úchylným a sexistickým (Koza na skále!). Nebylo potřeba ho tam dávat až tolik, spíš šlo o situace kdy ho zapojit a to fungovalo perfektně.On ten film asi celkově ani tolik nestál, vzhledem k těm "efektům" a malému počtu herců. Každopádně jsem rád, že se nejednalo jen o čistou komedii. Film se tak sice snaží na první pohled tvářit, ale ve skutečnosti jde o o docela smutný a dramatický příběh ze života o krutosti lásky a dospělého světa celkově. Několikrát jsem se v hlavním hrdinovi dokonce poznával. To míchání komedie s dramatem je právě ta věc, která film dělá tak hravý a zároveň melancholický. Konec byl docela zvláštní, ale něco podobného jsem čekal, alespoň je možnost vysvětlit si jej různě. Každopádně za mě příjemně strávený večer, kdy jsem se nasmál, ale občas měl i na krajíčku. Silné 4* a 80%

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Všechny "monstra" vykradeny z jedničky, navíc ne zrovna vhodně zasazené do děje. Slabý odvar předchozího dílu bez tempa, děsivých momentů a jakýchkoliv hereckých výkonů. Místy až popírání děje prvního dílu. 1 hvězda za to, že Sean Bean zase jednou ve filmu neumřel :o) BTW Viděno v kině, nejhůře utracené peníze za film :)

Nespoutaný Django (2012)

Na westerny opravdu nejsem a i když mám Tarantina rád, některé jeho filmy mi prostě k srdci nepřirostly. Jenže Django mě upoutat dokázal. Nemá to žádný složitý děj, prostě pochytat pár lumpů, zachránit manželku a dožít svůj život. Jenže to má skvělou hudbu, osobitý režisérský styl, až směšně krvavé scény, myšleno v dobrém, ale zejména famozního Waltze (Ostatně jako vždycky) . Nechápejte mě špatně, sadistický DICaprio a nespoutaný Foxx jsou také skvělí, ale tenhle chlapík je prostě to, co dělá z dobrého filmu skvělý. Každé jeho gesto, slovo je proneseno s grácií a gustem a pozvedá film do vyšších pater. I přes dlouhou stopáž, čehož opravdu nejsem fanoušek, mi film velmi svižně utekl a zanechal ve mně dojem, což je u takového filmu vždycky plus. Pro mě příjemné překvapení, kterého jsem se trochu bál. 80%

Nevědomí (2013)

Pořád se nějak nemůžu rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdami. Velmi zajímavý scénář, pro mě překvapivě dobrý Cruise, který většinu filmu táhne vlastně sám. Ale pořád mi na tom něco vadí. Nevím, jestli je to ten fakt hromadného klonování, epického výbušného závěru, nebo prostě samotný pocit, že celý film čekáte trošku něco jiného, než nakonec dostanete. Neumím přesně pojmenovat v čem je tenhle film nedokonalý, jen jsem se po něm prostě necítil tak, jak bych nejspíše měl. Zatím to nechám na 3 hvězdách a 70%

Next (2007)

No není to žádný trhák roku, co si budeme povídat. Nicméně z filmů pana Klece v posledním desetiletí je to rozhodně jeden z těch lepších. Jen si přiznejme, kdo z vás si u sledování filmu nepředstavil, že by měl stejnou schopnost a nepřemýšlel, na co by ji použil a co by v budoucnosti vlastně sledoval (i když jen 2 minuty)? Má to své dobré i slabší chvilky, akčnější scény i nudnější. No nečekal jsem od toho vlastně vůbec nic a nic hrozného jsem taky nedostal, takže o nějaké výrazné nespokojenosti nemůže být řeč. Možná se z toho námětu dalo vytěžit trochu víc, i když knihu jsem nečetl, tak nevím, jak moc splnil film předlohu. Každopádně film uběhl poměrně rychle, čemuž napomohla ideální délka. Konec byl taky poměrně zajímavý a nečekaný. Jessicu Biel zrovna nemusím a Julianne Moore tady moc prostoru nemá, navíc je to pěkná mrcha. Abych to shrnul, je to slušný film se slušným nápadem a tedy slušně průměrných hodnocením. Silnější 3 hvězdy. 68%

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Hrůza. Ona už jednička nebyl žádný velkofilm, ale byla originální. Dvojka už hodně slabá, ale potěšil návrat starých tváří a pár nových. Trojka je už ovšem absolutní zmar. Recyklujeme recyklované. Sice se sešla opět stará parta, ale prostor nedostane vlastně nikdo, jenom tak chodí zbytečně za Stillerem. Snad jedině ten dementní neandrtálec co vypadá jak Stiller a byl suverénně nejhorší postavou filmu. Příběh nulový, jak jsem řekl, herci také nemají co hrát. Lancelot na facku, Rebel Wilson je hrozná vždycky, tu přímo nenávidím. Když se k tomu přidá nesympatický synek a očividně životem unavený Stiller, vznikne nám opravdu strašná matlanina, u které se člověk zasměje asi jednou a baví tak 5 minut. Podle konce už to snad vypadá, že do čtyřky se pouštět nebudou, to by bylo snad na odpad. Abych to shrnul, absolutně bez příběhu, bez emocí a navíc s pěknými logickými dírami v ději ( Williamsovi voskovatí postupně všechno, ale ta indiánka je v pohodě a pak najednou spadne). Jedna hvězda jen jako pocta Robinu Williamsovi v jedné z posledních rolí a taky za Hugh Jackmana, který potěšil. 1* 20%

Noční běžec (2015)

Neesonovi tyhle role na "stará kolena" prostě sedí. V poslední době jsem viděl snad 5 filmů s ním, které jsou primárně akční a ani jeden z nich vyloženě nezklamal. Tenhle film mi přijde něco mezi Taken a A Walk Among the Tombstones. Určitě potěší i obsazení Harrise a D'Onofria a taky kratičké cameo Noltyho. Ten vztah otec syn tu docela šlape, akce a mrtvol je tak akorát, od stříleček k pěstním soubojům. Trochu to pokulhává v ději, ale ten námět moc sofistikovaný děj ani nedovoloval. Problém je také s plochostí postav, krom toho hlavního vztahu otec syn a lehce vykresleného kamarádského vztahu Neeson Harris, tam všechny ostatní postavy byly spíš do počtu a nebyly ničím zajímavé, ani Vincentova postava policisty. Chtělo to působit trochu nostalgicky, ale to se bohužel nepovedlo. Ale kromě té hloubky děje a postav jsem s tím nijak větší problém neměl. Neeson pořád umí nakopávat zadky, Kinnaman zdatně sekundoval, uteklo to jako voda, délka tak akorát a ještě se v televizi objeví zmínka o Jágrovi. No co víc si přát :D. Takže v rámci posledních Neesonovek stále solidní a spolupráce s Collet-Serrou se mi taky líbí. Slušné 4* a 70% PS: Trochu mi ještě vadil ten profesionální zabiják, který teda profesionálním dojmem nepůsobil ani náhodou.