Úplně cizí lidé (2021) (seriál)

Ze začátku pecka, no bohužel to vše ke konci vyšumí tak nějak do prázdna.

Lucifer - Série 6 (2021) (série)

Lucifer skončil a dopadlo to dobře. Ve všech směrech. Samotný nosný příběh šesté série byl možná trochu na sílu našroubovaný, a poslední díl bych si taky představoval zlehka jinak, ale vem to čert 😄 Konec dobrý, všechno dobré 😈😈😈

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Obsahuje spoilery!!! Miluju ten seriál. To každopádně. Ale proč tvůrci činí ty postavy tak debilní, to nechápu (dívám se na tebe, Eriku). Chudák Adam. Chápu že je potřeba pořád nastavovat na pokračování, ale takhle? Další rána byla perfektní a vtipný vztah Otise a Ruby. Ten tvůrci skvěle rozjedou a najednou v rychlosti utnou, jak kdyby se báli naštvat fanoušky Otise a Maeve. Ruby pak i uklidí bokem a je hotovo. Nejvíc k naštvání je potom “zbytečná” linka s Nigérií, díky níž se Erik zachová jak blb, jak už jsem psal výše. A navíc ta ředitelka… takhle se chová a nic? Pro ni bych si představoval trochu vetší dopad… a ne ješte trestat studenty další špatnou situací. No uvidíme co bude dál, těším se, ale doufám v trochu větší pozitivitu, protože mám z toho všeho dost depku.

Outer Banks - Season 2 (2021) (série)

Zase v první polovině celkem nuda, ale ke konci se to zlepšuje až po super poslední díl.

Živí mrtví: Počátek konce - Série 6 (2020) (série)

Celý FTWD je jak na houpačce. Ale zase hodím průměr… Už by to chtělo nějaký originalní posun dopředu, veskrze je to nuda… Poslední díl byl lepší než většina série, tak snad…

Spoušť (2021)

Včera jsme viděli teda po dlouhé době dobrej Netflix film!!! Novej thriller, kterej sice není skoro ničím originální, a má i celkem přepálenou stopáž, ale po celou dobu se na to tak dobře divá! Herci jsou sympatičtí, napětí by se dalo krájet a to vyústění je tak děsivý… Jasný už to tady párkrát bylo… ale doprd*le, vážně podle skutečné události? Ne, fakt se nikdy nechci nastěhovat do už postavenýho baráku 😅

Klasický horor (2021)

Italský Slunovrat? Trochu. Film až do “zvratu” servíruje absolutní hororové umělecké dílo. Každý druhý záběr a hudební podkres je radost sledovat, napětí se dá krájet. Jenže pak přijde to odhalení, a většina filmu jde postupně do kytek. Tohle bohužel nevychytali a je to velká škoda. Ale už jen kvůli těm luxusním třem čtvrtinám film nadšeně doporučuji.

Black Widow (2021)

Achjo. Tohle mohlo být velký… Jen by to muselo přijít ještě za života hlavní hrdinky. Má to strašně moc záporů a je to dost nesourodé a občas i zmatené. Po dlouhé době u MCU dost viditelný CGI, a (opět) nevyužitý záporák. Naopak opening sekvence naprosto úžasná, ta se zařadí mezi vůbec to nejlepší od MCU, Jelena mega hláškuje a krade si film pro sebe. Na ni (jako na novou Widow) se do budoucna dost těším. Potitulká scéna je nádherná a odkazuje právě na budoucnost. Celkově ale nic extra, už tu máme filmy jako Rudá volavka nebo Atomic Blonde, takže silné vycvičené civilistky moc nepřekvapí. A co mě teda brutálně sralo, to bylo finále. Sorry, ale tohle věřím Captain Marvel nebo Wonder Woman, a ne “obyčejné” vycvičené ženské, ať je jakákoliv hrdinka… Bez nadpřirozených schopností by to fakt nedala. Kdyby tohle přišlo jako první superhero film s ženskou hrdinkou v hlavní roli, smeknu klobouk. Kdyby celý film byl ve stylu první půl hodiny, smeknu klobouk. Takhle ale nic nesmekám, a řadím to do průměru MCU. Pozor! Průměr MCU je ale o level výš než průměr obyčejného filmu, takže se o žádný propadák nejedná, pořád je to fajn Marvel. Jen jsem zase čekal víc. P.S. Ta Olga Kurylenko 🤣🤣 Hned jak jsem její jméno viděl na začátku filmu, bylo mi to jasný 😅😅 To trochu propálili… ale zase dobrý, že až teda s začátkem filmu, a ne dříve nějakým únikem z natáčení.

Elita - Série 4 (2021) (série)

Na začátku 90’s bylo Beverly Hills. Na přelomu 00’s byl Dawsonův svět. Na přelomu 10’s Gossip Girl. Všechno je pryč. Teď je tu ELITA! A perfektně vystihuje definici moderního teenage dramatu. A zařazuje Španělsko (po boku La Casa De Papel) mezi světovou špičku. Když pominu, že se vlastně po čtvrté jede podle stejného mustru, vůbec ničemu to nevadí. Tam prostě sedí všechno. Herci, příběh, perfektní (OPRAVDU PERFEKTNÍ) hudba, nové postavy, ten feeling kolem toho, to drama, ty vtipný scény, ty fakt HOT scény... A za mě překvapení, jak tvůrci jednu otravnou postavu z minule série dokázali povznést na jednu z nejlepších postav 💃